Saturday, 18 July 2015
22 June 2021
زیر یه خم

«خرید ١٠٠ هزار بلیت دیدار پرسپولیس برابر النصر عربستان توسط هدایتی»

2015 March 28

مسیب سروندی / رادیو کوچه

 

«حسین هدایتی» که در رسانه‌های داخلی ایران از او به عنوان عابر‌بانک یاد می‌شود و در حال حاضر با عنوان مالک باشگاه استیل‌آذین در فوتبال حضور دارد، تمامی بلیت‌های دیدار پرسپولیس و النصر از دور برگشت پیکارهای مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا را خریداری کرد. اولین برنامه زیر یه خم در سال ١٣٩۴ با این خبر آغاز خواهد شد. برای اطلاع از اخبار کامل فایل صوتی را بشنوید.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

«هدایتی همه بلیت‌های دیدار پرسپولیس و النصر را خرید»

مالک باشگاه استیل‌آذین تمامی بلیت‌های دیدار پرسپولیس و النصر از دور برگشت پیکارهای مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا را خریداری کرد.

1

 

وی در صفحه اینستاگرام خود از خرید همه بلیت‌های این دیدار خبر داد و از آن به عنوان عیدی در سال جدید به همه پرسپولیسی یاد کرد تا با حضور هواداران، قرمزپوشان بتوانند انتقام شکست دور رفت را از عربستانی‌ها بگیرند.

«اظهارات سرمربی شیلی پیش از دیدار با ایران»

سرمربی تیم فوتبال شیلی گفت: دیدار با ایران را برای اهداف خاصی برگزار می‌کنیم.

به گزارش مشرق، «خورخه سامپائولی» سرمربی تیم‌ملی شیلی در مصاحبه‌ای کوتاه گفت: تیم من در محل اردوی آماده‌سازی برای مسابقات کوپا آمریکا است. این اردو را در اروپا مشخصن در وین برگزار کرده‌ایم و دیدار با تیم‌ملی ایران را نیز با هدف خاصی برگزار خواهیم کرد.

او ادامه داد: برگزاری اردو در وین برای ما امر بسیار مهمی بود. ما این محل را از بین سه یا چهار مکان که پیشنهاد شد پذیرفته‌ایم و باید خودمان را برای کوپا آمریکا آماده کنیم.

2

تیم‌ملی فوتبال شیلی با همتای ایرانی خود امشب دیدار خواهد داشت و سپس در لندن با همتای برزیلی‌اش رو‌به‌رو می‌شود. شیلی که خود میزبان کوپا آمریکا است، می‌خواهد با آمادگی تمام در این مسابقات حاضر شود.

شیلی تیم پانزدهم رده‌بندی فیفا است.

«جسد یکی از خبرنگاران ورزشی پیدا شد»

یک روزنامه محلی ایتالیایی  از پیدا شدن جسد «میلاد اسلامی» خبرنگار ورزشی که در سانحه هوایی اخیر جرمن وینگز حضور داشت،خبر داد.

3

«بازتاب پیروزی ایران مقابل شیلی در رسانه‌های جهان»

پیروزی ارزشمند تیم‌ملی فوتبال ایران مقابل شیلی در دیداری دوستانه که در اتریش برگزار شد، بر روی رسانه‌های بین‌المللی بازتاب داشته است.

به گزارش مهر، تیم فوتبال ایران تحت رهبری «کارلوس کی‌روش» موفق شد با دو گل از سد شیلی در سنت پولتن بگذرد. گل‌های ایران در این دیدار را «جواد نکونام» و «وحید امیری» وارد دروازه کلودیو براوو کردند.

ESPN نوشت شیلی در بازی مقابل ایران بهای نیمکت نشین کردن ستارگان خود را پرداخت.

Daily Mail در گزارش خود با اشاره به حضور «آلکسیس سانچس» ستاره آرسنال، در نیمه دوم، نوشت این بازیکن نتوانست مقابل تیم کی‌روش بازی را برگرداند.

سایت Goal با تیتر «نکونام و امیری میزبان کوپا آمریکا را غرق کردند» به استقبال گزارش این بازی رفت.

