Saturday, 18 July 2015
16 June 2021
در دیدار با سرمایه‌گذاران یهودی

«جرج بوش توافق با ایران را در درازمدت به ضرر امنیت ملی آمریکا دانست»

2015 April 27

خبر / رادیو کوچه

 

«جرج بوش» رییس جمهور پیشین آمریکا در دیدار با سرمایه‌گذاران یهودی، ضمن انتقاد از سیاست «باراک اوباما» در قبال ایران و با ساده لوح خواندن اوباما گفت، توافق با ایران در دراز مدت برای امنیت ملی آمریکا مضر است.

وب‌سایت «دویچه‌وله» آلمان، روز دوشنبه بیست و هفتم آوریل گزارش داده است که «جرج دبلیو بوش»، رییس جمهوری پیشین ایالات متحده آمریکا در جلسه‌ای غیرعلنی با شرکت ائتلاف جمهور‌ی‌خواهان و همچنین یهودیان آمریکا، سیاست‌های اوباما در مورد ایران را به باد انتقاد گرفت.

بنابه این گزارش، «جرج بوش» در این جلسه که شنبه شب بیست و پنجم آوریل، در «لاس‌وگاس» پشت درهای بسته برگزار شد، ضمن اعلام مخالفت با لغو تحریم‌های ایران، اوباما را در مذاکرات اتمی با ایران ساده‌لوح خواند.

به گزارش «نیویورک تایمز»، در این جلسه که ۷۰۰ تن از سرمایه‌گذاران یهودی شرکت داشتند، «جرج بوش» اظهار داشت که قصد ندارد از «اوباما» انتقاد کند بلکه می‌خواهد جمهوری اسلامی را که مورد تحسین «اوباما» است، به نقد بکشد. وی در عین حال برای مخاطبانش هیچ تاکتیک و پیشنهاد مشخصی خطاب به اوباما ارایه نکرد.

bosh-obama

«بوش» اظهار داشت که نسبت به سیاست «اوباما» در مذاکرات اتمی با ایران تردید دارد اگرچه هدف اوباما این است که ایران از برنامه اتمی‌اش دست بردارد. او پرسید که آیا این عاقلانه است که تحریم‌ها علیه ایران برداشته شود وقتی که ظاهرن جمهوری اسلامی در حال پیشبرد تحقیقات خود است. رییس جمهور سابق آمریکا اظهار داشت که ایالات متحده در صورت لغو تحریم‌ها اهرم موفقیت خود را از دست خواهد داد.

«بوش» توضیح داد که چرا از دید او «اوباما» با سیاست‌هایش در حال به انزوا کشاندن آمریکا در عرصه بین‌المللی است. او هچنین گفت که «اوباما» برداشت غلطی از نیت ایران دارد اگر تحریم‌های این کشور را به سادگی لغو کند.

«جرج بوش»، «حسن روحانی» رییس جمهوری ایران را «نرم‌خو» توصیف کرد اما در عین حال تاکید کرد که باید پرسید آیا با روی کار آمدن او سیاستی جدید در ایران به صحنه آمده یا تنها سخن‌گو تغییر کرده است؟

«بوش» گفت برنامه «اوباما» برای لغو تحریم‌های ایران با این وعده که هر وقت ایران به تعهداتش عمل نکرد، تحریم‌ها بر خواهند گشت عملی نیست. وی توافق با ایران را در درازمدت برای امنیت ملی آمریکا مضر دانست. او گفت: «شما فکر می‌کنید اوضاع خاورمیانه الان بحرانی است؟ تصور کنید که این وضع برای نواده‌های ما نیز همین خواهد بود. این آن چیزی است که آمریکایی‌ها از توافق با ایران به دست خواهند آورد».

«بوش» همچنین پیش‌بینی کرد که «اوباما» در جنگ با داعش شکست خواهد خورد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,