Saturday, 18 July 2015
02 December 2021

«خروج دختران آیت‌اله هاشمی از کشور»

2010 March 19

هم‌زمان با برنامه‌ریزی دستگاه دیپلماسی برای کاهش سطح روابط با دولت انگلستان، برخی اخبار تایید نشده از خروج دختران هاشمی رفسنجانی از کشور به مقصد یکی از کشورهای اروپایی و احتمالن انگلیس حکایت دارد.

به گزارش رجانیوز، بر پایه این اخبار، فاطمه و فائزه هاشمی همزمان با افزایش فشارها بر دستگاه قضایی مبنی بر محاکمه فرزندان هاشمی رفسنجانی، اخیرن ایران را به مقصد لندن ترک کرده‌اند.

تاکنون درباره این‌که این سفر در راستای سفرهای‌ نوروزی خانواده هاشمی صورت گرفته است یا این‌که اهداف سیاسی و اقتصادی خاصی در پشت پرده آن وجود دارد، خبری منتشر نشده است.

فاطمه و فائزه هاشمی در حالی از کشور خارج شده و به پایتخت انگلیس سفر کرده‌اند که مهدی هاشمی، دیگر فرزند رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام هم، حدود 200 روز پیش و برای آن‌چه یک «سرکشی کوتاه به برخی واحدهای خارج از کشور دانشگاه آزاد» خوانده شد، ایران را به مقصد لندن ترک کرده است.

پسر هاشمی رفسنجانی اما، با وجود هشدار دادستان کل کشور و دادستان تهران و نیز اعتراض‌های گسترده مبنی بر لزوم بازگشت به کشور و پاسخ‌گویی به اتهاماتش، تاکنون اعتنایی به این موضوع نکرده است.

به دنبال این بی‌تفاوتی بود که برخی نمایندگان مجلس خواستار کمک گرفتن از پلیس بین‌الملل برای بازگرداندن مهدی هاشمی به کشور شده‌اند. این در حالی است که هاشمی رفسنجانی در پاسخ به سوال دانش‌جویان مشهدی پیرامون خروج مهدی از کشور گفته بوده که از وی خواسته است تا تکمیل تحصیلاتش در خارج از کشور بماند.

فاطمه و فائزه هاشمی در شرایطی به برادرشان در لندن پیوسته‌اند که موضع‌گیری‌های آنان در جریان ناآرامی‌های پس از انتخابات چندین بار در صدر اخبار منابع خبری قرار گرفته است. البته نقش و حضور فائزه هاشمی پررنگ از خواهرش بوده است.

حضور در اغتشاشات روز 30 خرداد، 16 آذر و روز عاشورا از جمله اقدامات جنجالی دختر رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده است که به دنبال انتشار فیلم‌های آن در اینترنت اعتراض‌های مختلف مردمی را به همراه داشته است.

در پاسخ به همین اعترضات بود که مرتضی بختیاری، وزیر دادگستری، چندی پیش با اشاره به خواست عامه مردم برای رسیدگی به اتهامات مهدی و فائزه هاشمی تصریح کرد: «برای مهدی و فائزه هاشمی پرونده قضایی تشکیل شده است.»

با این‌حال برخی اخبار نیز از بازگشت فاطمه از این سفر حکایت دارد اما مشخص نیست که فائزه هاشمی به قصد ماندن در انگلیس به این سفر رفته است و یا آن‌که این سفر جز سفرهای نوروزی خانواده هاشمی محسوب می‌شود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , 

۱ Comment

  1. 1

    این خبر رجا نیوز تکذیب شد و بلا فاصله سردبیرش تحت تعقیب قرار گرفت ! البته کو تا نتیجه اما چرا رادیو کوچه این را منتشر کرد خدا داند