4

دیگر سایت‌های جهان از جمله فاکس اسپورتس و خبرگزاری فرانسه به تشریح بازی پرداختند و سایت SBS با عنوان «ایران میزبان کوپا آمریکا را شوکه کرد» به گزارش این بازی پرداخت.

«کارلوس کی‌روش: بهترین بازیکنان عمرم را دارم»

سرمربی تیم‌ملی فوتبال ایران بازی و پیروزی برابر شیلی را افتخار بزرگی دانست و گفت: این بازی فرصت مناسبی بود برای تیم‌ملی ایران تا پیشرفت کند. بازیکنان تیم‌ملی بهترین مردانی هستند که در عمرم داشته‌ام.

به گزارش مهر، «کارلوس کی‌روش» پس از پیروزی دو بر صفر تیم‌ملی ایران برابر شیلی ضمن بیان این مطلب افزود: در درجه اول تاکید می‌کنم که بازی کردن برابر شیلی افتخار بزرگی بود. از صمیم قلب تشکر می‌کنم از تیم شیلی که آماده بازی با ما شدند.

وی افزود: در درجه دوم فرصت بسیار خوبی بود برای تیم‌ملی ایران تا بتواند از جهت حرکات فوتبالی و سرعت و فشار بازی پیشرفت کند. در درجه سوم تشکر می‌کنم از تک تک بازیکنانم که یک‌بار دیگر نشان دادند با روحیه‌ای کاملن جنگجویانه و خاضعانه و با دوری از هر گونه غرور برای موفقیت تیم‌ملی کشورشان می‌جنگند. به خاطر عمل‌کردی که در دیدار برابر شیلی داشتند به آنها تبریک می‌گویم.

سرمربی تیم‌ملی فوتبال ایران خاطرنشان کرد: امیدوارم بازیکنانم با نمایشی که برابر شیلی داشتند یک‌بار برای همیشه مورد توجه بیشتری از سوی مسوولان ورزش ایران قرار بگیرند. بازیکنانم ثابت کردند مستحق احترام بیشتر از سوی مسوولان فوتبال ایران هستند.

kirosh

کی‌روش در پاسخ به این پرسش که آیا فکرش را می‌کردید روزی ایران بتواند برابر تیمی مثل شیلی به پیروزی برسد گفت: بله من به بازیکنانم ایمان داشتم. وقتی بازیکنانم در تیم‌ملی برای هم در زمین می‌میرند و همه چیز را به صورت متحد انجام می‌دهند این اتفاق می‌افتد.

وی افزود: من این افتخار را داشته‌ام که در تیم‌ها و کشورهای مختلفی مربیگری کنم، اما در این‌جا گروهی از بازیکنان فوتبال ایران را در اختیار دارم که مطمئنن در طول دوران مربیگری من بازیکنانی هستند که خارق‌العاده بوده‌اند و فوق‌العاده ظاهر شدند. اینها بهترین بازیکنانی بودند که من در طول عمر مربیگری‌ام داشته‌ام.

کی‌روش در پاسخ به این پرسش که آیا در نهایت در ایران خواهد ماند یا می‌رود گفت: تصمیم گرفته شده است. تصمیمی که از سوی رییس فدراسیون فوتبال اعلام شد خواسته بنده نبود. چیزی که من در ذهن داشتم برنامه دو ساله‌ای بود که برای تیم‌ملی در نظر گرفته بودم و می‌خواستم با قدرت در رقابت‌های مقدماتی جام‌جهانی ظاهر شویم و به جام‌جهانی صعود کنیم، اما مسوولان اداری جدیدی در فدراسیون فوتبال تصمیم می‌گیرند. من هم یک مربی هستم و کار بیشتری از دستم بر‌نمی‌آید.

وی تاکید کرد: این خواسته من نبوده است. اما ظاهرن هر کاری که ما انجام می‌دهیم راضی کننده نبوده است و مسوولان جدید فدراسیون در صورت من برگشتند گفتند که از عمل‌کردم راضی نبوده‌اند.

