Saturday, 18 July 2015
02 October 2023
در نزدیکی مرز پاکستان

«هشت مرزبان ایرانی در منطقه چابهار توسط افراد مسلح کشته شدند»

2015 April 07

خبر / رادیو کوچه

 

در پی انتشار خبرهایی در مورد انهدام یک تیم به گفته مسئولین ایرانی تروریستی در جنوب شرقی ایران، در همین منطقه، هشت مامور مرزبانی ایران در شبیخون مهاجمان مسلحی که از سوی رسانه‌های ایران اشرار توصیف می‌شوند کشته شده‌اند.

«ایرنا»، خبرگزاری دولتی ایران، روز سه‌شنبه هجدهم فروردین ماه، به نقل از «علی‌اصغر میرشکاری»، معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان، گزارش داده است که این حمله در منطقه نگور از سوی کسانی که از داخل پاکستان وارد مرزهای ایران شده بودند صورت گرفته است.

به گفته معاون امنیتی استاندار سیستان و بلوچستان، در این اقدام که دوشنبه شب روی داده، افراد مسلح با ورود از طریق خاک پاکستان به داخل خاک ایران در درگیری با ماموران، هشت نفر از نیروهای مرزبانی ایران را کشته و سپس به خاک پاکستان گریخته‌اند.

balochstan

بنابه گزارش خبرگزاری «ایرنا»، دکتر «رضا عبدی»، مدیر کل پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان گفته است، از مجموع هشت نفر از کشته شدگان این حادثه تاکنون جسد شش نفر از آن‌ها تحویل پزشکی قانونی چابهار شده و دو جسد دیگر در حال انتقال است.

به گفته دکتر «رضا عبدی» اسامی کشته شدگان عبارت‌اند از: ستوان دوم مهران اقراع، ستوان دوم علی امام دادی رضوی، گروهبان یکم رضا حسینی و سربازان وظیفه فرزاد اسماعیل زاده ، میلاد جور حسن بیاتی از شهرستان، محمد احمدی و عباس مهراندوز.

این حمله به نیروهای مرزبانی ایران درحالی صورت می‌گیرد که پیش از ظهر دیروز (دوشنبه) قرار گاه قدس نیروی زمینی سپاه پاسداران ایران، از انهدام یک تیم به گفته آنان تروریستی و کشته شدن اعضای آن در جنوب شرق ایران خبر داده بود.

طی چند سال اخیر، نقاط مختلف سیستان و بلوچستان شاهد حملات مسلحانه به نیروهای دولتی، از سوی گروه‌هایی است که خود را مدافع حقوق اهالی بلوچ و سنی منطقه معرفی می‌کنند، که جمهوری اسلامی این گروه‌ها را تروریستی می‌داند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,