Saturday, 18 July 2015
13 May 2021
دیدار روسای جمهوری کوبا و آمریکا

«باراک اوباما گفت ملاقات با کاسترو نقطه تحول در روابط آمریکا و کوبا است»

2015 April 12

خبر / رادیو کوچه

 

«باراک اوباما» و «رائول کاسترو»، روسای جمهوری آمریکا و کوبا، روز شنبه یازدهم آوریل، در نشست قاره آمریکا در پاناما، با یک‌دیگر دیدار کردند.

در دیدار روز شنبه «اوباما» و «کاسترو» که دیدار عالی‌ترین مقامات دو کشور طی ۶٠ سال کذشته بود، روسای جمهوری دو کشور بر تلاش برای بهبود روابط دیپلماتیک تاکید کردند.

آقای «اوباما» با خالصانه و پربار توصیف کردن این دیدار، گفته است، ملاقاتش با «رائول کاسترو» رهبر کوبا می‌تواند نقطه تحولی در روابط دو کشور باشد.

obama_castro

به گفته «باراک اوباما» دو کشور کوبا و آمریکا که سابقه دشمنی در روابط خود داشته‌اند می‌توانند همچنان اختلاف نظر داشته باشند اما با حفظ منافع مشترک رابطه خود را گسترش دهند.

«اوباما» اوایل روز گذشته درباره احیای روابط میان هاوانا و واشنگتن گفت: ما به دنبال عادی سازی روابط بین دو کشور هستیم و البته اختلافاتی با یکدیگر بر سر بسیاری از مسائل داریم. وی در ادامه گفته بود، روزهای مداخله ما در آمریکای جنوبی به پایان رسیده و آن روزها پایان یافته است.

«رائول کاسترو» رهبر کوبا نیز درباره ملاقاتش با «باراک اوباما»، گفته است توافق کردیم که هر دو کشور در صورت لزوم نظراتی مخالف یک‌دیگر داشته باشند.

آقای «کاسترو» پیش‌تر در سخن‌رانی طولانی خود در نشست سران قاره آمریکا، باراک اوباما را مردی صادق توصیف کرده بود.

مطالب مرتبط

آمریکا قصد دارد که کوبا را از فهرست حامیان تروریسم خارج ‌کند

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,