Saturday, 18 July 2015
23 October 2021
زیر یه خم

«مدیر‌عامل استقلال: برخوردهای نادرست و تند دلیل رفتن امثال آصف‌ها شد»

2015 April 04

مسیب سروندی / رادیو کوچه

 

«بهرام افشارزاده» از هم‌دوره قدیمی خود گفت: «فرامرز آصف» پسر تحصیل‌کرده‌ای بود که مدارج تحصیلی را تا بالاترین سطح گذرانده بود. ورزشکار خیلی خوبی هم بود. البته همان موقع هم ته صدایی داشت و کارهای هنری را هم دوست داشت. گاهی هم برای ما می‌خواند. البته وقتی این‌ها می‌روند خارج، جذب فضای آن فضا‌ها می‌شوند. به هر حال یک اتفاقاتی هم در آن سال‌ها افتاد و یک‌سری برخوردهای تند شد. برنامه زیر یه خم این هفته با این خبر آغاز خواهد شد و برای اطلاع از اخبار کامل فایل صوتی کم حجم را دانلود کنید.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

«قهرمان ملی ایران چطور خواننده لس‌آنجلسی شد»

«فرامرز آصف» قهرمان اسبق دو‌و‌میدانی ایران سال‌هاست که تبدیل به یک خواننده لس‌آنجلسی شده است.

«بهرام افشارزاده» مدیر‌عامل استقلال که هم‌دوره آصف است، در گفت‌وگویی با خبرآنلاین تعریف کرد که چگونه او از ایران رفت و خواننده شد. افشارزاده در این مصاحبه گفت: فرامرز آصف پسر تحصیل‌کرده‌ای بود که مدارج تحصیلی را تا بالاترین سطح گذرانده بود. ورزشکار خیلی خوبی هم بود. البته همان موقع هم ته صدایی داشت و کارهای هنری را هم دوست داشت. گاهی هم برای ما می‌خواند. البته وقتی این‌ها می‌روند خارج، جذب فضای آن فضا‌ها می‌شوند. به هر حال یک اتفاقاتی هم در آن سال‌ها افتاد. یک‌سری برخوردهای تند شد. این‌ها ورزشکار بودند و رفتند و بعد وارد فضاهای دیگری شدند. شاید اگر ما با رافت اسلامی بیشتری در راس ورزش کشورمان با قهرمان‌هایی از این دست برخورد می‌کردیم، می‌شد خیلی‌ها مثل آصف را هم برگرداند همین‌جا و کاری کرد که مواضع‌شان عوض شود.

a

افشارزاده ادامه داد: واقعن همه آنها عاشق کشورشان هستند اما افتادند در مسیر دیگری. خودشان هم می‌دانند هیچ‌جای دنیا برای‌شان ایران نمی‌شود. این‌ها بچه‌های همین آب و خاک هستند. خودشان می‌دانند هیچ‌جا برای‌شان ایران نمی‌شود. این که بین مردم خودشان باشند، مردم برای‌شان فریاد بزنند، شانشان را حفظ کنند و دوست‌شان داشته باشند. خارج از ایران، کسی آنها را نمی‌شناسد. آنها شهروندانی معمولی هستند. یکی مثل آصف در رشته ورزشی خودش یک سرمایه بود. من کاری به ابعاد دیگر زندگی او ندارم. اما دیدید چقدر هم برای ورزش ایران خوب شد و هم برای خود «محمد نصیری» که توانستیم او را دوباره برگردانیم. محمد آمد تا مردمی باشد که دوستش دارند. راستش باز هم می‌گویم شاید اگر آن اوایل انقلاب کمی حواس مسوولان ورزش بیشتر جمع بود با رافت اسلامی بیشتری با افرادی مثل آصف برخورد می‌شد، او و امثال او نمی‌رفتند خارج از کشور.

«ساخت اسنوبورد هوشمند توسط شرکت ژاپنی»

ژاپنی‌ها از تکنولوژی روز برای ساخت اسنوبوردهای هوشمند استفاده کردند.

