Saturday, 18 July 2015
27 September 2021
استاتوس

«کشف اختلاس جدید در سهام عدالت با آغاز سال ١٣٩۴»

2015 April 08

مسیب سروندی – الهام رحیم‌زاده / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

دادستان عمومی و انقلاب کرمان از اختلاس میلیاردی و برداشت‌های غیرقانونی وجوه و اموال شرکت سهامی عدالت در استان خبر داد. برنامه استاتوس این هفته با این خبر تنوری آغاز خواهد شد و در ادامه به سریال طنز در حاشیه مهران مدیری خواهیم پرداخت که در تهران به واقعیت تبدیل شد.

خبر تنوری

«کشف اختلاس جدید در سهام عدالت»

دادستان عمومی و انقلاب کرمان از اختلاس میلیاردی و برداشت‌های غیرقانونی وجوه و اموال شرکت سهامی عدالت در استان خبر داد.

به گزارش میزان، «دادخدا سالاری» با اعلام این خبر گفت: با هدف اجرای دستورات مقام رهبری و رییس قوه قضائیه مبنی بر مبارزه با فساد اداری و اختلاس سیزده نفر از متهمان این پرونده به اتهام دخل و تصرف در اموال و وجوه شرکت سهامی عدالت تحت تعقیب قضایی قرار گرفتند.

shahamedalat

او گفت: با ارایه گزارش‌های جمع‌آوری شده از سوی دادستان، متهمان از سال ٨٩ تا اوایل سال ٩٢ اقدام به برداشت‌های غیرقانونی اموال این شرکت کرده‌اند که در کارشناسی‌های انجام شده دو تن از متهمان احضار، دستگیر و روانه زندان شدند.

دادستان کرمان هم‌چنین گفت: متهمان در مرحله اول ٣ میلیارد ریال از حساب شرکت سهامی عدالت برداشت و به حساب شخصی خود واریز کرده‌اند.

سالاری در ادامه بیان کرد: این پرونده در حال کارشناسی و تحقیقات مقدماتی قرار دارد و دستگاه قضایی استان با اختلاس‌کنندگان بدون اغماض و مطابق قانون، برخوردهای لازم را انجام می‌دهد.

سوتی هفته

«نخستین در حاشیه واقعی در یک بیمارستان خصوصی در تهران رخ داد»

علا‌رغم اعتراض رییس سازمان نظام پزشکی به سریال «مهران مدیری»، گویا برخی از کنایه‌های سریال پر‌مخاطب «درحاشیه» به واقعیت رسیده است.

سرمایه‌گذاران بیمارستانی از یک جابه‌جایی میلیاردی سهام در یکی از شرکت‌های اقماری این بیمارستان خبر دادند.

به گزارش خبرنگار پارسینه، چند تن از سرمایه گذاران این بیمارستان در تماس‌های جداگانه‌ای، اعلام کردند: از یک‌سال قبل برای یکی از شرکت‌های اقماری بیمارستانی از طریق خرید سهام، سرمایه‌گذاری کرده بودیم اما بعد از مدتی متوجه شدیم که گویا متاسفانه سرمایه‌های ما در دارایی‌های شخصی مسوولین این بیمارستان، هزینه شده است!

یکی از هفتاد سرمایه‌گذار این بیمارستان گفت: از یک‌سال قبل در شرکتی که وابسته به آن بیمارستان بود سرمایه‌گذاری کردیم و قرار بر این بود این شرکت در زمینه تولید، بازرگانی و توزیع محصولات سلامت و داروهای عمومی فعالیت کند. در حالی که فعالیت این شرکت رو به گسترش بود صورت‌جلسه‌ای به تاریخ ٩٣.٧.١ میان مسوولان این شرکت تنظیم و سهام این شرکت از ده هزار تومان به ازای هر سهم به سی هزار تومان برای هر سهم افزایش یافت.

darhashie

اما اسفندماه گذشته و به صورت یک‌طرفه مبلغ سرمایه‌گذاری اولیه سهامداران، به حساب سرمایه داران برگشت شده و نه تنها از ارایه پاسخ منطقی به سهامداران بخت‌برگشته، خودداری شده بلکه با معترضین از طریق مسوولان حراست بیمارستان به بدترین شکل ممکن برخورد شده است.

طبق اطلاع خبرنگار ما، ضرب و شتم و حبس معترضین در بیمارستان توسط برخی افراد حراست از جمله برخوردها با اعتراضات بوده است.

شنیده‌ها حاکی از این است که برخی از مبالغ مذکور در خرید زمین، سوله مواد غذایی، اقامت در کشورهای اروپایی و حوزه خلیج فارس هزینه شده است.

ضمن این‌که نام برخی چهره‌های علمی و سیاسی شناخته شده کشور در صورت‌جلسه ٩٣.٧.١ که مبتنی بر افزایش ارزش سهام شرکت است به چشم می‌خورد که در صورت لزوم نام آنها نیز رسانه‌ای می‌شود.

حوادث

«بازیگر ترک، پدرش را با چاقو کشت»

«اورهان شمشک» بازیگر مشهور سینما و تلویزیون ترکیه، پدر خود را با سی و دو ضربه چاقو به قتل رساند.

این جنایت هولناک در منزل پدری اورهان در شهر ادمان ترکیه رخ داد و بازیگر مشهور پس از آن خود را به پلیس تسلیم کرد.

22

به نوشته روزنامه ترکی ملیت، وی در بازجویی اولیه، بدرفتاری و انتقادهای مستمر پدرش از خود را علت این اقدام ذکر کرده، اما خانواده‌اش اعلام کرده‌اند که وی از مدتی پیش به اختلالات روانی دچار بوده و باید تحت درمان قرار می‌گرفته، اما از این کار سر باز زده است.

