Saturday, 18 July 2015
21 October 2021
خبرهای ورزشی

‪«تماس شبانه با وزیر اقتصاد و فرمانده نیروی انتظامی و سرآخر هیچ»

2015 March 22

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

تماس شبانه با وزیر اقتصاد و فرمانده نیروی انتظامی و سرآخر هیچ

فدراسیون فوتبال اگر چه می‌دانست «کارلوس کی‌روش» ممنوع‌الخروج است، سرمربی تیم را بامداد اول فروردین به فرودگاه فرستاد. آنها خواسته‌ای فراقانونی از مسوولان عالی‌رتبه کشوری داشتند که عملی نشد.

به گزارش خبرآنلاین، قصه اختلافات فدراسیون فوتبال و سرمربی تیم‌ملی هر لحظه پیچیده‌تر می‌شود. در حالی‌که تیم‌ملی به اتریش رفته، این مربی فعلن در تهران است و شاید برای مدتی طولانی نتواند از کشور خارج شود. آقای «اسدی» دبیر‌کل فدراسیون می‌گوید: من نمی‌توانستم این مسئله را حل کنم چون بحث پانصد میلیون تومان پول وسط است. با من بمیرم، تو بمیری که نمی‌توان این پول را جور کرد.

او البته تاکید کرده که از ده روز قبل در جریان ممنوع‌الخروجی سرمربی تیم‌ملی بوده است و داشته تلاش می‌کرده تا قصه حل شود. اسدی دعوا با سرمربی را در گفت‌و‌گو با ایسنا ادامه داده و گفته کی‌روش فرافکنی می‌کند که می‌گوید در زمان دبیر‌کل قبلی از این اتفاقات نمی‌افتاد. او می‌گوید امکان حل ماجرای مالیات پانصد میلیون تومانی وجود نداشته چون باید چکی پانصد میلیون تومانی کشیده می‌شده!

ashtari

ماجرا البته به این صورت بوده که اداره مالیات، مالیات بر درآمد کارلوس کی‌روش سرمربی تیم‌ملی ایران را به ازای قرارداد ٢ میلیون دلاری‌اش، یک میلیارد تومان بریده بود یعنی بیش از سی‌صد هزار دلار. سپس فدراسیون که به رغم اصرارش به همه باشگاه‌ها برای قبول نکردن مالیات بر درآمد بازیکنان‌، در قرارداد با مربی شرطی می‌گذارد که خودش مالیات را بر عهده بگیرد. این را کفاشیان پیشتر گفته بود: ما دیدیم اگر مالیات بر عهده خودمان باشد بهتر است، چون این‌طوری می‌توانستیم تخفیف بیشتری بگیریم. ولی ما باید مالیات کی‌روش را بپردازیم.

کفاشیان اما برای حل مشکل دست به دامن دوستانش می‌شود. یکی از کانال‌ها «حبیب کاشانی» است، مدیر تیم امید. او با مشاور وزیر اقتصاد و سردار «اشتری» فرماندهی جدید نیروی انتظامی تماس می‌گیرد. کاشانی در این‌باره می‌گوید: به من که گفتند، سریع با سردار اشتری تماس گرفتم اما ایشان فرمودند به درخواست رسمی وزارت اقتصاد، کارلوس کی‌روش ممنوع‌الخروج شده است. راه‌کار قانونی برای اجازه خروج مربی وجود نداشت. برای همین با یکی از مشاوران وزیر اقتصاد تماس گرفتم و توانستم با دکتر «طیب‌نیا» در این‌باره حرف بزنم، اما شرایط طوری بود که از این مسیر هم راهی وجود نداشت.

آقای «عسگری» رییس اداره مالیاتی کشور در این‌باره نظر مشورتی وزیر را گرفته بود. مالیات‌های پرداخت نشده مربیانی چون «وینگادا» و «افشین قطبی» دلیلی برای بدحسابی فدراسیون فوتبال بود و این‌بار این اداره نمی‌خواست طلب پانصد میلیون تومانی جدیدی از فوتبال روی دستش بماند پس تنها راه‌کار وزیر اقتصاد برای فوتبال، صدور چک پانصد میلیون تومانی به نام اداره مالیاتی بود. چیزی که در ساعات پایانی روز ٢٩ اسفند یا بامداد اول فروردین به دلیل تعطیلات اداری امکان‌پذیر نبود. دبیر‌کل امکان کشیدن چک نداشت و رییس هم به مسافرت کیش رفته بود. این‌گونه کارلوس در تهران ماند و بیش از قبل شاکی شد.

کارلوس کی‌روش ممنوع‌الخروج شد

سرمربی تیم‌ملی فوتبال ایران به دلیل مشکل مالیاتی نتوانست از ایران خارج شود و ممنوع‌الخروج شد تا تیم‌ملی بدون وی راهی اتریش شود.

kirosh

به گزارش مهر، در حالی‌که اعضای تیم‌ملی فوتبال تهران را به مقصد اتریش ترک کردند تا دو دیدار تدارکاتی را مقابل شیلی و سوئد برگزار کنند، «کارلوس کی‌روش» به دلیل ممنوع‌الخروج بودن نتوانست این تیم را هم‌راهی کند و در تهران ماندگار شد.

وی هنگام خروج از ایران متوجه شد که با مشکل مالیاتی مواجه بوده و ممنوع‌الخروج شده است. کی‌روش که به شدت از این اتفاق عصبانی شده بود و به تهران برگشت.

رییس فدراسیون فوتبال که به سفر رفته بود به کی‌روش قول داده تا این مشکل را به زودی حل کند تا وی در اولین فرصت خود را به اردوی تیم‌ملی در اتریش برساند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,