به گزارش ایسنا، کمپانی ژاپنی (CereVO) اسنوبوردی به نام (1XON SNOW) طراحی کرده است. این اسنوبورد دارای کفش‌های هوشمند است که به بالا بردن کارایی ورزشکار کمک می‌کند. این اسنوبورد هوشمند اطلاعات مربوط به ورزشکار را به نرم‌افزاری که روی گوشی هوشمند نصب می‌شود انتقال می‌دهد. این اسنوبورد امسال به تولید انبوه خواهد رسید.

کفش این اسنوبورد شش تا هشت ساعت شارژ می‌شود. چهار سسنور در این قسمت قرار داده شده‌اند تا فاکتورهای مختلفی را ارزیابی کنند. شتاب سنجی نیز در این قرار داده شده تا شتاب حرکت ورزشکار را اندازه‌گیری کند. چهار لامپ LED بر روی اسنوبورد جابه‌جا شدن وزن بر روی پاها را با خاموش و روشن شدن نشان می‌دهند.

وجود این لامپ‌ها بر ورزشکارانی که تازه‌کار هستند بسیار کمک خواهد کرد.

2

تکنولوژی دیگری که در این اسنوبورد به کار رفته قابلیت نمایش اطلاعات بر روی ویدیو است. اگر کسی از ورزشکار فیلم‌برداری کند، نرم‌افزار مربوط به اسنوبورد می‌تواند اطلاعات را بر روی ویدیو نمایش دهد.

این اسنوبورد قیمت نسبتن بالایی دارد. قیمت احتمالی آن چهار‌صد تا شش‌صد دلار خواهد بود. با این حال تولید چنین محصولاتی به پیوند تکنولوژی و محصولات ورزش کمک می‌کند.

«منصوریان: نکونام یکی از بهترین مربی‌های ایران می‌شود»

سرمربی تیم نفت تهران عمل‌کرد «وحید امیری» در بازی با شیلی و سوئد را عالی عنوان کرد و افزود: امیری به دروازه‌بانی گل زد که حتا بازیکنان رئال هم نمی‌توانند به او گل بزنند.

به گزارش ایسنا، «علیرضا منصوریان» در نشست خبری قبل از بازی با نفت مسجد سلیمان درباره این بازی، گفت: به لحاظ فنی هر دو تیم هم‌خانه و برادر محسوب می‌شوند و نتیجه بازی هر چیزی که باشد باعث توفیق نفت می‌شود. جای‌گاه دو تیم در جدول متفاوت است. ما برای قهرمانی می‌جنگیم و نفت مسجد سلیمان برای بقا در لیگ‌برتر تلاش می‌کند. البته در نیم‌فصل دوم جای‌گاه تیم‌ها تاثیری در بازی‌ها ندارد، چرا که شش تیم برای قهرمانی می‌جنگند و شش تیم دیگر برای باقی ماندن در لیگ‌برتر تلاش می‌کنند.

منصوریان در پاسخ به این‌که چه برنامه‌ای برای بقا در صدر جدول دارد، اظهار کرد: شرایط برای ما به گونه‌ای است که سرنوشت‌مان دست خودمان است و دوست ندارم که تیم‌های دیگر برای ما تعیین تکلیف کنند. همیشه این مطلب را به بازیکنانم گفته‌ام. ما هفت فینال حذفی داریم که اولین فینال ما با نفت است و اگر به این بازی‌ها به طور حذفی نگاه کنیم موفق‌تر خواهیم بود.

mansorian

وی درباره شرایط فنی تیم‌ملی اظهار کرد: نمی‌خواهم در این‌باره نظر بدهم. من قبلن در برنامه ٩٠ درباره فوتبال ایران صحبت کرده‌ام. درباره عمل‌کرد وحید امیری باید بگویم که باشگاه نفت مفتخر است که در تمام رده‌های سنی تیم‌ملی بازیکن داشته است و افتخار می‌کنیم که یک بازیکن به نام «پورعلی گنجی» از تیم‌ملی لژیونر شده است. در این اردو هم چند بازیکن داشتیم و چند نفر دیگر هم در آستانه دعوت شدن بودند. وحید امیری در بازی با شیلی گل زیبایی را به یکی از دروازه‌بان‌های جهان زد که حتا بازیکنان رئال‌مادرید هم به سختی به او گل می‌زنند. به «کارلوس کی‌روش» تبریک می‌گویم به خاطر استفاده از بازیکن خوبی مثل وحید امیری که عمل‌کرد مثبتی هم داشت.

