Saturday, 18 July 2015
24 June 2021
با حمایت از حملات هوایی عربستان

«اردوغان: دخالت‌های ایران کشورهای منطقه را به ستوه آورده است»

2015 March 27

خبر / رادیو کوچه

 

 

در پی حمله هوایی عربستان سعودی به شبه‌نظامیان حوثی‌های یمن، «رجب طیب اردوغان» رییس جمهوری ترکیه با متهم کردن ایران به تلاش برای تسلط بر منطقه خاورمیانه گفته است که مداخله ایران در یمن، آنکارا، عربستان و کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس را به ستوه آورده است.

رسانه‌های خبری روز جمعه بیست و هفتم مارس گزارش داده‌اند که رییس جمهوری ترکیه، ضمن حمایت از عملیات ائتلاف در یمن و وعده کمک تدارکاتی احتمالی به این عملیات، از جمهوری اسلامی و به گفته وی «تروریست‌ها» خواسته است از یمن خارج شوند.

به گزارش «رویترز» «رجب طیب اردوغان»، روز پنج‌شنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که ایران در صدد تسلط بر خاورمیانه است و افزود که حکومت ایران باید درک کند که چنین وضعیتی تحمل نخواهد شد و باید نیروهای خود را از یمن، سوریه و عراق خارج کند.

ardoghan

ترکیه پیش‌تر نیز حمایت خود را از حمله عربستان به شبه نظامیان شیعه حوثی‌ در یمن را اعلام کرده و از این گروه شبه نظامی و «حامیان خارجی» آن خواسته بود که اقدامات تهدیدآمیز خود علیه صلح و امنیت در منطقه را متوقف کنند.

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، رییس جمهوری ترکیه روز پنج‌شنبه کنفرانس مطبوعاتی خود اعلام کرد که «ایران در تلاش برای تسلط بر منطقه است، آیا می‌شود این را تحمل کرد؟ این موضوع، ترکیه، عربستان و کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس را به ستوه آورده است. این امر واقعا تحمل کردنی نیست و ایران باید متوجه این مسئله باشد».

این اظهارات رییس جمهوری ترکیه در حالی بیان می‌شود که وی قرار است به زودی از ایران دیدار کند و آن گونه که خبرگزاری فارس گزارش داده، برنامه سفر او به قوت خود باقی است.

«رویترز» در گزارش دیگری که روز پنج‌شنبه منتشر کرد خبر داد که «رجب طیب اردوغان» و «باراک اوباما» روسای جمهوری ترکیه و آمریکا درباره بحران یمن تلفنی با یک‌دیگر گفت‌وگو کرده‌اند.

عربستان سعودی با حمایت و مشارکت چند کشور عربی و حمایت اطلاعاتی و لجستیکی آمریکا، با اختصاص ١٠٠ فروند جت جنگنده و ١۵٠ هزار نیروی نظامی، بامداد روز پنج‌شنبه بیست و ششم مارس عملیات نظامی علیه حوثی‌های یمن که تحت حمایت ایران قرار دارند را آغاز کرد.

بیشتر بخوانید

حمله هوایی عربستان به حوثی‌های یمن باعث افزایش قیمت نفت شد

مقامات ایرانی خواستار توقف حملات عربستان به حوثی‌های یمن شدند

حمله نظامی عربستان به مواضع حوثی‌های تحت حمایت ایران در یمن

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,