Saturday, 18 July 2015
25 October 2021
ارسال ٢٤ تن دارو به یمن

«تعدادی از مجروحان یمنی به بیمارستان سپاه در تهران منتقل شدند»

2015 March 23

خبر / رادیو کوچه

 

۵۲ نفر از مجروحان انفجارهای انتحاری روز جمعه در پایتخت یمن، به بیمارستان «بقیه‌الله» تهران، وابسته به سپاه پاسداران ایران، منتقل شده‌اند.

بنابه گزارش «ایرنا» خبرگزاری دولتی ایران، «سلیمان حیدری»، سرپرست تیم پزشکی اعزامی ایران به یمن، ضمن اعلام این خبر، گزارش داده است، حال ۶ نفر از این مجروحان که روز دوشنبه سوم فروردین ماه، به ایران منتقل شده‌اند، «وخیم» است.

بنابه این گزارش، آقای «حیدری» همچنین خبر داده است که جمهوری اسلامی ۲۴ تن دارو به یمن ارسال و یک تیم پزشکی ۶ نفره به این کشور اعزام کرده که این ۶ پزشک همراه با ۵۲ مجروح یمنی به ایران بازگشته‌اند.

خبرگزاری «مهر» نیز در همین رابطه گزارش داده است، صبح روز دوم فروردین ۱۳۹۴، هواپیمای ایرانی ماهان برای رساندن کمک‌های دارویی و فاکتورهای مختلف خونی اهدایی هلال احمر ایران، به یمن پرواز کرد.

yemen

بنابه این گزارش ٢۴ تن دارو و یک تیم پزشکی شش نفره به یمن اعزام شده بود که شش پزشک همراه با ۵۲ مجروح در پرواز بازگشت این هواپیما در روز سوم فروردین، به ایران منتقل شدند.

سه انفجار انتحاری در روز جمعه، در مساجدی در صنعا، پایتخت یمن، که محل نمازگزاری حوثی‌های شیعه‌مذهب آن کشور به شمار می‌رود، به کشته شدن دست کم ۱۴۲ نفر و زخمی شدن ده‌ها نفر انجامید.

به گزارش خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، گروهی که خود را شاخه‌ای از «حکومت اسلامی» در یمن معرفی کرده، مسئولیت این انفجارها را بر عهده گرفته‌است.

مقام‌های یمنی بارها از ایران خواسته‌اند تا به «آموزش و حمایت مالی» از شورشیان حوثی یمن پایان دهد. ایران اتهام حمایت از حوثی‌ها را رد کرده‌است.

بیشتر بخوانید

بیش از ١۴٠ نفر در حملات داعش به مساجدی در صنعا کشته شدند

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,