Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
وزارت اطلاعات خبر داد

«جنازه دانایی‌فر که توسط جیش‌العدل ربوده شده بود پس از یک‌سال پیدا شد»

2015 March 23

خبر / رادیو کوچه

 

روابط عمومی وزارت اطلاعات ایران با اعلام خبر کشته شدن گروهبان «جمشید دانایی‌فر»، که سال گذشته توسط گروه جیش العدل ربوده شده بود، و انتقال جسد وی به داخل ایران خبر داد.

وزارت اطلاعات ایران، روز یک‌شنبه دوم فروردین ماه، با انتشار اطلاعیه‌ای، خبر دستگیری تنی چند از عوامل دخیل در به قتل رساندن رساندن گروهبان «دانایی فر» را پس از گذشت یک سال خبر داد.

در اطلاعیه وزارت اطلاعات آمده است که ماموران این وزارتخانه جسد این سرباز را کشف کردند و چند نفر نیز در ارتباط با قتل او دستگیر شده‌اند، اما به محل یافتن او اشاره نشده است.

Jamshid-Danaifar

گروه جیش العدل، در ۱۷ بهمن ۱۳۹۲ «جمشید دانایی فر» را به همراه چهار درجه‌دار دیگر به نام‌های «رامین حضرتی»، «سجاد زاهانی»، «محمد نظامی» و «جمشید تیموری»، در منطقه مرزی جکیگور استان سیستان و بلوچستان ربودند.

روز سوم فروردین ۱۳۹۳، جیس العدل اعلام کرد که آقای «دانایی فر» را کشته است، اما مقام‌های ایرانی گفتند که در مورد سرنوشت وی مطمئن نیستند.

در پی میانجی‌گری‌های صورت گرفته توسط معتمدان محلی و به ویژه مولوی «عبدالحمید» امام جمعه اهل سنت زاهدان، در پانزدهم فروردین ماه ۱۳۹۳، گروه جیش العدل چهار نفر از مرزبان‌های ربوده شده را آزاد کرد و این افراد، دو روز بعد وارد خاک ایران شدند.

بیشتر بخوانید

فرمانده مرزبانی ناجا از زنده بودن گروهبان جمشید دانایی‌فر خبر داد

جیش العدل نیازی به همکاری دانایی فر ندارد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , 

۱ Comment


  1. ژاله
    1

    اون پفیوزی که ادعا میکرد که دانایی فر با هواپیمای ارتش آمریکا به آمریکا آورده شده است و با او یک مصاحبه خیالی! هم انجام داد حالا کدام سوراخی قایم شده است بیاید جواب دهد
    منظورم فاضلاب عزیزان است که خودش را فضائل نامیده است