سرمربی تیم‌ملی فوتبال تاکید کرد: ما یک بازی برابر تیم قدرتمند شیلی را پشت سرگذاشتیم که بازیکنانش در تیم‌های بزرگ بازی می‌کنند. این تجربه بزرگی بود برای بازیکنان ایران که یک میدان بین‌المللی را تجربه کنند. حسن برگزاری این بازی‌ها این است که شما با تمام پتانسیل فوتبال حضور داشته باشید از حیث بازیکنان و مسوولان. اما ما این‌جا یک گروه از افراد هستیم که داریم به کشور خدمت می‌کنیم و وظیفه‌مان را به خاطر هواداران انجام دادیم با توجه به این‌که توجه لازم هم به ما نمی‌شود.

کارلوس کی‌روش با تسلیت درگذشت دو خبرنگار ورزشی ایران در سقوط هواپیما گفت: به نمایندگی از تیم‌ملی می‌خواهم زحمتی که امشب بازیکنان تیم‌ملی کشیدند را به خانواده دو خبرنگاری تقدیم کنم که جان خودشان را از دست دادند. هم‌چنین این پیروزی و زحمت را به قربانیان دیگر این پرواز تقدیم می‌کنیم. ولی بار دیگر تکرار می‌کنیم که زندگی ادامه پیدا می‌کند و باید رو به جلو حرکت کنیم. این عزیزان باید امشب این‌جا می‌نشستند و از نظر فیزیکی حضور پیدا می‌کردند اما هر چند فیزیک‌شان نبود اما روحشان این‌جا بود.

«نکونام رکورد‌دار بازی ملی فوتبال ایران شد»

کاپیتان تیم‌ملی فوتبال ایران با حضور در دیدار برابر شیلی و گل‌زنی در این بازی به عنوان رکورد‌دار بازی ملی تاریخ فوتبال ایران لقب گرفت. او پیش از این بازی با «علی دایی» برابر بود اما حالا در صدر ایستاد.

nkonam

به گزارش مهر، «جواد نکونام» که متولد ۱۵ مهرماه سال ۱۳۵۹ است، با حضور در بازی ایران مقابل تیم‌ملی عراق در مرحله یک‌چهارم نهایی شانزدهمین دوره جام ملت‌های آسیا، تعداد دیدارهای ملی‌اش را به صد و چهل و نه بازی رساند و با رکورد علی دایی با صد و چهل و نه بازی ملی برابری کرد، اما در دیدار برابر شیلی از این رکورد عبور کرد و به تنهایی با صد و پنجاه بازی رکوردار بازی‌های ملی در فوتبال ایران شد.

هم‌چنین نکونام با سی و هشت گل زده، پس از علی دایی با صد و نه گل زده و کریم باقری با پنجاه گل زده به طور مشترک با علی کریمی با سی و هشت گل زده، در رده سوم بهترین گل‌زن تاریخ فوتبال ایران قرار دارد. مرحوم «غلامحسین مظلومی» و «فرشاد پیوس» با نوزده گل زده و «علی اصغر مدیر روستا» با هجده گل زده در رده‌های بعدی قرار دارند.

«پرسش از کی‌روش درباره مهار مسی»

«کارلوس کی‌روش» با اعتراف به این‌که آرژانتین در جام‌جهانی شایسته برد برابر ایران بود، عنوان کرد بازیکنان ایران شیوه جدیدی برای خنثی کردن مسی در جام‌جهانی از خود نشان دادند.

به گزارش  ایسنا، همه تیم‌هایی که برابر آرژانتین به میدان می‌روند به دنبال این هستند که چگونه مسی را متوقف کنند و بتوانند مهاجمان پر‌تعداد حریف را خنثی کنند. این کاری بود که تیم کارلوس کی‌روش در جام‌جهانی برزیل تقریبن موفق به انجام شد. به همین خاطر شبکه روساریو آرژانتین در گفت‌و‌گویی اختصاصی با سرمربی تیم‌ملی ایران به صحبت درباره آن دیدار پرداخت.

کی‌روش درباره موفقیت در بازی ایران و آرژانتین گفت: بازیکنان من از لحاظ قدرت بدنی در شرایط خوبی بودند و می‌خواستیم دفاع را به صورت تیمی نشان دهیم. وقتی مسی در آن بازی صاحب توپ می‌شد، سعی نمی‌کردیم همه روی پای او برویم بلکه تلاش می‌کردیم تا حدس بزنیم که بازیکن بعدی که توپ را به او می‌دهد چه کسی است و در واقع با شیوه‌ای جدید توانستیم بازی خوبی در آن دیدار از خود نشان دهیم.

