Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
نیمی از ترکیه در خاموشی

«قطعی برق در نیمی از ترکیه زندگی روزمره مردم را مختل کرد»

2015 March 31

خبر / رادیو کوچه

 

به علت قطعی برق در شهرهای مختلف ترکیه، خدمات حمل و نقل عمومی در کلان‌شهرهایی همچون استانبول و آنکارا متوقف و هواپیماهایی که عازم فرودگاه‌های آنکارا و استانبول بودند به سایر فرودگاه‌های ترکیه هدایت شدند.

قطعی برق که روز سه‌شنبه سی و یکم مارس ۴٠ استان از ٨١ استان ترکیه را در برگرفته بود، باعث شد شماری از مردم در قطارها و آسانسورها گیر بیفتند و زندگی روزمره مردم را مختل کند.

در مورد این قطعی برق که روز سه‌شنبه، ساعت ١٠:٣۶ صبح به وقت محلی اتفاق افتاد، «احمد داوود اوغلو»، نخست‌وزیر ترکیه با بیان این‌که ما تمام احتمالات را در علت قطع شدن برق مورد بررسی و تحقیق قرار می‌دهیم و امکان خرابکاری در سیستم برق رسانی کشور را نیز منتفی نمی‌دانیم، گفته است که دولت در حال رسیدگی به این موضوع است و تحقیق در این زمینه آغاز شده است.

22

«تانر ایلدیز» وزیر برق ترکیه که در حال حاضر در سلوواکی به سر می‌برد با بیان این مطلب که قطعی برق بخش بزرگی از ترکیه احتمالن به علت نقص فنی در خطوط انتقال به بخش اعظمی از کشور باشد، گفته است: «اولین اقدام ما برقراری دوباره برق به شهروندان است، این نوع قطع برق حادثه نادری در ترکیه است ما قطع برق در کشور را نداشته‌ایم.

وی در پاسخ به این پرسش که  آیا این حمله‌ای تروریستی یا سایبری است، گفته است، در این مرحله نمی‌توانم چیزی بگویم اما مرکز حوادث مترقبه کشور به فعالیت در آمده است.

وب‌سایت روزنامه «حریت» چاپ ترکیه، نوشته است این نوع قطع شدن برق در ترکیه بسیار نادر و پس از ۱۵ سال این اتفاق می‌افتد.

یکی از شهرهایی که شاهد قطعی برق نبوده، شهر وان است که برق خود را از ایران تامین می‌کند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,