Saturday, 18 July 2015
28 October 2021
گزارش ورزشی

«بدشناس‌ترین فوتبالیست‌های جهان»

2015 March 25

گزارش / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

در جریان مسابقات فوتبال اتفاقات متعددی از جمله مصدومیت‌های شدید برای بازیکنان رخ می‌دهد، اما اگر فوتبالیستی بر اثر یک اشتباه جان خود را از دست بدهد اوج بدشانسی است.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، اتفاقات متعددی مانند مصدومیت، درگیری با هواداران، مشکلات خانوادگی، انتشار اخبار خصوصی و… هستند که می‌تواند بازیکنی را به یک فوتبالیست بدشانس تبدیل کند.
اغلب بدشانسی‌ها به آسیب دیدگی و از دست دادن رقابت‌های مهم مانند جام‌جهانی و یا از دست دادن یک ضربه پنالتی حساس مربوط می‌شود.
در ادامه فهرستی از بدشانس‌ترین فوتبالیست‌های تاریخ تهیه شده است:
آندرس اسکوبار: بدون شک رتبه اول بد‌اقبال‌ترین فوتبالیست به اسکوبار ملی‌پوش سابق تیم فوتبال کلمبیا اختصاص دارد. کلمبیا در جام‌جهانی ۱۹۹۴ شانس قهرمانی داشت، اما «آندرس اسکوبار» در دیدار مقابل آمریکا یک گل به خودی زد و موجب حذف تیم‌ملی کشورش شد.
این اشتباه غیر‌عمد جان اسکوبار را گرفت، زیرا چندی بعد توسط اسلحه کمری یک هوادار خشمگین به قتل رسید.
ادواردو داسیلوا: این بازیکن در برزیل متولد شد اما به کرواسی مهاجرت کرده و ۶۴ بازی برای تیم‌ملی کرواسی انجام داد.

dasilwa

داسیلوا

ادواردو در سال ۲۰۰۷ به آرسنال آمد و تلاش زیادی کرد تا در فهرست بازیکنان ثابت آرسن ونگر قرار بگیرد، اما دقیقن زمانی‌که به آرزوی دیرینه خود رسید در فوریه ۲۰۰۸ به هنگام بازی مقابل بیرمنگهام سیتی از ناحیه استخوان پای چپ دچار شکستگی شد.
صحنه مصدومیت قوزک پای ادواردو به حدی دردناک بود که شبکه اسکای اسپرت از پخش مجدد آن خودداری کرد. آرسن ونگر خواستار محرومیت مادام‌العمر برای بازکن حریف شد که البته اتحادیه فوتبال انگلیس نپذیرفت.
ادواردو یک سال بعد به میدان بازگشت، اما دیگر در آرسنال جایگاهی نداشت و به همین دلیل راهی شاختار دونتسک شد.
تمام اعضای تیم فوتبال انگلیس در جام‌جهانی ۱۹۸۶:
گلی که دیگو مارادونا ستاره سابق تیم فوتبال آرژانتین با دست وارد دروازه انگلیس کرد تقریبن همه حاضران در زمین، تماشاچیان و حتا داور متوجه شدند این گل با دست زده شد، اما در آن دوران مارادونا محبوب قلب‌ها بود و گل او صحیح اعلام شد.
تیم فوتبال انگلیس با وجود آن‌که یکی از امیدهای قهرمانی محسوب می‌شد اما از رقابت‌های جام‌جهانی ۱۹۸۶ حذف شد.
آرژانتین در آن سال کاپ قهرمانی را بالای سر برد.
جبرئیل سیسه: در زمینه مصدومیت «جبرئیل سیسه» ملی‌پوش سابق تیم فرانسه و باشگاه لیورپول بدون شک بد‌شانس‌ترین فوتبالیست است.
سیسه دو مرتبه در طول دوران بازی حرفه‌ای با شکستگی استخوان پا مواجه شد. اولین شکستگی در اکتبر ۲۰۰۴ و در بازی مقابل بلک برن روی‌داد.

