Saturday, 18 July 2015
28 October 2021
تطبیق قوانین ترافیکی

«از برخورد موتر‌ها در مسیر شاهراه‌های افغانستان تا تطبیق قوانین»

2015 March 30

نقیبه بارکزی/ رادیو کوچه/ هرات افغانستان

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

آغار به فعالیت پولیس ترافیک در مسیر شاهراه هرات – قندهار سبب جلوگیری ازتصادف و تیزرانی راننده‌گان در این شاهراه شده است.

مسوولان در فرماندهی پولیس ولایت هرات در غرب افغانستان از جابجایی پولیس ترافیک در چوکات قطعه خاص پولیس شاهراه‌ها، در شاهراه هرات – قندهار به منظور تطبیق قوانین ترافیکی در این مسیر خبر می‌دهند.

به گفته این مسوولان از آغاز فعالیت پولیس ترافیک درشاهراه هرات- قندهار ده‌ها تن از راننده‌گان متخلف در این مسیر دستگیر و یاهم جریمه نقدی گردیدند.

1

«عبدالرووف احمدی» سخن‌گوی فرماندهی پولیس ولایت هرات می‌گوید: برای تطبیق قوانین ترافیکی بالای راننده‌گان در این شاهراه تدابیر جدی گرفته شده است.

شاهراه هرات – قندهار هر ازگاهی گواه حوادث ترافیکی به دلیل تیزرفتاری باس‌های مسافربری است.

در تازه‌ترین رویداد ترافیکی در این شاهراه به علت برخورد یک باس مسافربری با یک مو‌تر باربری ۳۰ تن کشته و بیش از ۲۰ تن دیگر زخمی شدند.

اقارب شماری از این قربانیان با آوردن جسد کشته شده‌گان این رویداد ترافیکی به مقابل ساختمان ترانسپورت ولایت هرات؛ خواهان مسدود شدن برخی از شرکت‌های ترانسپرتی خصوصی گردیدند.

2

آنان بی‌احتیاطی راننده باس مسافربری را عامل اصلی رخ دادن حادثه ترافیکی و کشته شدن ۳۰ تن خواندند.

تعدادی از افرادی که تجربه سفر با موترهای مسافربری در این شاهراه را دارند نیز نگران سلامتی خود در حین عبور از این شاهراه‌اند و از مسوولان خواستار تطبیق جدی قوانین ترافیکی بالای راننده‌گان در این شاهراه شدند.

سرعت بسیارموترهای مسافربری همواره در مسیر شاهراه‌ها مرگ می‌آفریند و سالانه تنها ده‌ها تن به اثر رویدادهای ترافیکی در مسیر شاهراه هرات – قندهار جان خود را از ست می‌دهند و بی‌احتیاطی راننده‌گان و بی‌توجهی دولت در راستای تطبیق قوانین ترافیکی از عمده‌ترین عوامل واقعات ترافیکی خوانده می‌شود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,