Saturday, 18 July 2015
14 June 2021
در وین پایتخت اتریش

«خبرنگار اعزامی همراه تیم ملی فوتبال ایران، درخواست پناهندگی کرد»

2015 March 30

خبر / رادیو کوچه

 

تنها به فاصله چند روز پس از آن‌که «امیرحسین متقی» سردبیر سایت ایسکا نیوز که برای پوشش اخبار مذاکرات اتمی به لوزان سوئیس رفته بود و در آن‌جا درخواست پناهندگی کرد، «پیام یونسی پور»، معاون سردبیر نشریه ایران ورزشی نیز در اتریش درخواست پناهندگی کرد.

وب‌سایت «دویچه‌وله» آلمان روز دوشنبه سی‌ام مارس گزارش داده است که «پیام یونسی پور»، معاون سردبیر نشریه ایران ورزشی که به همراه تیم ملی فوتبال ایران برای پوشش خبری دیدار ملی‌پوشان ایران با تیم ملی فوتبال شیلی به وین، پایتخت اتریش سفر کرده بود، از این کشور تقاضای پناهندگی کرده است.

«پیام یونسی پور»، خبرنگار ورزشی و سردبیر دوم نشریه «ایران ورزشی» به همراه «میلاد حجت الاسلامی» و «حسین جوادی» که در سانحه سقوط هواپیمای جرمن‌وینگز جان خود را از دست دادند، برای پوشش خبری دیدار تیم ملی فوتبال ایران با ملی‌پوشان شیلی که در وین، پایتخت اتریش برگزار شد، به کشور اتریش سفر کرده بود.

22

«یونسی پور» همچنین در پی سانحه سقوط هواپیمای جرمن‌وینگز و مرگ همکاران خود «میلاد حجت الاسلامی» و «حسین جوادی» در گفت‌و‌گو با رسانه‌های فارسی زبان برون‌مرزی، به انتقاد از سپاه پاسداران جمهوری اسلامی پرداخته بود.

او در این گفت‌و‌گو نهاد سپاه پاسداران را به عنوان مالک خبرگزاری «تسنیم» و روزنامه «وطن امروز»، دو رسانه‌ای که «میلاد حجت الاسلامی» و «حسین جوادی کارمند» آن بودند، به علت عدم پرداخت مخارج سفر شغلی این خبرنگاران به اتریش و اسپانیا، در مرگ دو همکار خود مسئول دانست.

«یونسی پور» در مصاحبه با دویچه وله ضمن اشاره به جزییات تهدید شدن شخص خود از سوی مقامات جمهوری اسلامی در پی این انتقاد، از پناهجویی خود به کشور اتریش و محدودیت‌های فعالیت خبرنگاری در ایران می‌گوید.

بیشتر بخوانید

درخواست پناهندگی روزنامه‌نگار اعزامی برای پوشش مذاکرات اتمی در لوزان

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,