Saturday, 18 July 2015
28 September 2021

«جعل ١٠٠ هزار گذرنامه در ترکیه برای اعزام افراد جهت پیوستن به داعش»

2015 April 11

در بسیاری از رسانه‌ها یا در جامعه پارسی‌زبان هر روز خبرها و یا نوشته‌هایی منتشر می‌شود که به لحاظ خبری ممکن است منبع‌های آن قابل تایید نباشد اما برای اطلاع شما خوانندگان این نوشته‌ها در بخش «شایعه» رادیو کوچه منتشر می‌شود. صحت و سقم این نوشته مورد تایید رسمی رادیو کوچه نیست و فقط به عنوان «اطلاع» بازنشر می‌شود. 

شایعه / رادیو کوچه

منبع: ایرنا

 

یک روزنامه ترکیه فاش کرد که برای اعزام تروریست‌ها به سوریه و عراق تا کنون بیش از ١٠٠ هزار گذرنامه در دفتری متعلق به داعش در استانبول جعل و صادر شده است.

خبرگزاری رسمی ایران «ایران» به نقل از روزنامه میدان چاپ ترکیه، مرکز کنترل و اعزام تروریست‌های گروه داعش در منطقه «زیتون بورنو» در قلب شهر استانبول قرار دارد. این مرکز که از سال ٢٠١١ میلادی توسط یک چینی ایغوری اداره می‌شود، بر نقل و انتقال اعضای تروریست داعش از سراسر جهان به ترکیه و از این کشور به سوریه و عراق نظارت دارد.

daesh

فرد یاد شده که هدایت مرکز داعش را بر عهده دارد، به شمار زیادی از اهالی ایغور و ترک‌های چین گذرنامه‌های جعلی ترکیه داده و آنان را جذب گروه تروریستی داعش کرده است.

افراد یاد شده از طریق تایلند و کامبوج و سپس مالزی، راهی استانبول شده‌اند و از این طریق به سوریه و عراق رفته‌اند.

بر پایه این گزارش مرکز یاد شده در استانبول تا کنون ١٠٠ هزار گذرنامه جعلی ترکیه صادر کرده که حدود ۵٠ هزار گذرنامه برای جذب نیرو، به چین فرستاده شده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    wh0cd1636350 sildenafil price