Saturday, 18 July 2015
24 October 2021
در واکنش به اظهارات سپاه پاسداران

«ارتش آمریکا کشته شدن دو پاسدار ایرانی در حمله پهپادهایش را تکذیب کرد»

2015 March 30

خبر / رادیو کوچه

 

ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا در واکنش به خبر مربوط به دو عضو سپاه پاسداران ایران در عراق توسط پهپادهای آمریکایی، گفته است که در روزی که سپاه پاسداران ایران می‌گوید دو عضوش در تکریت کشته شده‌اند، ارتش آمریکا هیچ حمله‌ای در منطقه تکریت انجام نداده است.

خبرگزاری «آسوشیتدپرس» روز دوشنبه سی‌ام مارس به نقل از سرهنگ «ادوارد تی. شولتیس» گزارش داده است که ستاد مرکزی فرماندهی ارتش آمریکا «در روزهای ۲۲ تا ۲۴ مارس (دوم تا چهارم فروردین) هیچ عملیات هوایی با پهپاد یا جنگنده در اطراف شهر تکریت انجام نداده است».

سپاه پاسداران ایران اعلام کرده بود که دو تن از اعضایش که به عنوان مستشار نظامی در عراق شرکت داشتند، روز سوم فروردین (۲۳ مارس) در اثر حمله یک پهپاد آمریکایی در اطراف تکریت کشته شده‌اند.

22

پایگاه خبری سپاه نیوز متعلق به سپاه پاسداران ایران، از «علی یزدانی» و «هادی جعفری» تحت عنوان مستشاران نظامی ایران نام برده بود که در جریان عملیات علیه نیروهای گروه دولت اسلامی (داعش) در شهر تکریت کشته شده‌اند.

ارتش عراق و شبه نظامیان شیعه مورد حمایت ایران موسوم به «حشدی شعبی» از چند هفته پیش عملیات گسترده ای را برای خارج کردن تکریت از کنترل داعش آغاز کردند که دو هفته پیش به دشواری برخورد و متوقف شد.

پس از عدم موفقیت ارتش عراق و شبه‌نظامیان شیعه تحت حمایت ایران در بازپس‌گیری تکریت از داعش،  دولت عراق از ائتلاف به رهبری آمریکا خواست که علیه مواضع داعش در تکریت عملیات نظامی انجام دهد.

حمله هواپیماهای ائتلاف به رهبری آمریکا به مواضع داعش در تکریت از روز ۵ فروردین (۲۵ مارس) آغاز شده است، اما مقامات آمریکایی گفتند که پروازهای شناسایی را از یک روز قبل آغاز کرده بودند.

بیشتر بخوانید

دو نفر از اعضای سپاه پاسداران ایران توسط پهپادهای آمریکایی کشته شدند

آغاز حملات هوایی آمریکا به مواضع داعش در تکریت

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , , , , ,