Saturday, 18 July 2015
28 May 2023

«افزایش اختیارات اداره مبارزه با مفاسد اداری افغانستان»

2010 March 19

رادیو کوچه

شبکه تلویزیونی بی بی سی روز جمعه در گزارشی از تفویض اختیارات بیشتر حامد کرزی  رییس جمهور  افغانستان به اداره مبارزه با مفاسد اداری این کشور خبر داد.

به گزارش ایرناحامد کرزای  فرمان جدیدی را امضا کرده است که بر اساس آن اختیارات اداره مبارزه با مفاسد اداری این کشور افزایش می‌ یابد.

بر اساس این گزارش، در  این فرمان به این اداره اجازه داده شده که افراد متهم به فساد اداری را تحت پیگرد قانونی و بازجویی قرار دهد.

آقای کرزای در مراسمی که به منظور امضای این فرمان در کاخ ریاست جمهوری افغانستان تدارک دیده شده بود، در همین خصوص خطاب به خبرنگاران گفت که اعطای اختیارات بیشتر به اداره مبارزه با فساد اداری، به مبارزه با فساد در نهادهای دولتی کمک خواهد کرد..

گفته می‌شود این فرمان پس از آن امضا شد که «محمد یاسین عثمانی»، رییس اداره نظارت بر اجرای مبارزه با فساد اداری اعلام کرده بود که اختیارات این اداره برای مبارزه با فساد کافی نیست.

عثمانی که اخیرا برای ارایه توضیحات به مجلس نمایندگان افغانستان فرا خوانده شده بود، گفت که برای مبارزه موثر با فساد نیاز به افزایش اختیارات اداره تحت امر او است.

عثمانی همچنین گفت که پس از این اداره تحت امر او در برخورد با افراد عادی و افراد قدرتمند یکسان برخورد خواهد کرد و قانون در مورد افراد بلند پایه هم اجرا خواهد شد.

مقامهای دولت افغانستان اعلام کرده‌اند که تا کنون 16 تن از مقامهای پیشین و کنونی این کشور به عنوان افراد متهم به دست داشتن در فساد اداری به نهادهای قضایی معرفی شده‌اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,