Saturday, 18 July 2015
26 October 2021
روز جمهوری اسلامی

«حفظ نظامه، مگه چیه»

2015 April 03

محمد شوری/مقاله وارده / رادیو کوچه

 

این یک داستان واقعی است.

روز یوم اله «جمهوری اسلامی» رو بهت تبریک می‌گم!

گفتم: از«ج.ا» فقط یه اسم باقی مونده، این‌که دیگه «ج.ا» نیست.

گفت:خُب حفظ نظام بفرموده امامون از «اوجب واجباته».

گفتم: امام؟ کدوم امام؟ امامی که روزهای اولی که اومده بود تهرون، می‌گفت: «دولت‌ها حق هیچ نظارتی بر رادیو، تلویزیون و مطبوعات ندارند». یا امامی که دستوراعدام زندانیان رو  در سال ۶٧ داد؟

بعدش چی شد؟ دیدیم که نمانیده‌های ایشون، اون آقا می‌آد تو نماز جمعه (محمد یزدی) میگه: «گاه کتاب انسان را تا قعر جهنم می‌برد…کنترل کتاب از هر چیز واجب‌تر است». یا اون آقای قرائتی می‌آد می‌گه: «مطبوعات دیگه دینی برای مردم باقی نگذاشته‌اند». این‌ها نگهبان درب جهنم شدن که ما توش نریم! سوار که شدن حالا حالا پیاده نمی شن. خودشون گاه‌گاهی تو روضه‌هاشون این حرف رو زده‌اند، برای همینه که هر کاری می‌کنن تا نظام حفظ بشه حتا با تف سربالا!

shori

محمد شوری

 

گفت:حفظ نظامه، مگه چیه؟

گفتم: حالا که بحث به اینجا رسید بذار یه نقل قول از «آذری قمی»- که بعدن مغضوب علیهم- شد، برات بگم؛ یادم هست وقتی آقای «خامنه‌ای»رهبر شد، ایشون اومد تو نمازجمعه و گفت:«رهبری خمینی رو ١٢ مجتهد امضاکردن، ولی رهبری خامنه‌ای رو ۶٠ مجتهد»!! همون جا بود که گفت: «هنوز عده‌ای مقدس‌نما و متحجر در ذهنشان نرفته که وقتی امام می‌فرمایند ولی‌فقیه می‌تواند حتا نماز و روزه را تعطیل کنه فقط به خاطر حفظ حکومت اسلامی است»!

گفت: نه گفتم؟ همه این کارا واسه حفظ نظامه.ب یچاره خودش هم قربونی حفظ نظام شد!

گفتم: از«آیت‌اله منتظری» که بالاتر تو این نظام نداشتیم، می‌گفتن خلاصه شده امامه! برایش مثال پیامبر و علی رو میزدن: «انا مدینه العلم وعلی بابها»؟ آخرش چطور شد؟ تا اون جایی برای حفظ نظام پیش رفتن که این «محمدی ری شهری»- وزیراسبق اطلاعات- اومد گفت: «خمینی در حضور خامنه‌ای، مشکینی، امینی و هاشمی رفسنجانی و احمد خمینی منتظری رو تفسیق کرد و فاسق خوند»!؟!

گفت:«حفظ نظامه،مگه چیه؟»

گفتم: حتا به قیمت بی‌آبرو و بی‌حیثیت کردن خودشون؟ این نوعی تف سربالاس!

الان همه نزدیکان و یاران غار خمینی مطروذ شده‌اند، حالا هم نوبت عشق خامنه‌ای،رفسنجانی رسیده!

sharatmadari-rafsanjani

گفت:مگه چیه حفظ نظامه دیگه!

گفتم:یه  نقل قول  هم از هاشمی رفسنجانی برات بگم که خیلی هم بی‌ربط با حال روزی که امروز پیدا کرده نیست. داشتم روزنامه‌ها رو ورق می‌زدم، این نقل قول رو روزنامه «آریا» که از ستون «الو سلام» روزنامه «سلام» درج کرده بود به چشمم خورد. الوسلام نوشته بود:

«در زمان حضرت علی(ع) خوارج به ایشان ایراد می‌گرفتند و تا زمانی که دست به اقدام مسلحانه و ناامن کردن راه‌ها و جاده‌ها نبردند علی(ع) با آنان کاری نداشت. ولی در حال حاضر آقای هاشمی رفسنجانی می‌فرمایند که سوال کردن در مرز خط قرمز من و رهبری ممنوع است».

گفت:«حالا که خودش به خاطر حفظ نظام، آقا مهدی شون رو دارن قربونی میکنن».

گفتم: الان ایشون داره مثل اپوزیسیون‌ها حرف می‌زنه.

