Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
تصادفات جاده‌ای در نوروز

«در دو روز اول نوروز در جاده‌های ایران ۵٨ نفر کشته شدند»

2015 March 23

خبر / رادیو کوچه

 

در دو روز نخست تعطیلات سال نوی شمسی در ایران بر اثر تصادفات جاده‌ای، دست‌کم ۵٨ نفر کشته و بیش از ۱۰۰ نفر نیز مصدوم شده‌اند.

وب‌سایت «خبرآنلاین»، به نقل از اسکندر مومنی رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ایران گزارش داده است، در اولین روز فروردین ماه سال جاری در حوادث رانندگی در جاده‌های ایران ۲۶ نفر کشته شدند و ۱۲۸ نفر نیز مصدوم و در روز پیش از آن نیز ۳۲ نفر در حوادث مشابه کشته شده‌اند.

سال گذشته نیز در تعطیلات نوروزی، یک‌هزار و ۸۴ نفر در تصادفات کشته شدند که عامل ۴۱ درصد از حوادث رانندگی در نوروز ۱۳۹۳ واژگونی خودروها بود.

tasafef

«حمید سوری»، رییس مرکز تحقیقات ارتقای ایمنی و پیش‌گیری از مصدومیت‌های دانشگاه بهشتی می‌گوید به دلیل افزایش ترددها وعدم جوابگویی جاده‌های ایران در برابر حجم ترافیکی تعطیلات نوروزی میزان تصادفات در این ایام افزایش پیدا می‌کند.

رییس مرکز تحقیقات ارتقای ایمنی و پیش‌گیری از مصدومیت‌های دانشگاه بهشتی همچنین از حواس‌پرتی رانندگان و سرعت‌‌های بالا به عنوان یکی دیگر از عوامل تصادفات در این تعطیلات نام می‌برد.

سادگی صدور گواهینامه رانندگی از سوی پلیس ایران، ساخت جاده‌ها توسط پیمانکاران سپاه پاسداران با نظارت پایین و احداث جاده‌هایی با استاندارد پایین از سوی سپاه پاسداران و افزون بر این‌ها، محصولات صنایع خودروسازی ایران از جمله «پراید» که خودروی شمار زیادی از مردم در کشور است، به دلیل «ایمنی بسیار پایین و بدنه ضعیف» در تصادفات دچار آسیب‌های شدید می‌شود که خود در افزایش قربانیان و مصدومان تاثیر دارد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,