سرمربی نفت تهران در رابطه با خداحافظی «جواد نکونام» از تیم‌ملی، اظهار کرد: چیزی که در حال حاضر مشخص است این که نکونام از تیم‌ملی خداحافظی کرده است. من با کاپیتان تیم‌ملی تماس نزدیک دارم و او بازیکن مورد علاقه من است. سال 83 و 84 قبل از این‌که به اوساسونا برود به دنبال او رفتم تا او را به استقلال بیاورم، اما نشد. نکونام را به دو دلیل دوست دارم چون هم استقلالی است و هم کاپیتان تیم‌ملی کشورمان.

وی ادامه داد: نکونام در تیم‌ملی رهبری مقتدر بوده و بخشی از صعود به جام‌جهانی را مربوط به او می‌دانم و به او تبریک می‌گویم که رکورد بازی‌های ملی را شکسته است. این تصمیمی بود که او از قبل گرفته بود و ما با هم در این مورد زیاد صحبت کرده بودیم. او سال ٢٠٠١ در تیم‌ملی، فوتبال را خوب شروع کرد و سال ٢٠١۵ را هم با گل‌هایی که به ثمر رساند خوب به پایان رساند. از فدراسیون فوتبال می‌خواهم که این بازیکن را حفظ کند و نگذارد که از دست برود. البته می‌دانم که نکونام بازیکن با برنامه‌ای است و در آینده یکی از بهترین مربی‌های ایران می‌شود.

«کاپیتان بعدی تیم‌ملی بعد از نکونام»

بعد از خداحافظی ناگهانی «جواد نکونام» از دیدارهای ملی به نظر می‌رسید «آندرانیک تیموریان» کاپیتان بعدی تیم‌ملی باشد مگر اتفاق عجیبی رخ دهد.

به گزارش ورزش سه، جواد نکونام بعد از صد و پنجاه و یک بازی ملی و بعد از دیدار برابر سوئد از تیم‌ملی خداحافظی کرد و باید دید کاپیتان بعدی تیم‌ملی چه کسی خواهد بود. در حال حاضر و پیش از خداحافظی نکونام، آندرانیک تیموریان کاپیتان دوم تیم‌ملی محسوب می‌شد.

در تیم‌ملی فعلی، «آندرانیک تیموریان»، «سیدجلال حسینی» و «احسان حاج‌صفی» به عنوان باتجربه‌های تیم محسوب می‌شوند.

nkonam-timorian

تیموریان با نود بازی ملی و تجربه حضور در لیگ جزیره یکی از باتجربه‌های تیم‌ملی محسوب می‌شود و جلال حسینی هم نود و پنج بازی ملی در کارنامه‌اش دارد. احسان حاج صفی هم شصت و نه بازی ملی تجربه بستن بازوبند کاپیتانی را در دوره «کارلوس کی‌روش» را دارد.

با این حال به نظر می‌رسد با توجه به جدایی کارلوس کی‌روش و خداحافظی جواد نکونام از تیم‌ملی، آندرانیک تیموریان نزدیک‌ترین فرد به بازوبند کاپیتانی تیم‌ملی باشد. البته همه چیز در صورت جدایی حتمی کارلوس کی‌روش، به نظر سرمربی آینده تیم‌ملی بستگی خواهد داشت.

«قوانین کشتی فرنگی تا المپیک ۲۰۱۶ تغییر نمی‌کند»

عضو کمیسیون فنی اتحادیه جهانی کشتی اعلام کرد: طبق نتایج نشست کمیته فنی اتحادیه جهانی، بخش اصلی قوانین کشتی فرنگی تا پایان المپیک ۲۰۱۶ در رده بزرگ‌سالان بدون تغییر خواهد بود.