گفت: در عالم سیاست همه چیز ممکنه. تازه مگه چیه؟ حفظ نظامه دیگه؟

گفتم: همین آقای هاشمی رفسنجانی وقتی ازش می‌پرسن چرا آقای سحابی رو دستگیر کردید؟ می‌گه واسه رو کم کنی؟ حالا یه عده هم دارن روی ایشون رو کم می‌کنن؟

گفت:خب حفظ نظام که میگن یعنی این دیگه، مگه چیه؟

گفتم: اما خودمونیم، تو این ٣۶ سال نه از اسلامی که می‌گفتن دین رحمت و برکت است و برای آدما سخت نمی‌گیره و یه دین سهل و ساده‌اس، ببین چه به روز ما در آوردن، آدم‌ربایی، قتل‌های زنجیره‌ای، شکنجه، تجاوز، و…و.و..همه این‌ها رو به نام جمهوری اسلامی انجام داده‌اند!

گفت:حفظ نظام مهمه، نه جمهوری اسلامی!

گفتم: و از اون طرف هم با یه نظارت به قول خودشون «استصوابی: هرکی رو خواستن و «خودی» بود سرکار گذاشتن! مثل این لاریجانی‌ها، ٣۶ساله که مدیریت حکومت دستشونه!؟

گفت: خب برای حفظ نظام که هرکسی رو نباید راس امور گذاشت؟

گفتم: برای حفظ نظام تا مرز اضمحلال نظام هم پیش رفته‌اند.

شما نگاه کنید ٨ سال جنگ آخرش چی شد؟ جام زهر رو امام نوشید . خسارات جنگ که گرفته نشد هیچ، الان مردم ما گروه گروه، اون هم نه یک‌بار بلکه چندین بار میرن زیارت عتبات و ارز مملکت رو می‌برن اونجا مهر و تسبیح تبرّک میارن وطن. این‌جوری این عراقه که داره خسارت جنگ رو از ما می‌گیره.

jang

تازه ما که کربلا رو آزاد نکردیم. این برادر بوش رییس جمهوری امپریالیسم جهانخوار بود که کربلا رو آزاد کرد. تازه اونوقت ما شعار می‌دادیم راه قدس از کربلا می‌گذره و جنگ جنگ تا رفع فتنه در جهان، و الان گرفتار فتنه موسوی و کروبی شده‌ایم!

یا اون سفارت یا لانه جاسوسی به قول خودشون، ۴۴۴ روز گروگان‌گیری، آخرش خسارت اون‌جا رو ازما که گرفتن هیچ، تا الان هم، همه تحریم‌ها وکذا و کذاها ناشی از همین یوم اله ١٣ آبانه! امان از این یوم اله‌ها؟!

الان هم این انرژی هسته‌ای که شعار می‌دن حق مسلمونه، سال‌هاست که باتحریم‌های مضاعف، مملکت و مردم رو تو منگنه گذاشته‌اند، آخرش چی قراره بشه؟ قراره با «یه نرمش قهرمانه» جام زهری رو که امام خودش تنهایی چشید و جنگ رو تمام کرد، آقای خامنه‌ای اول  بیش از ١٠ ساله که بخورد مردم داده، حالا مجبوره که  خودش هم بخوره! اگه این مذاکرات هم به توافق نهایی رسید اسمش را میذارن یوم اله انرژی هسته‌ای!

گفت:حفظ نظام واجبه حتا به قیمت نابودی کشور!

گفتم: تقصیر مردمه! اونا حافظه تاریخی شون رو ازدست داده و آلزایمر گرفته‌اند.

گفت: مردم چه تقصیری دارن؟ این تقصیر برخی منتقدان و باصطلاح اپوزیسیونه که با سو استفاده از ناآگاهی مردم فقط سعی دارن با قُرق رسانه‌ها فقط خودشون سوار کار شن …

گفتم: شما آیا ساختمونی رو که بنایش کج رفته بالا می‌آیی دوباره برای بازسازی و نوسازی، اونو به دست همون معماری می‌دی که قبلن این ساختمون رو ساخته؟ نه که نمی‌دی؟

الان همه معماران این نظام یه پا خودشون اپوزیسیون شده‌اند! از هاشمی رفسنجانی بگیر تا…

گفت: خُب چه اشکالی داره. قحط الرجاله، کَس دیگری نیست!

گفتم نخیر قحط‌الرجال نیست، این جهل الرجاله، نمی‌ذارن کسان دیگری تو این مملکت پا بگیرن و شناخته شن!

گفت: بلاخره برای  برای حفظ نظام این همه هزینه کردن، نمی‌یان جاشون رو به من و تو بدهن که؟

گفتم: زیدی دیروز به مزاح و طنز به من گفت: محمدرضا پهلوی ٣٧ سال حکومت کرد، غصه نخور، فقط یک سال دیگه تا سقوط ج.ا.ا، باقی مونده!

گفت:اگه ایناین که برای حفظ نظام هم که شده نظام جمهوری اسلامی رو ساقط می کنن و بدلش را با همون نیروها سوار کار می‌کنن!؟

حفظ نظامه دیگه مگه چیه؟

بیشتر بخوانید

تفاوت اپوزیسیون در گذشته و حال

سی و شش سال سلطنت فقیه

هاشمی در دو حرکت

ولایت فقیه خوب، ولایت فقیه بد

سیاست قربانی سیاست

چند سال پیش / سری سوم

دولت سایه‌ای که من می‌دانم / قسمت دوم

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,