Saturday, 18 July 2015
23 October 2021
گزارش ورزشی

«٣٠ دلیل عشق و تنفر هواداران فوتبال از رونالدو»

2015 March 27

گزارش / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

با دلایلی که هواداران فوتبال باید رونالدو را دوست داشته باشند یا از او متنفر باشند آشنا شوید.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، «کریس رونالدو» ستاره پرتغالی رئال‌مادرید در چند سال گذشته به عنوان یکی از ستاره‌های دست نیافتنی جهان فوتبال معرفی شده است.

گل‌های زیبایی که به ثمر رسانده و رکوردهای زیادی که جا به جا کرده است باعث شده نام او برای همیشه در تاریخ فوتبال جهان ماندگار شود.

رونالدو در فوریه سال ٢٠١۵، ٣٠ ساله شد و به این بهانه ٣٠ دلیلی که هواداران فوتبال می‌توانند این فوق ستاره پرتغالی را دوست داشته باشند یا از او متنفر باشند را بررسی می‌کنیم.

ronaldo

عشق به رونالدو:

١- در دیدار فینال رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا در سال ٢٠١۴ مقابل اتلتیکومادرید، رونالدو بعد از پنالتی که به ثمر رساند شادی گل مغرورانه و جالبی داشت که بسیاری از مردم جهان از آن لذت بردند. او مانند یک ربات شادی کرد. کاری که برای بار اول «پتر کروچ» انجام داد و خاطره‌ای فراموش نشدنی ساخته  بود.

٢- «سرالکس فرگوسن» سرمربی سابق منچستر‌یونایتد در سال ٢٠٠٨ در حالی‌که‌ شایعه انتقال ستاره پرتغالی به رئال بر سر زبان‌ها افتاد اعلام کرد: فکر می‌کنید من در این انتقال‌ دخالت می‌کنم؟ هرگز من به آنها یک ویروس نخواهم فروخت!

٣- در یکی از جشن‌های تولد ستاره پرتغالی، کیک تولدش شبیه شورت ورزشی‌اش بود که بسیاری از مردم کیک او را خیلی  دوست داشتند.

۴- نمی‌دانیم شما طرفدار «مسی» هستید یا رونالدو؟ مسی یکی از رقیبان‌ اصلی رونالدو‌ است. تفاوت و برتری ستاره پرتغالی نسبت به ستاره آرژانتینی، موفقیت رونالدو در لیگ‌برتر انگلیس است، رونالدو در لالیگا هم موفق بود و همین باعث محبوبیتش‌ است.

ronaldo1

۵- ستاره پرتغالی خیلی زود توانست نامزد قبلی‌اش را فراموش کند‌ و شریک جدیدی برای زندگیش انتخاب کند. این روحیه قوی او باعث شده مردم او را دوست داشته باشند.

۶- رونالدو‌ در طول دوران حرفه‌ای فوتبالش گل‌های بسیار زیبایی به ثمر رسانده است. گل‌های او اکثرن در صدر بهترین گل‌های جهان است. به عنوان مثال زمانی‌که در منچستر‌‌یونایتند بازی می‌کرد در سال ٢٠٠٩ در دیدار مقابل پورتو ‌گل بسیار زیبایی از فاصله خیلی دور به ثمر رساند.

٧- «کارلو آنچلوتی» سرمربی رئال‌مادرید در یکی از شوهای تلویزیونی ادای رونالدو را درآورده است، بسیاری از مردم این حرکت رونالدو‌ را خیلی دوست داشتند.

٨- ستاره پرتغالی با ضربه آزاد خود با سرعت ٨٠ کیلومتر در ساعت یک رکورد جاودانی به جا گذاشته است. این ضربه آزاد پر‌سرعت‌ترین ضربه آزاد در جهان فوتبال لقب گرفت.

٩- گل زیبای رونالدو‌ در سال گذشته‌ مقابل والنسیا‌ باعث شد در دل‌ هواداران فوتبال جا داشته باشد.

١٠- در سال ٢٠٠٨ ضربه‌ آزاد رونالدو در بازی مقابل پورس موث‌ فراموش نشدنی است.

١١- نوع ایستادن رونالدو هنگام زدن ضربه‌ آزاد برای خیلی از هواداران‌ فوتبال جذاب است. بسیاری از فوتبالیست‌های دیگر نیز دوست دارند از وی تقلید کنند.

١٢- ضربه آزاد رونالدو‌ در رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا در دیدار منچستر‌‌یونایتد و آرسنال باعث شد هواداران آرسنال از روی صندلی‌های خود تکان نخوردند.

١٣- ستاره پرتغالی مبلغ هشتاد و سه هزار دلار عمل جراحی مغز یک کودک را پرداخت کرد.

ronaldo2

١۴- در یک تحقیق ورزشی، رونالدو و رودریگوئز‌ (دونده اسپانیایی) در مسابقه دو سرعت شرکت کردند و مسافت ٢۵متر را رونالدو‌ در ٣/۶١ ثانیه و رودریگوئز‌ در ٣/٣١ثانیه گذراند.

١۵- پسر رونالدو در مراسم اهدای توپ طلا‌ سمت مسی رفت و با او دست داد! هیچ چیزی مانند این نمی‌توانست بین مسی و رونالدو صلح برقرار کند. این لحظه یکی از تاثیر‌گذارترین‌ اتفاقات آن شب بود.

