Saturday, 18 July 2015
23 October 2021
کی‌روش راهی اتریش شد

«کی‌روش خودش مشکل مالیاتی‌اش را حل کرد»

2015 March 24

خبر / رادیو کوچه

 

«کارلوس کی‌روش» توانست با استفاده از ارتباطاتش و بی‌آنکه چکی در اداره مالیات گرو بگذارد، مشکل مالیاتی‌اش را حل کند.

با پایان سال ٩٣ و آغاز سال ٩۴ نام یک نفر در میان اخبار ورزشی بیش از همه شنیده می‌شد. «کارلوس کی‌روش» کسی بود که در آخرین روز سال قبل و نخستین روز سال جدید به چهره‌ای خبرساز تبدیل شد و اخبارش در صدر خبرهای ورزشی قرار گرفت.

در آخرین ساعات سال قبل بود که خبر خداحافظی‌اش با تیم ملی حسابی صدا کرد و ٨٨ درصد هوادارانش را ناامید و در نخستین ساعات سال جدید هم با ممنوع‌الخروجی‌اش از ایران رسانه‌ها را شوکه کرد.

به گزارش خبرآنلاین، بر اساس قراردادی که کی روش با فدراسیون فوتبال امضا کرده بود، پرداخت مالیات جزو وظایف فدراسیون به حساب می‌آمد اما با این حال و با وجود این‌که علیرضا اسدی، دبیرکل جدید فدراسیون فوتبال در گفت‌وگو با فارس اذعان کرده بود که از ١٠ روز قبل در جریان ممنوع الخروجی کی روش قرار گرفته بود، سرمربی تیم ملی تنها چند ساعت مانده به پرواز تیم ملی متوجه موضوع شد و سرانجام نتوانست به همراه بازیکنانش به اتریش سفر کند.

kirosh

نکته این‌جاست در تماسی که علی کفاشیان با مسئولان مالیاتی کشور داشت، آن‌ها اعلام کردند نزدیک به یک ماه قبل مشکل مالیاتی کی‌روش را به دبیر کل جدید اطلاع داده بودند اما کی‌روش پای پرواز متوجه شد که نمی‌تواند از ایران خارج شود.

این روزها در اردوی تیم ملی همه از تماس یک فرد با مسئولان فرودگاه خبر می‌دهند، این‌که در آن تماس تلفنی گفته شده بود حتا با وساطت مسئولان فدراسیون فوتبال، کی‌روش نباید از کشور خارج شود.

بازیکنان و اعضای کادر فنی تیم ملی در ۴ سال گذشته اولین بار بود که بدون سرمربی شان مجبور می‌شدند راهی اردویی مهم شوند؛ اردویی اروپایی که بدون شک به اعتبار خود سرمربی تیم ملی تنظیم شده بود. به همین خاطر آن‌ها لحظه به لحظه خبرهای مربوط به کی‌روش را دنبال می‌کردند تا ببینند چه زمانی سرمربی تیم به آن‌ها اضافه می‌شود.

در ٢۴ ساعتی که کی‌روش در تهران مانده بود مصاحبه‌های متعددی از سوی مسوولان فدراسیون فوتبال در غیاب روزنامه‌ها، در رسانه‌های آنلاین منتشر می‌شد که نشان می‌داد موضوع ممنوع الخروجی کی‌روش که بازتاب عجیبی در رسانه‌های بین‌المللی پیدا کرده بود به دل نگرانی اصلی آنها تبدیل شده.

اما جالب این‌جاست که بدانید سرمربی پرتغالی تیم ملی خودش با ارتباط‌هایی که در این چند ساله پیدا کرده مشکلش را حل کرد تا بتواند در دو بازی دوستانه برابر شیلی و سوئد تیم ملی را همراهی کند. البته کفاشیان هم در حل این مشکل تاثیرگذار بود. شاید اگر خود کی‌روش به موضوع ورود نمی‌کرد، تیم ملی مجبور بود بدون سرمربی به مصاف ستارگان شیلی و سوئد برود و این موضوع تبعات گسترده‌ای برای فوتبال ایران به همراه می‌داشت. جالب این‌جاست که یک روز پیش از سفر کی‌روش به اتریش، یکی از مسئولان فدراسیون فوتبال گفته بود ساعت ٧:٣٠ دقیقه روز بعد به اداره مالیات نامه می‌زند تا مشکل خروجی مربی را حل کنند و او ساعت ١٠ صبح راهی این کشور شود. اما عجیب این‌که کی روش ساعت ٣:٣٠ دقیقه بامداد همان روز و پیش از اقدام آن مقام مسئول، راهی اتریش شد!

مطالب مرتبط

کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران ممنوع الخروج شد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,