Saturday, 18 July 2015
13 June 2021
تحریم بانک تجارت و سی‌ودو شرکت ایرانی

«مرضیه افخم: تحریم‌های تازه اتحادیه اروپا علیه ایران خلاف حسن نیت است»

2015 April 09

خبر / رادیو کوچه

 

«مرضیه افخم» سخن‌گوی وزارت خارجه ایران، با انتقاد از وضع تحریم مجدد علیه بانک تجارت و چندین شرکت ایرانی از سوی اتحادیه اروپا، این کار را سیاسی، خلاف حسن نیت، سوال برانگیز و پافشاری غیرمتعارف بر مواضع غیر اصولی دانست.

بنابه گزارش رسانه‌های خبری ایران، «مرضیه افخم»، سخن‌گوی وزارت خارجه ایران، روز پنج‌شنبه بیستم فروردین ماه، با سیاسی و خلاف حسن نیت توصیف کردن تصمیم شورای اتحادیه اروپا در نادیده گرفتن رای دادگاه اروپایی گفت: در شرایطی که مذاکرات ادامه دارد و تلاش‌ها برای رسیدن به یک توافق جامع در جریان است، اقدام اتحادیه اروپا در فضای جدیدِ متاثر از مذاکرات اخیر لوزان، غیرسازنده است.

afkham.

خانم «افخم» همچنین اظهار کرده است، «بی‌توجهی اتحادیه اروپا به تصمیم دادگاه‌های اروپایی «مایه تاسف است و این گونه تصمیمات به روند جاری گفت‌وگو کمکی نکرده و موجب کاهش اعتماد می‌شود».

روز چهارشنبه نوزدهم فروردین مطابق با هشتم آوریل، اتحادیه اروپا بانک تجارت و سی و دو شرکت کشتیرانی ایران را در فهرست موسسات تحت تحریم این اتحادیه قرار داد.

این اقدام اتحادیه اروپا در حالی صادر می‌شود که در ماه ژانویه سال جاری، دادگاه اتحادیه اروپا مبنای قانونی وضع تحریم علیه این موسسات را ناقص دانسته و به لغو تحریم و آزاد کردن اموال مسدود شده آنها رای داده بود.

هشت شرکت دیگر ایرانی که تحریم آن‌ها طبق رای دادگاه لغو شده بود مشمول تحریم‌های مجدد نشده‌اند.

بیشتر بخوانید

لغو تحریم بانک تجارت ایران از سوی دادگاه عالی اتحادیه اروپا

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,