شمشک در سریال‌های متعدد تلویزیونی و فیلم‌های سینمایی ترکیه ایفای نقش کرده بود.

یادی از تاریخ

«چند نمونه از بدترین بلایای طبیعی»

١- زلزله دامغان. ایران، سال ٨۵۶ پس از میلاد

زلزله دامغان با ٧/٩ دهم ریشتر قدرت، ٣٢٠ کیلومتر از خاک کشور ایران را در ٢٢ دسامبر سال ٨۵۶ پس از میلاد، تحت تاثیر خود قرار داده و لرزاند. بر اساس شواهد، مرکز این زمین لرزه، درست در زیر شهر دامغان قرار داشته است. شهری که در آن زمان پایتخت ایران بود. گفته می‌شود که حدود دویست هزار نفر جان خود را از دست دادند و به همین دلیل، این زلزله پنجمین زلزله مرگ‌بار ثبت شده در طول تاریخ بشری است. کمربند زلزله آلپیده، علت این روی‌داد تلخ بود.

٢- زلزله انطاکیه، سال ۵٢۶ پس از میلاد

در اواخر ماه می سال ۵٢۶ پس از میلاد، زلزله‌ای سوریه و انطاکیه را لرزاند که بخشی از پادشاهی بیزانس محسوب می‌شدند. این روی‌داد دویست و پنجاه هزار نفر را به کام مرگ کشاند. به موجب این زلزله، بندر سیلوسیا پییریا، در حدود یک متر بالا آمد. و سبب شد تا بندرگاه با لجن یکی شود. این زلزله سومین زلزله مرگ‌بار ثبت شده در طول تاریخ بشری است. مقیاس این زلزله، ٧ ریشتر بوده است. پس از روی دادن زلزله، آتش‌سوزی گسترده‌ای رخ داد و موجب شد تا ساختمان‌هایی که در جریان زلزله تخریب نشده بودند، از بین بروند.

٣- طاعون آنتونین. امپراطوری روم، سال ١۶۵ پس از میلاد

بدین دلیل نام آنتونین بر این طاعون گذاشته شده است که پادشاه روم در آن زمان، «مارکوس آریلوس آنتونینوس» بر اثر آن جان خود را از دست داد. وگرنه، با عنوان طاعون جالینوس شناخته می‌شود. بر اساس شواهد به دست آمده، این طاعون از طریق سربازان برگشته از شرق، گسترش یافته است. با گذشت زمان، در کل امپراطوری گسترش یافته و حتا قبایل شمالی را نیز گرفتار کرده است. تخمین زده می‌شود که حدود ۵ میلیون نفر بر اساس ابتلا به این بیماری، جان خود را از دست دادند. در مرحله دوم شیوع این بیماری، یکی از مورخان رومی به نام «دیو کاسیوس»، این‌گونه نوشته است: هر روز دو‌ هزار نفر در روم جان خود را از دست می‌دادند. این تعداد کشته تقریبن، یک پنجم افرادی بود که به این بیماری دچار می‌شدند.

33

۴- زلزله کرت و سونامی اسکندریه. یونان و آفریقا

در ٢١ ماه جولای سال ٣۶۵ پس از میلاد، زلزله‌ای در زیر دریای مدیترانه رخ داد. بر اساس شواهد، مرکز این زلزله، نزدیک جزیره کرت یونان بود. و ریشتر آن را در حدود هشت یا بیشتر تخمین زده‌اند. تقریبن تمام شهرهای موجود در این جزیره نابود شده و از بین رفتند. هم‌چنین به مناطق دیگر یونان، لیبی، قبرس و سیسیل آسیب‌های جدی وارد شد.

پس از وقوع زلزله، سبب وارد شدن آسیب جدی به اسکندریه، مصر، و دیگر مناطق شد. شواهد موجود نشان می‌دهد که موج حاصل از سونامی کشتی‌ها را چندین کیلومتر به سمت ساحل کشاند. هزاران نفر بر اثر این زلزله و سونامی جان خود را از دست داده‌اند.

۵- سونامی و زلزله هلیکه. هلیکه، یونان

هلیکه در سال ٣٧٣ پیش از میلاد در خلیج کورین غرق شد؛ علت آن زمین لرزه و سپس سونامی بود. نویسندگان باستان در رابطه با این خرابی‌ها نوشته‌اند و برخی اظهار داشته‌اند که صدها سال پس از وقوع حادثه، می‌توان بقایای آن را در زیر آب پیدا کرد. بر اساس شواهد، تعدادی جان خود را در این حادثه از دست داده‌اند، اما تعداد آنها مشخص نیست.

تا پایان قرن گذشته، تحقیق در رابطه با هلیکه صورت نگرفته بود. پس از آن، آثار این شهر ویران شده و دیگر مناطق کشف شد. دیوارها، پیاده‌روها، سکه‌ها، و دیگر اشیا پیدا شده و از آنها عکس گرفته شد. نابودی هلیکه در دوران زندگی افلاطون رخ داده است. افلاطون نوشته است که این حادثه، ٩٠٠٠ سال قبل از او رخ داده است. این امر بسیار شبیه به افسانه می‌باشد.

استاتوس

در این آیتم برنامه مانند همیشه از شما خواستاریم تا دیدگاه خود را در رابطه با وقوع اختلاس‌های پرتعداد در اقتصاد دولتی ایران برایمان بنویسید.

مطالب مرتبط

استاندار قزوین: در قزوین درختی وجود دارد که عاشورا اشک می‌ریزد

برخی از برنامه‌های قبلی این مجموعه را از اینجا دنبال کنید

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,