به گزارش مهر، «علیرضا رضایی» با بیان این مطلب افزود: جلسه کمیسیون فنی اتحادیه جهانی هم‌زمان با رقابت‌های زیر ۲۳ سال اروپا در شهر والبریج لهستان برگزار شد. در این جلسه که «نناد لالویچ» رییس اتحادیه جهانی نیز حضور داشت قوانین آزمایشی انجام شده در رقابت‌های مذکور مورد بررسی اعضا قرار گرفت.

وی تصریح کرد: در نهایت با اعلام نظرات فنی نماینده ایران و حمایت برخی کشورهای دیگر فضای فنی جلسه از بحث‌های یک طرفه نمایندگان کشورهای اقمار روسیه خارج و مقرر شد، بخش عمده قوانین مربوط به اجرای تعداد بارانداز در خاک، عدم حذف کار کردن در خاک و کم کردن نقش داوران در اعلام نتیجه نهایی تا المپیک در رده بزرگ‌سالان تغییر نکند.

rezai

 

دارنده مدال نقره المپیک آتن تصریح کرد: محدودیت اجرای فن در خاک که موضوع  اصلی مد‌نظر برخی کشورها در نشست کمیسیون فنی اتحادیه جهانی بود با تلاش نماینده ایران تایید نشد. البته مرجع اصلی و نهایی تصمیم‌گیری در مورد تغییر قوانین هیات‌ریسه اتحادیه جهانی است که امیدواریم تصمیمات کمیته فنی عینن مورد توجه و تایید این هیات قرار گیرد و  پس از تایید مرجع مذکور تغییرات جزیی اعمال شده به فدراسیون‌های ملی اعلام شود.

دارنده مدال برنز جهان در پایان خاطر نشان کرد: به عنوان نماینده کشتی ایران تلاش کردم در این جلسه جای‌گاه مدیریتی و فنی کشتی ایران را حفظ کنم و در نهایت امیدوارم هیات‌رییسه اتحادیه جهانی بهترین تصمیم را بگیرد.

«ترکیب تیم‌های روسیه و آذربایجان مشخص شد»

تیم کشتی آزاد آذربایجان با ترکیبی از قهرمانان جهان و المپیک و با برترین نفرات خود در جام‌جهانی ۲۰۱۵ آمریکا شرکت می‌کند.

به گزارش مهر، تیم آذربایجان در گروه دوم این رقابت‌ها که روزهای ۲۲ و ۲۳ فروردین‌ماه در شهر لس‌آنجلس برگزار می‌شود، با تیم‌های ایران، ترکیه و بلاروس هم‌گروه است. آذربایجانی‌ها که سرمایه‌گذاری هنگفتی در رشته کشتی کرده‌اند،‌امید زیادی برای پیشی گرفتن از تیم ایران و هم‌چنین قهرمانی در جام‌جهانی آمریکا دارند.

بر این اساس ترکیب تیم آذربایجان به شرح زیر است:

۵۷ کیلوگرم: یاشار علی‌اف (سوم جوانان جهان ۲۰۰۹ و سوم اروپا ۲۰۱۳) – جلال سلیمان‌اف

۶۱ کیلوگرم: حاجی علی‌اف (قهرمان جهان و اروپا ۲۰۱۴)

۶۵ کیلوگرم: طغرل عسگراف (قهرمان وزن ۶۰ کیلوگرم المپیک لندن ۲۰۱۲) – محمد مسلم‌اف

۷۰ کیلوگرم: روسلان دبیرگاجیف (قهرمان ۲۰۱۴ اروپا)

۷۴ کیلوگرم: مراد سلیمان‌اف – جبرئیل حسن‌اف (سوم جهان- قهرمان اروپا)

۸۶ کیلوگرم: الکساندر گوستیف

۹۷ کیلوگرم: شریف شریف‌اف ( قهرمان المپیک لندن در وزن ۸۴ کیلوگرم)

۱۲۵ کیلوگرم: جمال‌الدین ماگمداف (دارنده مدال برنز جهانی و اروپا)

