Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
بنابه درخواست دولت عراق

«آغاز حملات هوایی آمریکا به مواضع داعش در تکریت»

2015 March 26

خبر / رادیو کوچه

 

پس از ناکامی ارتش عراق و شبه‌نظامیان شیعه تحت حمایت ایران، در عملیات بازپس‌گیری شهر تکریت از دست شبه‌نظامیان دولت اسلامی، داعش، آمریکا حملات هوایی خود برای حمایت از نیروهای عراقی را آغاز کرد.

رسانه‌های خبری روز پنج‌شنبه بیست و ششم مارس گزارش داده‌اند، مقامات آمریکایی ضمن تایید این حملات اعلام کرده‌اند که این حملات به درخواست دولت عراق آغاز شده و ادامه خواهد یافت.

در همین رابطه شبکه خبری «سی‌ان‌ان» از قول یک مقام آمریکایی گزارش داده است که «نزدیک به ده‌ حمله اولیه به اهدافی از قبل تعیین شده، انجام شده است».

daeesh

ارتش عراق و شبه‌نظامیان شیعه موسوم به «حشدی شعبی» که تحت حمایت ایران قرار دارند، از چند هفته پیش عملیات گسترده‌ای را برای بازپس‌گیری شهر تکریت از دست شبه‌نظامیان داعش آغاز کرده بودند، اما پیشروی آن‌ها در روزهای اخیر متوقف شده بود.

روزنامه «وال استریت ژورنال» روز سه‌شنبه، ضمن اعلام این مطلب که واشینگتن اطلاعات دریافتی از طریق پرواز هواپیما‌های آمریکایی بر فراز شهر تکریت را در اختیار دولت عراق می‌گذارد، نوشته بود که آمریکا نوارهای ویدیویی تهیه شده در جریان  پرواز هواپیما‌های خود بر فراز شهر تکریت را به دولت تحت حمایت ایران در عراق واگذار کرده است.

«وال‌استریت‌جورنال» همچنین از قول یک مقام وزارت دفاع ایالات متحده، نوشته بود، «شبه‌نظامیان شیعه هفته‌هاست موفقیتی به دست نیاورده‌اند، و من فکر می‌کنم دولت عراق در نهایت متوجه شده که کمک ایران برای بازپس‌گیری تکریت کافی نیست».

بیشتر بخوانید

کمک آمریکا به ارتش عراق برای بازپس‌گیری تکریت از داعش

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,