Saturday, 18 July 2015
28 October 2021
مذاکره بر سر پرونده اتمی ایران

«ظریف: مذاکرات پیشرفت قبل توجهی داشته اما هنوز به نتیجه‌ای نرسیده‌ایم»

2015 April 02

خبر / رادیو کوچه

 

 

مذاکرات هسته‌ای بر سر پرونده اتمی ایران صبح روز پنج‌شنبه دوم آوریل دو روز پس از مهلت تعیین شده برای رسیدن به توافق همچنان میان ایران و کشورهای ۵+١ در جریان است.

در آغاز دومین روز پس از مهلت تعیین‌شده برای این دور از مذاکرات اتمی، خبرگزاری رویترز به نقل از وزیر خارجه ایران گزارش داده است که پیشرفت قابل ملاحظه‌ای داشتیم اما هنوز نتیجه‌ای حاصل نشده

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران و جان کری، همتای آمریکایی او در طول شب گذشته (چهارشنبه) به مدت حدود هشت ساعت در لوزان سوئیس مذاکره کردند تا در مورد جزئیات مهم یک پیمان هسته‌ای به توافق برسند. آقای کری همچنین با فرانک والتر اشتاین مایر و لوران فابیوس، وزیران خارجه آلمان و فرانسه ملاقات کرد.

zarif

همچنین صبح روز پنج‌شنبه خبرگزاری فرانسه به نقل از یک دیپلمات آلمانی خبر داده است که فرانک‌ـ‌والتر اشتاین‌مایر، وزیر خارجه این کشور، سفر خود به حوزه بالتیک را که قرار  امروز پنج‌شنبه انجام شود به دلیل ادامه مذاکرات در لوزان به بعد موکول کرده است.

علی‌اکبر صالحی، مدیر سازمان انرژی اتمی ایران، که به همراه تیم مذاکره‌کننده ایرانی در لوزان سوئیس به سر می‌برد در رابطه با گفت‌وگوهای شب گذشته که تا ساعات آغازین بامداد پنج‌شنبه ادامه داشت گفته است «پیشرفت زیادی» حاصل شده است.

مطالب مرتبط

ایران و ۵+١ در مورد مسائل کلیدی در مذاکرات اتمی به توافق رسیدند

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,