از سوی دیگر تیم روسیه نیز با ترکیبی توانمند و با انگیزه، پای به  رقابت‌های جام‌جهانی کشتی آزاد آمریکا خواهد گذاشت. روس‌ها که در گروه اول با تیم‌های آمریکا، کوبا و مغولستان هم‌گروه است با ترکیب زیر به میدان خواهند رفت:

koshti

۵۷ کیلوگرم: ویکتور راسادین – اوماک سیوریون

۶۱ کیلوگرم: مرشد موتالیموف – ایگور پونوماریوف

۶۵ کیلوگرم: زائور سیداکوف –  احمد چاکایف

۷۰ کیلوگرم: سراییل کاسیموف – رسول قاضی ماگمدوف

۷۴ کیلوگرم: عیسی دودایف – یاکوب سیدژامالوف

۸۶ کیلوگرم: داورن کورگلیف – احمد ماگموداف

۹۷ کیلوگرم: یوری بلونوفسکی – آزرت شوگنوف

۱۲۵ کیلوگرم: ارسلان بیک علیف – تیمور کوتسویف

«ایران قهرمان فوتبال ساحلی آسیا شد»

تیم‌ملی فوتبال ساحلی ایران در فینال بازی‌های آسیایی ساحلی موفق شد برابر تیم ژاپن به برتری برسد و قهرمان بازی‌های آسیایی ساحلی شود.

به گزارش خبرآنلاین؛ تیم‌ملی ایران در بازی فینال موفق شد با نتیجه ۴-۳ برابر ژاپن به برتری برسد و به این ترتیب با کسب قهرمانی یک مدال طلای دیگر به جمع مدال‌های ایران اضافه کرد تا کاروان ایران صاحب هفت مدال طلا شود.

5

پیمان حسینی، محمد احمدزاده، فرید بلوگ‌باشی، امیر‌حسین اکبری و علی نادری ترکیب اولیه تیم ایران را در این دیدار تشکیل می‌دادند و گل‌های این بازی توسط شهریار مژده، علی نادری، امیر‌حسین اکبری و حسن عبداللهی به ثمر رسید.

«ناراحتی مکانی از قرار نگرفتن در ترکیب پرسپولیس»

دروازه‌بان تیم فوتبال پرسپولیس بعد از این‌که متوجه شد در ترکیب تیمش برای بازی مقابل راه‌آهن قرار ندارد نسبت به این موضوع اعتراض کرد.

به گزارش فارس، بعد از این‌که «حمید درخشان» سرمربی پرسپولیس «سوشا مکانی» را در ترکیب تیمش برای بازی با راه‌آهن قرار نداد این دروازه‌بان با ناراحتی اعتراض خود را نسبت به این تصمیم بروز داد.

makani

دروازه‌بان تیم فوتبال پرسپولیس بعد از این‌که مطلع شد در ترکیب تیم پرسپولیس قرار ندارد و «مسعود هماهی» از دروازه‌ سرخ‌پوشان در بازی حراست خواهد کرد در حضور برخی از اعضای تیم با کلماتی عجیب درخشان را خطاب قرار داد و سپس اردوی سرخ‌پوشان را ترک کرد.

باید دید باشگاه پرسپولیس چه موضعی در قبال حرکت دروازه‌بان ملی‌پوش خود خواهد گرفت.

«قوچان‌نژاد: کاش قدر کی‌روش را می‌دانستیم»

مهاجم تیم‌ملی از جدایی «کارلوس کی‌روش» ناراحت است.

ghochaninejad

به گزارش خبرآنلاین، «رضا قوچان‌نژاد» مهاجم تیم‌ملی در صفحه اینستاگرام خود عکسی از کی‌روش در کنار سه نفر از ستاره‌های فوتبال جهان به نام‌های دیوید بکام، رونالدو (برزیلی) و رائول گونزالس منتشر کرده و زیر آن نوشته است: کاش که قدر تو را می‌دانستیم یک کمی.

مطالب مرتبط

خرید ١٠٠ هزار بلیت دیدار پرسپولیس برابر النصر عربستان توسط هدایتی

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

TAGS: , , , , , ,