Saturday, 18 July 2015
21 October 2021
سازمان نظارت بر حقوق بشر سوریه

«شبه‌نظامیان داعش وارد اردوگاه آوارگان فلسطینی یرموک در دمشق شدند»

2015 April 02

خبر / رادیو کوچه

 

گزارش‌ها از دمشق پایتخت سوریه حاکی از آن است که شبه‌نظامیان گروه دولت اسلامی (داعش) وارد اردوگاه آوارگان فلسطینی یرموک در حومه دمشق شده‌اند.

سازمان نظارت بر حقوق بشر سوریه که مقر آن در لندن است روز چهارشنبه اول آوریل گزارش داده است که میان مهاجمان داعش و اعضای یک گروه فلسطینی در داخل اردوگاه یرموک درگیری‌هایی روی داده است.

در گزارش سازمان نظارت بر حقوق بشر سوریه همچنین خاطرنشان کرده است که نیروهای داعش کنترل بخش وسیعی از اردوگاه یرموک را در دست گرفته‌اند.

Refugee-camp-in-Damascus-013

اردوگاه یرموک

 

هنوز ۱۸ هزار نفر در این اردوگاه زندگی می‌کنند. نیروهای پیکارجوی حاضر در سوریه برای مدت‌ها با نیروهای ارتش سوریه برای کنترل این اردوگاه در جنگ بودند.

نیروهای دولتی سوریه به مدت یک سال این اردوگاه را به محاصره خود در آورده بودند که سال پیش به این محاصره پایان دادند. هنوز ۱۸ هزار نفر در این اردوگاه زندگی می‌کنند.

اردوگاه یرموک برای اسکان آوارگان فلسطینی جنگ اعراب و اسراییل در سال ۱۹۴۸ ساخته شد و بیش از ۱۸۰ هزار فلسطینی در آن زندگی می‌کردند، اما پس از ورود گروه‌های مسلح مخالف دولت در اواخر سال ۲۰۱۲ به کانون درگیری‌های سنگین تبدیل شد.

ماه گذشته مقام‌های سازمان ملل متحد هشدار دادند که ساکنان اردوگاه یرموک به دلیل نداشتن برق و تجهیزات پزشکی و غذای کم با دشواری‌های فراوانی رو‌به‌رو هستند.

بیشتر بخوانید

این‌جا آخر دنیا است

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,