Saturday, 18 July 2015
22 June 2021
پس از اعلام تفاهم لوزان

«شادی شبانه مردم در برخی از شهرهای ایران در پی تفاهم اتمی»

2015 April 04

خبر / رادیو کوچه

 

در پی اعلام رسمی تفاهم هسته‌ای در مذاکرات لوزان شام‌گاه جمعه چهاردهم فروردین ماه برخی از شهروندان ایرانی در شهرهای مختلف ایران، با حضور در خیابان‌ها به شادمانی پرداختند.

در همین رابطه طبق قراری که از طریق شبکه‌های اجتماعی اعلام شده بود، جمعی از مردم تهران با حضور در خیابان ولیعصر با سر دادن شعارهای «روحانی روحانی، حمایتت می‌کنیم»، «ظریف مچکریم» و «دکتر ظریف زنده باد، روحانی پاینده باد»، از تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران حمایت کردند و تعدادی از حاضران نیز شعار «اسرائیل، دلواپس، پیوندتان مبارک» سر دادند.

به گزارش سایت «شبستان» فارس، جمعی از مردم شیراز نیز با حضور در بلوار چمران شیراز ضمن جشن و شادی به خاطر تفاهم هسته‌ای، با شعار های «ایران، ایران»، «روحانی زنده باد، ظریف پاینده باد» و «تیم ایرانی مذاکرات همینه، همینه» حمایت خود را از تیم مذاکره کننده به نمایش گذاشتند.

22

«ایرنا»، خبرگزاری دولتی ایرن، نیز از شادمانی مردم در شهرهای رشت و مشهد خبر داده و گزارش کرده است که در شهر رشت نیز «تجمعی آرام» برای ابراز شادمانی و حمایت از توافق اتمی ایران و کشورهای گروه ۵+۱ برگزار شد که شماری از ماموران انتظامی و راهنمایی و رانندگی گره‌های ترافیکی ایجاد شده در این مناطق را باز کرده و «نسبت به برقراری نظم» در این مراسم جشن، اقدام کردند.

بنابه گزارش این خبرگزاری جشن مشابهی در میدان کوثر مشهد نیز برگزار شد که تعدادی از ماموران انتظامی و راهنمایی و رانندگی برای «برقراری نظم و جلوگیری از ایجاد ترافیک» در میدان کوثر و خیابان‌های اطراف حضور یافتند و پس از حدود یک ساعت جمعیت حاضر این محل را ترک کردند.

بنابه گزارش خبرگزاری‌های ایران، تجمعات مشابهی در شهرهای اراک، قصر شیرین و شهر کرد نیز برگزار شد که در شهر اراک حضور جمعیت و خودروها «به حدی بوده که ترافیک در خیابان‌های شریعتی، بلوار امام و انتهای خیابان شیرودی مشهود بود.»

«اسماعیل ارزانی» ،فرماندار اهواز، نیز از تجمع مردم در این شهر خبر داده است که گفته وی تجمع در مناطق نادری و زیتون محدود اما در کیانپارس تجمع به صورت انبوه بوده است.

بیشتر بخوانید

استقبال مردم تهران از تیم مذاکره‌کننده اتمی ایران در فرودگاه مهرآباد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,