Saturday, 18 July 2015
27 September 2021
استاتوس

«سگ‌کشی دردناک با اسید در شیراز توسط موجودی با نام انسان»

2015 April 15

مسیب سروندی – الهام رحیم‌زاده / رادیو کوچه

 

در یکی از شهرک‌های صنعتی شیراز، سگ‌ها به روشی غیر‌انسانی با تزریق اسید کشته می‌شوند و پیمانکاران در ازای ارایه هر لاشه پانزده هزار تومان دریافت می‌کنند. این اتفاق در حالی رقم می‌خورد که برنامه استاتوس این هفته به موضوع تفاوت‌های میان حیوان و انسان خواهد پرداخت .

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

خبر تنوری

«سگ‌کشی دردناک با اسید در شیراز»

در یکی از شهرک‌های صنعتی شیراز، سگ‌ها به روشی غیرانسانی با تزریق اسید کشته می‌شوند و پیمانکاران در ازای ارایه هر لاشه پانزده هزار تومان دریافت می‌کنند.

یکی از فعالان دفاع از حقوق حیوانات، فیلمی دو دقیقه‌ای از کشتار سگ‌ها را در اختیار خبرگزاری فارس، قرار داده است که دل هر بیننده‌ای را به درد می‌آورد. در این فیلم، کشتار سگ‌ها با تزریق تناوبی اسید نشان داده می‌شود که به گفته این فعال حقوق حیوانات در شیراز، این اقدام توسط پیمانکاران شهرک صنعتی شیراز انجام گرفته است.

پیمانکارانی که در ازای تحویل لاشه هر قلاده سگ، پانزده هزار تومان دریافت می‌کنند و حتا از سوزاندن جسم نحیف یک توله سگ با اسید هم دریغ نمی‌کنند.

sagkoshi

«قاسم اکبری» شهردار منطقه ۵ شیراز، اعلام می‌کند: علا‌رغم واقع بودن شهرک صنعتی شیراز در محدوده شهرداری منطقه ۵، شهرک‌های صنعتی تحت نظارت سازمان پسماند اداره می‌شوند و مسوولیت کشتار سگ‌ها در این شهرک‌ها به عهده شهرداری نیست.

از سوی دیگر، «روح‌اله خوشبخت» مدیر‌عامل سازمان پسماند شهرداری شیراز نیز، ضمن ساختگی خواندن این کلیپ، تاکید می‌کند: شهرک‌های صنعتی به هیچ‌وجه تحت نظارت شهرداری و یا سازمان پسماند نیستند و هر شهرک به طور مجزا توسط مدیر مربوطه اداره می‌شود.

اما این در حالی است که «جعفر امیدی»، مسوول دفتر شهردار شیراز ضمن اشاره به تماس‌های مکرر هموطنان معترض به این جنایت، تاکید می‌کند: شهرک صنعتی شیراز تحت نظارت شهرداری شیراز بوده و این کشتار بی‌رحمانه توسط شهرداری شیراز در حال پیگیری است.

سگ‌ها و گربه‌ها اگر چه از نگاه بعضی از انسان‌ها تبدیل به موجودات مزاحمی شده‌اند که باید از سطح شهرها جمع شوند و این وظیفه معمولن در حیطه اختیارات شهرداری‌ها قرار می‌گیرد اما برای رهایی از هر مسئله و معضلی، راه‌حل‌های منطقی و اصولی وجود دارد که قطعن کشتار با اسید، در هیچ‌کدام از این دسته‌بندی‌های اصولی قرار نمی‌گیرد.

سوتی هفته

«فروش مشروبات الکلی در مغازه»

مسوولان قضایی پارس‌آباد نسبت به فروش مشروبات الکلی در مغازه‌های این شهر هشدار داده‌اند.

از اردبیل خبر می‌رسد، مسوولان قضایی پارس‌آباد نسبت به فروش مشروبات الکلی در مغازه‌های این شهر هشدار داده‌اند.

mashrob

به گزارش خبرنگار روزنامه جمهوری اسلامی از اردبیل، شهرستان پارس‌آباد یکی از شهرهای بزرگ استان اردبیل به دلیل موقعیت جغرافیایی و حضور مردمانی با قومیت‌های مختلف و ویژگی‌های فرهنگی پراکنده در مناطق مرزی، شهری، روستایی و عشایری با کشور جمهوری آذربایجان و شوروی سابق بسیار حساس است.

با این حال، این شهر در اثر اختلاف مدیران استان با نمایندگان مجلس شورای اسلامی نزدیک به ٨ ماه است فاقد فرماندار می‌باشد و این امر موجب بروز مشکلات زیادی برای شهر شده است.

حوادث

«کارت معافیت جعلی چهل میلیون تومانی»

رییس بازرسی سازمان وظیفه عمومی ناجا از دستگیری یک باند جاعل در فرآیند معافیت پزشکی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس ایران، سرهنگ «نبی رحیمی» در این خصوص گفت: بازرسی سازمان وظیفه عمومی ناجا، در راستای برخورد با متخلفان و جاعلان در حوزه خدمت سربازی طبق وظایف محوله سعی و تلاش خود را در کشف برخورد با بزهکاران می‌کنند.

وی گفت: درحوزه معافیت پزشکی متوجه شدیم که باندی با جعل مدارک پزشکی و تقلب در این فرآیند اقدام به معافیت پزشکی مشمولان سالم می‌کنند.

