Saturday, 18 July 2015
15 October 2021
در سال روان تعلیمی

«وعده یونسف برای همکاری با معارف افغانستان»

2015 March 31

نقیبه بارکزی/ رادیو کوچه / بخش افغانستان

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

مقام‌های محلی در ولایت هرات از ولایات غربی افغانستان از ادامه همکارهای یونسف «UNICEF» -صندق کودکان سازمان ملل، در سال روان تعلیمی با معارف در این ولایت خبر می‌دهند.
یونسف به مقام‌های محلی در ولایت هرات یکی از بزرگ‌ترین ولایات افغانستان وعده سپرده که همکاری‌اش را در سال روان تعلیمی در بخش معارف بیشتر از سال پیش کند.
«اصیل الدین جامی» سرپرست مقام ولایت هرات می‌گوید: در نشست‌های‌که چندی پیش با مسوولان صندق کودکان سازمان ملل در این ولایت داشتند به آنان وعده سپرده‌اند که معارف ولایت هرات را در سال روان تعلیمی در بخش‌های تهیه مواد درسی وآب آشامیدنی صحی برای کودکان مکاتب سطح شهر وولسوالی‌های آن نسبت به سال پیش با امکانات بیشتری یاری خواهند رساند.

afghan2
سرپرست ریاست معارف این ولایت هم می‌گوید: نقش موسسه‌ی «UNICEF» در روند آموزش و پرورش در ولایت هرات موثر است.
وی افزود: این موسسه علاوه برتهیه قرطاسیه، خیمه‌های درسی و تهیه آب آشامیدنی صحی برای دانش آموزان مکاتب در راستای ایجاد صنوف محلی و پرداخت معاش معلمانی که در این دسته از صنوف مصروف تدرس هستند نیز با معارف همکار است.
وی نیز تاکید کرد که این موسسه در سال روان تعلیمی وعده همکاری بیشتر را در بخش آموزش و پرورش اطفال در ولایت هرات داده است.
صندق کودکان سازمان ملل علاوه بر این در بخش‌صحت اطفال و واکسیناسون فلج اطفال نیز افغانستان را همکاری می‌کند.

danesh-amuz-afghan-2
مسوولان محلی هرات در حالی از همکاری یونسف با بخش معارف در این ولایت خبر می‌دهند که شمار دانش آموزان جدیدالشمول در مکاتب ولایت هرات به ۱۰۰ هزار تن رسیده است و آمار کل دانش آموزان در این ولایت ۱ ملیون تن گزارش شده.
این در حالی است که همزمان با نواخته شدن زنگ مکاتب در این ولایت، شماری از مدیران مکاتب دخترانه و پسرانه از کمبود صنوف درسی، مواد آموزشی و پاین بودن کیفیت آموزش به دلیل نبود معلمان مسلکی را از چالش‌های عمده موجود درسد راه آموزش و پرورش عنوان کردند.

بیشتر بخوانید

چالش‌های موجود در سال جدید تعلیمی در افغانستان

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,