او در ادامه گفت: برای متوقف کردن جریان بازی آرژانتین می‌دانستیم که سه چیز را نباید فراموش کنیم زمانی‌که ما در مورد بازی منطقه‌ای صحبت می‌کنیم. هر سه باید یک‌پارچه (آموزش پرتغالی مدرسه نظام‌مندی است) مکمل تمام وقت باشد. در ابتدا حدس زدن این‌که توپ به کدام سمت می‌رود، بستن فضاها و مانع شدن برای پاسکاری سه موردی هستند که در بازی با آرژانتین آها را در درستور کار خود قرار دادیم. متقاعد کردن بازیکنان برای این نوع بازی سخت بود ولی ما در نهایت توانستیم به آن‌چه می‌خواستیم برسیم و بازی خوبی برابر آرژانتین از خود نشان دهیم. به نظر من تیم سابیا در آن دیدار با شایستگی توانست پیروز شود.

شاید بسیاری از تیم‌ها از آن دیدار الگو‌برداری کردند و نکاتی را یادداشت کردند و سعی کردند کاری را کنند که او با ایران انجام داد. بستن تمام فضاهای خط حمله آرژانتین با یک بازی بسته و اجازه پاس کاری ندادن به آنها در خط حمله و فرستادن توپ‌ها به نقاط خطرناک زمین.

mesi

فوتبال هزاران سال پیش برای تفریح عده‌ای خاص پدید آمد و در حال حاضر توسط بسیاری به عنوان یک علم دقیق، و یا حتا بدتر به عنوان هویت یک تیم یا کشور شناخته می‌شود. هم بازی فردی و هم بازی گروهی در آن به خوبی دیده می‌شود.

کی‌روش در تمرینات تیم‌ملی ایران مثل مربیان مدرنی نیست که دائمن نکات را به بازیکنانشان گوش‌زد کند. او خیلی کم و به موقع صحبت می‌کند. می‌خندد، فریاد می‌کشد و نیازی ندارد که خودش را به بازیکنان ثابت کند. او در جام‌جهانی با تیم‌ملی ایران جوری برابر آرژانتین به میدان رفت که می‌تواند برای تمام رقیبان آرژانتین یک مدل و الگو باشد. حالا «مارتینو» باید خودش را برای این سبک بازی آماده کند که ایران برابر آرژانتین انجام داد و در آستانه متوقف کردن آرژانتین و مسی بود.

«نتایج کامل دیدارهای دیشب فوتبال جهان»

تیم‌ملی فوتبال برزیل در دیداری تدارکاتی در پاریس، تیم‌ملی فرانسه را با نتیجه سه بر یک شکست داد.

به گزارش ایرنا، پنج‌شنبه شب ده دیدار تدارکاتی در سراسر جهان برگزار شد که در مهم‌ترین بازی، برزیل توانست در پاریس فرانسه را شکست دهد.

 

زردپوشان برزیلی در این بازی ابتدا در دقیقه ۲۱ با گل «رافائل واران» مدافع حریف یک بر صفر عقب افتادند، اما «اسکار» در دقیقه ۴۰ بازی را به تساوی رساند.

«نیمار» و «لوئیز» در دقایق ۵۷ و ۶۹ دو گل دیگر برای برزیل به ثمر رساندند تا در پایان، حریف دیرینه خود را با نتیجه سه بر یک شکست دهند.

t-m

در سایر دیدارهای تدارکاتی نتایج زیر به دست آمد:

تایلند ۲ _ سنگاپور صفر

عمان ۶ _ مالزی صفر

اردن صفر _ سوریه یک

مصر ۲ _ گینه استوایی صفر

مالدیو صفر _ تاجیکستان ۲

قطر یک _ الجزایر صفر

بحرین صفر _ کلمبیا ۶

ساحل عاج ۲ _ آنگولا صفر

شیلی صفر _ ایران ۲

«ستاره رئال به جاسوسی برای شیاطین متهم شد»

گفته می‌شود «گرت بیل» دو مشتری بزرگ به نام منچسترسیتی و منچستر‌یونایتد را در کمین خود می‌بیند، تمامی نکات محرمانه تمرینات فشرده رئال‌مادرید را در قالب عکس و فیلم به آکادمی جان آیربوت منچستر منتقل کرده و باید در این رابطه پاسخگو باشد.

