Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
تصمیم وزارت خزانه‌داری آمریکا

«آمریکا تحریم شرکت‌هایی را که با کوبا  معامله می‌کردند لغو کرد»

2015 March 25

خبر / رادیو کوچه

 

وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریم ۶٠ شرکت و فرد حقیقی را که با کوبا که از سال ١٩۶٢ مورد تحریم کامل آمریکا قرار دارد، در تعامل تجاری بودند، لغو کرد.

خبرگزاری «فرانسه» روز چهارشنبه بیست و پنجم مارس در این رابطه گزارش داده است، تصمیم وزارت خزانه‌داری آمریکا مبنی بر لغو تحریم این افراد و شرکت‌ها در حالی اتخاذ شده که واشینگتن و هاوانا نزدیکی دیپلماتیک خود را آغاز کرده‌اند.

بنابه این گزارش، بیش‌تر شرکت‌هایی که نامشان در فهرست لغو تحریم قرار گرفته در خارج از کوبا و به ویژه در پاناما قرار دارند. برخی از این شرکت‌ها از پرچم کشورهای دیگر برای کشتی‌های خود استفاده می‌کردند. تعدادی از آن‌ها نیز در زمینه گردشگری و ماهی‌گیری فعالیت داشتند.

obama_castro

دفتر نظارت بر دارایی‌های خارجی آمریکا که وظیفه مجازات شرکت‌های در تعامل با کشورهای تحریم شده از سوی واشینگتن را داراست، فهرست شرکت‌ها و افراد لغو تحریم شده را منتشر کرده است.

«رائول کاسترو» و «باراک اوباما» روسای جمهوری کوبا و ایالات متحده آمریکا، شانزدهم دسامبر در یک گفت‌وگوی تلفنی ، درباره آغاز روند مذاکرات برای عادی‌سازی روابط میان دو کشور به توافق رسیدند و یک روز بعد در مورد آغاز فصلی جدید در مناسبات دو کشور، برقراری روابط دیپلماتیک و گشایش سفارتخانه‌ها به ایراد سخن‌رانی پرداختند.

بیشتر بخوانید

تا یک ماه دیگر سفارت آمریکا در کوبا باز خواهد شد

اولین دور گفت‌وگوهای آمریکا و کوبا به منظور عادی‌سازی روابط پایان یافت

روسای جمهوری آمریکا و کوبا تلفنی گفت‌وگو کردند

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,