١۶- او شبیه «زولاندر» یکی از کمدین‌‌های مشهور هالیوودی است. بنابراین‌ مردم به دلیل این شباهت، ستاره‌ پرتغالی را دوست دارند.

تنفر از رونالدو:

١- در سال ٢٠١٠ در طول بازی دوستانه پرتغال و اسپانیا رونالدو پس از دریبل چند بازیکن توپ را با یک شوت چیپ راهی دروازه کرد. توپ وارد دروازه شده بود که «نانی» که در موقعیت آفساید قرار داشت ضربه سری به توپ وارد کرد که باعث شد گل سالم رونالدو آفساید اعلام شود، حرکات رونالدو پس از این اتفاق کمی زننده بود و این اتفاق از یاد بسیاری از هواداران فوتبال نخواهد رفت.

٢- کفش cr7 الماس رونالدو به ما یاد‌آوری می‌کند که این فرد اصلن دوست داشتنی نیست.

٣- تنیس روی میز یکی از ورزش‌های هیجان‌انگیز و جالب است. رونالدو‌ می‌توانست‌ یک پینگ‌پنگ‌باز حرفه‌ای شود، اما با پیوستن به تیم اسپورتینگ لیسبون این شانس را از دست داد. در صفحات اجتماعی ویدئویی‌ از او و نانی پخش شده است که در حال پینگ‌پنگ بازی کردن هستند و با جملات و کلمات نامناسب یک‌دیگر‌ را خطاب می‌کنند، که این ویدئو‌ یکی از مسایلی است باعث‌ تنفر از رونالدو‌ می‌شود.

ronaldo3

۴- رونالدو با «ایرنا شایک» که یک سوپر مدل مشهور بود نامزد بوده است. به هم خوردن نامزدی این دو باعث شد مردم کمی از این ستاره پرتغالی آزرده خاطر شوند.

۵- این فوق ستاره فوتبال از لحاظ فیزیکی در شرایط بسیار خوب و ایده‌آلی قرار دارد؛ قد بلند و وزن متناسب باعث شده که خیلی از جوان‌ها به او حسودی کنند و از او متنفر باشند.

۶- مجسمه‌ عظیم‌الجثه‌ای که از او در زادگاهش رونمایی شد باعث تنفر بسیاری از مردم شد.

٧- شرکت پینی‌ عروسکی از رونالدو در فیس‌بوک نشان داده بود که برای هواداران فوتبال خوشایند نبوده و باعث تنفر از رونالدو‌ شد.

٨- کریس رونالدو با «کیم کارداشیان»‌ هنرپیشه هالیوودی رابطه‌ دوستانه‌ای دارد. هر چیزی و هر کسی که به کیم کارداشیان مربوط می‌شود باعث تنفر و انزجار عمومی می‌شود.

٩- در دیدار مقابل اسپانیول‌ «گرت بیل‌» مقابل دروازه‌ به رونالدو پاس نداد. پس از بازی رونالدو با حالت مغرورانه‌‌ای گفت: من هم بعضی اوقات اشتباه می‌کنم این بخشی از فوتبال است. هواداران فوتبال از این طرز صحبت رونالدو خوششان نیامد.

١٠- توانایی رونالدو در لقب دادن به افراد، مانند فوتبال بازی کردنش است. لقب‌های که او به مسی داد به نظر خیلی‌ها خوشایند نبود.

ronaldo4

١١- بر طبق تحقیقات اخیر، ژن رونالدو ۵ برابر یک چیتا است! هیچ‌کس مانند او اهل پز دادن نیست.

١٢- در رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا سال ٢٠١٠ در دیدار آث‌میلان و رئال‌مادرید، بازیکن میلان خطایی روی رونالدو مرتکب‌ شد که رونالد‌و با حرکاتی ناشایست و داد و فریاد اعتراض خود را اعلام کرد. این حرکت وی زیاد به مزاق هواداران فوتبال خوش نیامد.

١٣- در جام‌جهانی ٢٠٠۶ در دیدار دو تیم انگلستان‌ و پرتغال‌ در مرحله یک‌چهارم پایانی، «وین رونی» ستاره تیم انگلیس‌ ضربه‌ای به «ریکاردو‌ وکاروالیو» وارد کرد. پس از این خطا چندین بازیکن پرتغالی دور داور جمع شدند و او را تحریک کردند که به رونی کارت قرمز نشان دهد. بعد از بازی‌ ویدئویی‌ پخش شد که رونالدو را در حالی‌ نشان می‌داد که پس از اخراج هم‌بازی سابقش در منچستر‌‌یونایتد به هم‌تیمی‌اش در پرتغال‌ چشمک می‌زند که به نوعی اخراج رونی را ناشی از شیطنت خود و هم‌تیمی‌هایش می‌داند.

١۴- رونالدو در جایی گفته بود: چون من ثروتمند، خوشتیپ و بازیکن بزرگی هستم مردم به من حسودی می‌کنند.

و در آخر نتیجه‌گیری این‌که دلایل علاقه‌مندی به رونالدو و دوست‌داشتنی بودن وی بیشتر از دلایل تنفر مردم از وی است. این مسئله رونالدو را یک بازیکن دوست داشتنی دنیای فوتبال معرفی می‌کند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,