maradona

مارادونا و رودگولید

اما شکستگی دوم که هم‌راه با تیم‌ملی فرانسه برای سیسه پیش آمد بسیار شدیدتر و البته خیلی وحشتناک بود. او در بازی دوستانه فرانسه مقابل تیم چین تکلی بر روی پای حریف انجام داد اما پایش به طور کامل چرخیده و کاملن از حالت طبیعی خارج شد. همین موضوع سیسه را از حضور در بازی‌های جام‌جهانی ۲۰۰۶ محروم کرد.
جان تری: تصور کنید کاپیتان تیم بزرگی مانند چلسی هستید، «رومان آبرامویچ» مالک ثروتمند باشگاه تاکید فراوانی بر قهرمانی در رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا دارد، بازی فینال فرا رسیده و باید مقابل منچستر‌یونایتد پنالتی بزنید.
«جان تری» دقیقن در چنین شرایطی قرار داشت و با وجود گل‌زنی‌های فراوان برای چلسی، ضربه پنالتی را به هدر داد تا آبی‌ها از رسیدن به قهرمانی باز بمانند.
کایرون دایر: فوتبالیست انگلیسی و هافبک سابق تیم‌ملی فوتبال این کشور و باشگاه نیوکاسل تقریبن همه نوع آسیب دیدگی را در دوران بازی حرفه‌ایش تجربه کرد.
شکستگی فک، شکستگی پا، پاره شدن رباط پا، آسیب دیدگی در ناحیه همسترینگ، در‌رفتگی استخوان درشت نی و… فقط بخشی از مصدومیت‌های متعدد دایر هستند.
جوزپه روسی: مهاجم سابق تیم‌ملی ایتالیا و باشگاه ویارئال سال گذشته با چندین مصدومیت متعدد مواجه شد و در حالی خود را آماده گل‌زنی‌های بیشتر برای تیم‌ملی کشورش می‌کرد بار دیگر از ناحیه لیگامنت زانوی نفرین شده‌اش دچار مصدومیت شد.
همین امر باعث شد نام روسی از مسافران برزیل برای حضور در جام‌جهانی ۲۰۱۴ خط بخورد. ماجرا به همین‌جا ختم نمی‌شود زیرا «جوزپه روسی» به فیورنتینا منتقل شده و مصدومیت مجدد به او هنوز اجازه بازی در سری آ ایتالیا را نداده است.

janteri

جان تری

ویکتور والدز: او سال‌های طولانی سنگربان شماره یک بارسلونا بود و با توجه به دوران رکود «ایکر کاسیاس» تقریبن همه اطمینان داشتند در بازی‌های جام‌جهانی ۲۰۱۴ او درون دروازه تیم‌ملی اسپانیا قرار می‌گیرد.
اما یک دفع ناقص از سوی والدز موجب پارگی رباط صلیبی او شده و وداع تلخی با هواداران بارسا در آخرین دیدار خود در رقابت‌های لالیگا داشت.
پارگی رباط صلیبی نه تنها والدز را از حضور در بازی‌های جام‌جهانی ۲۰۱۴ محروم کرد بلکه پیش‌قرارداد او با باشگاه موناکو فسخ شد.
او یک سال هم‌راه با تیم منچستر‌یونایتد به تمرین پرداخت و سرانجام با شیاطین سرخ قرارداد نهایی امضا کرد.
مارکو رویس: ملی‌پوش آلمانی همواره یکی از بازیکنان محبوب باشگاه‌های مطرح اروپایی در فصل نقل و انتقالات بود و بازی‌های درخشانی که فصل قبل هم‌راه با تیم بورسیا دورتموند انجام داد سبب شد همه او را یکی از ستاره‌های تیم یواخیم لو در بازی‌های جام‌جهانی ۲۰۱۴ بدانند.
اما در آخرین لحظات و به هنگام دیدار دوستانه تیم‌ملی آلمان مقابل ارمنستان از ناحیه لیگامنت قوزک پا دچار شکستگی شد و بزرگ‌ترین غائب ژرمن‌ها در برزیل لقب گرفت.
البته این آخرین بدشانسی رویس نبود زیرا در ابتدای رقابت‌های این فصل هم با آسیب دیدگی مواجه شده و در نیم‌فصل سال ۲۰۰۴ نتوانست کمکی به تیم بحران‌زده دورتموند کند.
قربانیان بازی‌های جام‌جهانی ۲۰۱۴ برزیل:
فوتبالیست‌های زیادی در جریان بازی‌های جام‌جهانی ۲۰۱۴ با آسیب دیدگی‌های بلند‌مدت مواجه شدند که می‌توان به «شواین اشتایگر» ملی‌پوش تیم فوتبال آلمان، «آنخل دی ماریا» مهاجم تیم‌ملی آرژانتین و «نیمار» ستاره تیم فوتبال برزیل اشاره کرد.
بازیکنانی مانند رادامل فالکائو، فرانک ریبری، ریکاردو مونتولیوو، تئو والکات، هولگر بد اشنوبر، خاوی مارتینز، خسه رودریگز، سیمونه په په، استفان ال‌شعراوی، ماریو گونرو و…. همه در حسرت بازی‌های جام‌جهانی برزیل باقی ماندند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,