Saturday, 18 July 2015
28 October 2021
به دلیل پرتاب کور و بی‌رویه راکت

«عفو بین‌الملل شبه‌نظامیان فلسطینی را به جنایت جنگی متهم کرد»

2015 March 26

خبر / رادیو کوچه

 

سازمان عفو بین‌الملل، حماس و دیگر گروه‌های مسلح فلسطینی در نوار غزه را به دلیل پرتاب راکت و خمپاره در جنگ ۵٠ روزه اسراییل و فلسطینی‌ها در زمان بحران غزه در تابستان سال گذشته، به جنایت جنگی متهم کرد.

سازمان عفو بین‌الملل در گزارشی که روز پنج‌شنبه بیست و ششم مارس منتشر کرد، گفته است، که سازمان فلسطینی حماس و دیگر گروه‌های مسلح فلسطین، آشکارا امنیت و جان غیرنظامیان در طول جنگ ۵۰ روزه با اسراییل را نادیده گرفتند.

عفو بین‌الملل در گزارش خود تاکید کرده است که گروه‌های مسلح فلسطینی در غزه «با پرتاب کور و بی‌رویه راکت» هم شهروندان اسراییلی و هم شهروندان فلسطینی را به قتل رسانده‌اند.

hamas

به گفته این سازمان، شبه‌نظامیان فلسطینی با پرتاب راکت‌ و گلوله‌های غیر هدایت‌شونده خمپاره که امکان هدف‌گیری مناطق مشخصی را ندارند، قوانین بین‌المللی را نقض کرده‌اند.

در گزارش عفو بین‌الممل همچنین به مواردی چون انبار کردن راکت‌ها و سایر مهمات در ساختمان‌های غیرنظامی از جمله مدارس سازمان ملل و دست زدن به حملات از نزدیکی مناطق مسکونی اشاره کرده است.

حماس که نوار غزه را در کنترل خود دارد، در واکنش گفته است که گزارش عفو بین‌الملل دارای اشتباهات فراوان و اتهامات نادرست است.

در جنگ ۵۰ روزه اسراییل با گروه‌های فلسطینی در غزه، ۲۱۸۹ فلسطینی کشته شدند که طبق آمار سازمان ملل ۱۴۸۶ غیرنظامی فلسطینی در میان کشته‌شدگان بودند، در اسراییل نیز ۶۷ سرباز و شش غیرنظامی کشته شدند.

طبق آمار سازمان ملل، بیش از ۴۸۰۰ راکت و ۱۷۰۰ خمپاره در حد فاصل ۸ ژوئیه و ۲۶ اوت از غزه به سوی اسراییل پرتاب شد که در این میان ۲۲۴ پرتاب به مناطق مسکونی اسراییل اصابت کرد.

بیشتر بخوانید

حماس از فهرست سازمان‌های تروریستی خارج شد

درخواست یکی از اعضای بلندپایه حماس از ایران برای پول و سلاح بیش‌تر

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,