رحیمی افزود: با شگردهای اطلاعاتی و استفاده از سامانه وظیفه عمومی افراد شناسایی و مورد ردگیری قرار گرفتند و در حین شرکت در جلسه شورای پزشکی مشمولان متخلف بازداشت شدند؛ در ادامه اعضای دیگر باند که در جعل مدارک پزشکی و بیمارستانی نقش داشتند نیز شناسایی و دستگیر شدند.

kart

وی ادامه داد: در بازرسی از محل اختفای جاعلان تعداد زیادی مهرهای بیمارستان‌ها، شورای پزشکی و پزشکان مختلف کشف شد و در این زمینه سه نفر که یکی از متهمان تبعه کشور افغانستان است، دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

رییس بازرسی سازمان وظیفه عمومی ناجا افزود: جاعلان برای هر کارت معافیت سی الا چهل میلیون تومان دریافت می‌کردند که تا به حال صد و سی و سه کارت با مدارک جعلی توسط این افراد صادر شده است و نوزده مورد نیز در دست اقدام داشتند.

یادی از تاریخ

«ایرانیان باستان چگونه ازدواج می‌کردند»

خانواده که امروز نیز از مقدس‌ترین نهادهای اجتماعی به شمار می‌رود، همواره در این سرزمین از اهمیت والایی برخوردار بوده است. تا بدان‌جا که در اعتقادات ایرانی تشکیل خانواده به صورت تکلیفی دینی در‌آمده است.

در آن زمان که زن‌ربایی و حتا خرید زن در میان بسیاری از ملل و اقوام هند و اروپایی معمول و متداول بود، ازدواج ایرانی در سایه نظم و نسقی که آیین زرتشت آورده بود، نتیجه عقد بود.

وجود ایزد‌بانوانی چون «آناهیتا» و «اشی» و نقش آنان در تفکرات ایرانی اهمیت خانواده را بیشتر می‌نمایاند.

آناهیتا با صفات نیرومندی، زیبایی و خردمندی، به صورت ایزد‌بانوی عشق و باروری نیز در می‌آید، زیرا چشمه حیات از وجود او می‌جوشد و بدین گونه «مادر خدا»‌ نیز می‌شود. و اشی نماد توانگری و بخشش، ایزد‌بانویی است که پیشرفت و آسایش به خانه‌ها می‌برد و خرد و خواسته می‌بخشد.

anahita

به نظر ایرانیان، ازدواج نتیجه تراضی زن و مرد بود و این ازدواج در آن واحد معنی مذهبی و اجتماعی داشت. زندگی زناشویی و خانواده از لحاظ اجتماعی نیز از اهمیت والایی برخوردار بود تا بدان‌جا که در زمان ساسانیان، شاهنشاهان، به عنوان نمایندگان راستین اهورامزدا در روی زمین از ازدواج مردم حمایت می‌کردند.

دولت هر سال برای عده زیادی از دوشیزگان نیازمند جهاز فراهم می‌آورد و دختران بی‌صاحب و بی‌جهاز را به خرج خود شوهر می‌داد و در انجام دادن این‌گونه نیکوکاری‌ها «خسرو انوشیروان» سرآمد دیگر پادشاهان ساسانی بود.

ایرانیان آن‌چنان به خانواده اهمیت می‌دادند که از مشاغلی که مستلزم تجرد بود یا از زندگی حادثه‌جویانه که مردان را مدتی دراز از کانون خانواده دور نگه می‌داشت، مانند دریانوردی و بازرگانی، خوش‌شان نمی‌آمد. حتا سربازان ایرانی همه زن داشتند و دلبسته اجاق‌های خانوادگی خود بودند و هر سال، جز چند ماهی خدمت به شاه مملکت دینی به گردن نداشتند. خانواده از چنان بنیان محکمی‌ برخوردار بود که حتا بچه‌دار نشدن و نازایی زن دلیلی بر برهم خوردن پیمان زناشویی نبود. زرتشتیان در این‌گونه موارد به راحتی بچه‌ای را به فرزندی می‌پذیرفتند.

استاتوس

چندین سال است که مردم ایران همواره از اوضاع اقتصادی و اجتماعی خود و کشور ابراز نارضایتی می‌کنند و در اکثر مواقع می‌بینیم که برخی از افراد هرگز حتا نیم‌نگاهی هم به عمل‌کرد خود ندارند و بررسی نمی‌کنند که شاید این مشکلات تا حدی هم از عمل‌کرد خود آنها در طول زندگی‌شان شکل گرفته باشد، در آیتم استاتوس این هفته برنامه به این موضوع خواهیم پرداخت، زمانی‌که موجودی که نام انسان را یدک می‌کشد، موجودی زبان‌بسته دیگر را که الگوی وفاداری است با تزریق اسید به کام مرگ می‌کشد تا پانزده هزار تومان برای لاشه حیوان دریافت کند، آیا می‌تواند منتظر لطف خداوند بزرگ برای بهبود شرایط زندگی خود باشد یا خیر؟

مطالب مرتبط

کشف اختلاس جدید در سهام عدالت با آغاز سال ١٣٩۴

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    wh0cd4225161 methylprednisolone wellbutrin online doxy nolvadex buy buy revia