Saturday, 18 July 2015
28 September 2020
در مسیر فرودگاه شهر ترابزون

«اتوبوس حامل تیم فنرباغچه ترکیه هدف حمله مسلحانه قرار گرفت»

2015 April 05

خبر / رادیو کوچه

 

کاروان تیم فوتبال فنرباغچه ترکیه در حین بازگشت از دیدار با تیم ریزاسپور و در مسیر فرودگاه شهر ترابزون ترکیه، هدف حمله‌ای مسلحانه قرار گرفت.

وب‌سایت سبکه خبری «بی‌بی‌سی» روز یک‌شنبه پنجم آوریل در این رابطه گزارش داده است، راننده اتوبوس تیم فنرباغچه به سبب جراحات وارده به بیمارستان منتقل شده اما بنا به گزارش‌ها آسیبی به بازیکنان این تیم نرسیده است.

بنابه این گزارش، تیم فنرباغچه پس از پیروزی پنج بر یک در مقابل تیم ریزاسپور در چارچوب رقابت‌های سوپرلیگ ترکیه عازم فرودگاه شهر ترابزون در حاشیه دریای سیاه بود که این حمله روی داد.

22

فدراسیون فوتبال ترکیه و مدیر باشگاه فنرباغچه این حمله مسلحانه را محکوم کرده‌اند.

«احمد داووداغلو» نخست وزیر ترکیه می‌گوید تحقیقات درباره تیراندازی به سوی این اتوبوس آغاز شده است.

پیش‌تر یکی از مقام‌های استان ترابزون در شمال‌شرقی ترکیه گفته بود که حمله به اتوبوس تیم فنرباغچه ظاهرا با سنگ صورت گرفته است اما بعد با صدور بیانیه‌ای تایید کرد که در این حمله، گلوله‌هایی به اتوبوس شلیک شده است.

با انتشار این خبر در رسانه‌های ترکیه جمعیت زیادی از هواداران تیم فنرباغچه که در حال حاضر صدرنشین سوپرلیگ ترکیه و یکی از پرافتخارترین تیم‌های فوتبال این کشور محسوب می‌شود، در شهر استانبول برای استقبال از بازیکنان محبوب خود در فرودگاه تجمع کردند.

«رجب طیب اردوغان» رییس جمهوری ترکیه که یکی از هواداران باشگاه فنرباغچه است در تماس با مقام‌های محلی در استان ترابزون خواستار تحقیقات درباره این واقعه شده است.

فنرباغچه شنبه شب و پس از پیروزی پر گل در برابر تیم ریزاسپور، رقیب دیرینه خود تیم گالاتاسرای را پشت سر گذاشت، و به صدر جدول لیگ ترکیه صعود کرد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,