به گزارش مشرق، ستاره گران‌قمیت تیم فوتبال رئال‌مادرید این روزها هم‌چنان در اولویت انتخاب آنچلوتی است، اما می‌شود این‌طور هم برداشت کرد که رونالدو هنوز هم ابر‌ستاره مادرید است و بیل گاهی در سایه این بازیکن بزرگ قرار می‌گیرد. ترافیک شدید ستاره همیشه یکی از مشکلات بزرگ برای مربیان رئال‌مادرید بوده و کمتر مربی پیدا می‌شود که از پس این مشکل برآید.

در ترکیب رئال‌مادرید معمولن این «رونالدو» و «مارسلو» هستند که تاکیتک حملات ناگهانی آنچلوتی را تعیین و ترسیم می‌کنند، اما نمی‌شود بدون کمک گرت بیل یا «بنزما» دست به چنین خطری زد. در بازی رئال‌مادرید مقابل بارسلونا هم بیشتر حملات رئال‌مادرید روی هم‌کاری بنزما، رونالدو و مارسلو کلید خورد و شاید بهتر بود این تاکتیک از قبل افشا شده تغییر می‌کرد تا شاید مردان آبی و اناری سرزمین کاتالونیا تحت فشار قرار می‌گرفتند.

bil

در هر حال، یکی از بازیکنانی که همیشه از مهره کلیدی در تعیین نوع تاکتیک رئال‌مادرید مد‌نظر مربیان است، گرت بیل نام دارد، ابر‌ستاره‌ای که گفته می‌شود دو مشتری بزرگ به نام منچسترسیتی و منچستر‌یونایتد را در کمین خود می‌بیند.

این همه ماجرا نیست و روزنامه لوموند فرانسه در بخش ورزشی خود به نقل از خبرگزای افه اسپانیا از جاسوسی بیل در قلب رئال‌مادرید نوشته است، تیتر انتخاب شده در این روزنامه در نگاه نخست به نظر کنایه‌آمیز می‌آید و شاید هم کمی جنبه طنز داشته باشد، اما حقیقت این است که گرت بیل تمامی نکات محرمانه تمرینات فشرده رئال‌مادرید را در قالب عکس و فیلم به آکادمی جان آیربوت منچستر منتقل کرده و باید در این رابطه پاسخگو باشد.

آکادمی آیربوت سهامدار بزرگی به نام بیل دارد، اما این دلیلی نمی‌شود که بیل به عنوان بازیکنی که هنوز هیچ کلاس مربیگری را در فیفا تجربه نکرده به نام یک مربی خود را مجاز به انتقال اطلاعات فنی از یک باشگاه به باشگاهی دیگر بداند.

«ژاوی با السد قطر قراردادی  ٣ ساله بست»

«ژاوی هرناندز» در پایان فصل بارسلونا را به مقصد قطر ترک خواهد کرد.

به گزارش مشرق و به نقل از  AS، ژاوی هرناندز، جای خالی «رائول گونزالس» در السد قطر را پر خواهد کرد. ژاوی قراردادی سه ساله با باشگاه قطری امضا کرده که امکان تمدید برای سال چهارم نیز وجود دارد و سالانه ده میلیون یورو دست‌مزد دریافت خواهد کرد. بازیساز باشگاه بارسلونا به طور کامل از این تیم جدا نمی‌شود و مسوولیت مشاور آکادمی باشگاه را نیز به عهده خواهد داشت.

jawi

ژاوی پیشنهادات دیگری از شمال آمریکا هم داشت اما در نهایت از سوی السد پیشنهادی دریافت کرد که نمی‌توانست رد کند، که سی میلیون یورو به اضافه ده میلیون یورو دیگر در صورتی‌که برای سال چهارم هم بماند دریافت خواهد کرد.

در طول دوران حضورش در قطر، ژاوی برنامه دارد تا برای مدرک مربیگری خود تلاش کند. او این شانس را خواهد داشت که برای پیش‌برد حرفه مربیگری در آکادمی باشگاه با ایوان براوو هم‌کاری کند.

مطالب مرتبط

باز هم زور سیاست به ورزش رسید، کی‌روش رفت

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,