Saturday, 18 July 2015
15 October 2021
خبرهای ورزشی

«قلعه‌نویی: کی‌روش باید بماند چون مرد بزرگی است»

2015 April 04

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

سرمربی تیم فوتبال استقلال می‌گوید بازی فردا مقابل فولاد برای هر دو تیم حکم فینال را دارد.

به گزارش ایسنا، «امیر قلعه‌نویی» در نشست خبری پیش از بازی با فولاد اظهار کرد: از این فرصت استفاده می‌کنم و درگذشت دو خبرنگار را تسلیت می‌گویم. حادثه سختی بود و آن را به جامعه ورزش و خانواده‌هایشان تسلیت می‌گویم. هم‌چنین نوروز را تبریک می‌گویم و امیدوارم زیر سایه خدا و اهل بیت سال خوبی داشته باشیم. هم‌چنین از تیم مذاکره کننده ایران که طی هفده ماه گذشته و هم‌چنین ٩ روز اخیر که باعث افتخار و سربلندی ایران شده‌اند تشکر می‌کنم. من به عنوان یک شهروند ایرانی از دولت تدبیر و امید و گروه مذاکره کننده قدردانی می‌کنم.

او در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاری که آیا ملی‌پوشان‌تان هم‌راه شما هستند؟ گفت: ملی‌پوشان ما به جز «خسرو حیدری» هم‌راه تیم هستند. خسرو مصدوم است. او MRI گرفته و جواب آن متاسفانه خوب نبود. هنوز دکتر شدت خونریزی و مدت زمانی که نمی‌تواند بازی کند را اعلام نکرده است.

ghalenoi

سرمربی استقلال بیان کرد: خوشحالم که همیشه بازی‌های فولاد و استقلال چه در اهواز و چه در تهران خوب بوده است. هر دو تیم فوتبال خوبی بازی می‌کنند. چه آنهایی که پای گیرنده هستند و چه آنهایی که در ورزشگاه حضور دارند از این جدال لذت برده‌اند. امیدوارم فردا نیز شاهد یک بازی منطقی، خوب و تماشاگر‌‌پسند باشیم. این بازی برای هر دو تیم حکم فینال را دارد و هر تیمی که ببرد به جدول برمی‌گردد یا در جدول می‌ماند و شرایط برای آن تیم در هفته‌های آینده بهتر خواهد شد.

قلعه‌نویی گفت: امروز اولین جلسه‌ای بود که ملی‌پوشان را در اختیار داشتیم. در دو هفته گذشته شاید با هفت، هشت، ده نفر تمرین کرده‌ایم. این مساله دو سال است گریبان‌گیر تیم امیر قلعه‌نویی است و از روزی که ما قهرمان شدیم این پروژه برای من بود که در دو سال گذشته هیچ‌وقت نتوانسته‌ام با یک ترکیب کامل در ۵ بازی پشت سر هم بازی کنم. خودم نمی‌دانم چرا این برنامه‌ریزی برای قلعه‌نویی است ولی باید بگویم بازیکنان ما انگیزه دارند و امیدوارم با مسایلی که درباره‌شان با آنها صحبت کرده‌ایم و البته نتوانستیم برای آنها خوب کار کنیم فردا بازی خوبی انجام دهیم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری که با توجه به این‌که استقلال مدتی وارد بحران شد و فولاد نیز با چنین مشکلی مواجه بود، به نظر شما چطور می‌توان یک تیم را از بحران خارج کرد، گفت: سوال شما کلی و فنی است. هر تیمی شرایطی دارد. رئال‌مادرید هم یک آمار تاریخی به جای می‌گذارد و بعد دچار افت محسوسی می‌شود که این جزو فوتبال است. به نظرم در فوتبال چرا وجود ندارد. من قلعه‌نویی می‌توانم بهانه داشته باشم اما رئال‌مادرید چه بهانه‌ای می‌تواند بیاورد؟ می‌خواهم این را بگویم که این جزو فوتبال است. در هر تیمی ریزه‌کاری‌های خاص آن تیم و شرایط خاصش را باید درک کرد و شرایطی هست که خود مربی باید آن را تجربه کند. فولاد باشگاه خوبی است ولی کمی بدشانس بوده و به طور مثال در بازی با الهلال می‌توانست پیروز شود. «اسکوچیچ» نیز مربی بزرگی است و در آینده این روش مربیگری می‌تواند به فوتبال خوزستان کمک کند.

kirosh

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری که چه شد که قبل از بازی با شیلی، خسرو حیدری مصدوم به ایران برنگشت ولی «حاج‌صفی» به ایران آمد، گفت: دو سال است که بعد از قهرمانی‌مان این پروژه وجود دارد و فضایی برای استقلال درست کرده‌اند و واقعن چطور می‌شود که خسرو نمی‌آید ولی حاج‌صفی برمی‌گردد؟ شما حرف دل من را زدید. حکم کمیته انضباطی را درباره «کرار» ببینید و بعد هم درباره من 24 ساعته رای می‌دهند ولی برای سایر مربیان این‌گونه نیست. اگر چراغ قرمز است پس نه من باید از آن رد شوم و نه شما. اکنون این روند برای من جای تعجب است.

سرمربی استقلال درباره پرسش دیگری مبنی بر این‌که پس از جدایی «کارلوس کی‌روش» چند گزینه داخلی از جمله شما برای هدایت تیم‌ملی مد‌نظر هستید، گفت: فدراسیون فوتبال باید دو مطلب را روشن کند. اول این‌که حق و حقوق کی‌روش چقدر بوده و هزینه‌های اردو نیز چقدر بوده است؟ دوم این‌که دلیل جدایی کی‌روش را بگوید و باید شفاف‌سازی کند. چرا که هنوز معلوم نیست. همه فکر می‌کردند قلعه‌نویی بالای دو میلیارد گرفته که شفاف‌سازی و مشخص شد این‌گونه نبوده و اکنون باید درباره کی‌روش هم شفاف‌سازی صورت گیرد. به نظر خود من کی‌روش نباید جدا شود چرا که او از فضای فوتبال ما شناخت پیدا کرده است. نباید با روح و روان مردم بازی کنند. کی‌روش مربی بزرگی است و برای فوتبال ما زحمت کشیده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,