Saturday, 18 July 2015
12 June 2021
آیت‌اله خامنه‌ای در سخن‌رانی نوروز

«پیام اوباما صادقانه نبود، رفع فوری تحریم‌ها باید جزیی از توافق اتمی باشد»

2015 March 22

خبر / رادیو کوچه

 

آیت‌اله «علی خامنه‌ای» رهبر جمهوری اسلامی ایران در سخن‌رانی در اول فروردین ماه، در پاسخ به پیام نوروزی باراک اوباما، رییس‌جمهوری آمریکا، با بیان اینکه پیام اوباما صادقانه نبود، در مورد مذاکرات اتمی گفت، رفع تحریم‌ها باید «جزء موضوع مذاکره» اتمی ایران با کشورهای گروه ۵+۱ و بدون هیچ فاصله‌ای با توافق باشد و نه نتیجه آن.

آیت اله «علی خامنه‌ای»، روز اول فروردین در سخن‌رانی خود در مشهد با تاکید بر این‌که رفع تحریم‌ها باید بدون هیچ فاصله‌ای در هنگام رسیدن به توافق انجام شود،  افزود: «این‌که آمریکایی‌ها تکرار می‌کنند ما با ایران قرارداد می‌بندیم بعد نگاه می‌کنیم اگر عمل کردند تحریم‌ها را برمی داریم ما این را قبول نداریم. این خدعه آمریکایی‌است.»

رهبر جمهوری اسلامی همچنین در مورد پیام نوروزی رییس‌جمهوری ایالات متحده که، مقامات جمهوری اسلامی را به «توافقی منطقی» دعوت کرده بود، گفت سخنان باراک اوباما «غیرصادقانه» بوده است.

khamnei

آیت‌اله «خامنه‌ای» در عین‌حال در مورد مذاکرات گفت، «هیچ کس» در ایران با مذاکره هسته‌ای مخالف نیست بلکه با «زورگویی» مخالف است.

آقای «خامنه‌ای» در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه طی چهارسال گذشته «تحریم‌های فلج‌کننده بر کشور سایه افکنده بود» افزود که این تحریم‌ها، «دشواری‌هایی به وجود‌آورده اما، می‌تواند فرصت باشد.» وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: «اختلافاتی که بین آمریکایی‌ها است به این معنا نیست که نیازمند مذاکرات نیستند.»

رهبر جمهوری اسلامی در سخنان خود گفته است «آمریکایی‌ها تکرار می‌کنند ایران باید در تصمیم‌هایی که می‌گیرد و چیز‌هایی که قبول می‌کند بازگشت‌ناپذیر باشد، ما این را قبول نداریم. این صنعت بومی و مردمی است و باید پیش برود».

آقای خامنه‌ای اضافه کرد: «یکی از حرف‌ها این بود که در ایران کسانی هستند که با حرف دیپلماتیک مسئله هسته‌ای، موافقت ندارند… در ایران هیچ کس نیست که نخواهد مسئله هسته‌ای حل نشود. آنکه ملت ایران نمی‌خواهد عبارت است از قبول تحمیل‌ها و زورگویی‌های آمریکا.»

بیشتر بخوانید

رهبران ایران باید تضمین بدهند برنامه‌های اتمی آن کشور صلح‌آمیز است

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , , ,