Saturday, 18 July 2015
13 June 2021

«گزارش‌هایی از حضور قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران در یمن»

2015 March 28

شایعه / رادیو کوچه

منبع: العربیه

 

شبکه «بی بی سی» عربی اعلام کرد که قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس شاخه برون مرزی سپاه پاسداران ایران به یمن رفته است، اما توضیحات بیشتری در این باره ارایه نکرد.

تصاویر قاسم سلیمانی بارها در عراق و سوریه منتشر شده است. در یکی از ویدیوها او در حالی به تصویر کشیده شده بود که خطاب به فرزندان یکی از نیروهای عراقی، به زبان عربی سخن می‌گفت.

پیشتر برخی گزارش‌ها حکایت از آن داشت که قاسم سلیمانی خود عملیات علیه داعش در تکریت را که در آن شبه‌نظامیان شیعه «بسیج مردمی» حضور دارند، فرماندهی می‌کند. این عملیات علیرغم وعده هایی مبنی بر اینکه در عرض چند روز به پایان خواهد رسید پس از چند هفته همچنان ادامه دارد.

ghasemesoleimani

سلیمانی یکی از برجسته‌ترین فرماندهان نظامی ایرانی به شمار می‌آید که نقش برجسته‌ای در توسعه نفوذ تهران به ویژه در عراق، سوریه و لبنان ایفا کرده است.

برخی از سلیمانی به عنوان قدرتمندترین مسئول امنیتی در خاورمیانه یاد می‌کنند که در سایه فعالیت دارد و بسیار به ندرت اعلام موضع می‌کند. اما حضور میدانی و نقش او در ماه‌های اخیر در عراق، با انتشار عکس‌ها و همچنین ویدیوهای تبلیغاتی از او توسط گروه‌های شبه‌نظامی شیعه عراقی، برجسته‌تر شده است.

شایان ذکر است که تا کنون هیچ منبع مستقلی این خبر را تایید نکرده است بویژه اینکه گزارش شده است که در اثر ممنوعیت پرواز بر فراز یمن و محاصره دریایی این کشور ده ها کارشناس نظامی ایرانی در آنجا به دام افتاده اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    wh0cd1242021 allopurinol online Rogaine Over Counter buy venlafaxine online