Saturday, 18 July 2015
14 June 2021
در جمع کارگران اظهار کرد

«روحانی: دلالان تحریم از همین حالا به فکر شغل دیگری باشند»

2015 April 28

خبر / رادیو کوچه

 

«حسن روحانی» رییس جمهوری ایران ضمن تاکید بر این نکته که در صورت توافق نهایی با گروه ۵+۱ بر سر پرونده هسته‌ای ایران، وضعیت تولید در کشور بهتر خواهد شد، به «دلالان تحریم» در ایران هشدار داد که از هم اکنون به فکر شغل دیگری باشند.

به گزارش «ایسنا»، خبرگزاری دانشجویان ایران، حسن روحانی، روز سه‌شنبه، هشتم اردیبهشت ماه، در جمع گروهی از کارگران با تاکید بر اینکه سازمان تحریم‌ها علیه ایران در حال فرور ریختن کامل است، اظهار کرد که کسی نمی‌‌تواند فشار و تحریم بر ایران را در ماه‌ها و سال‌های آینده ادامه دهد.

بنابه این گزارش، حسن روحانی تصریح کرد: «برخی تصور می‌کنند در ماجرای مذاکرات اتمی، دولت تنها به دنبال این است که یک معضل و آن برنامه پرونده هسته‌ای را حل کند. در حالی که این نخستین گام برای حل معضلات اساسی است.»

rohani

رییس جمهوری ایران همچنین در سخن‌رانی خود در جمع تعدادی از کارگران تصریح کرد: «ما دنبال دو مسئله هستیم؛ اول رفع اتهامات به این معنا که می‌خواهیم ثابت کنیم که بدخواهان ما به جهانیان دروغ گفتند و دوم این که تحریم‌ها و مشکلات ناشی از آن‌ها را از بین ببریم.»

در همین رابطه خبرگزاری «تسنیم» نیز گزارش داده است که پیش از سخنان حسن روحانی، علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایران، با بیان این که کارگران می‌دانند که تحریم‌ها «کاغذپاره» نیست افزود: «کارگران خواهان چرخش کارخانه‌ها و سانتریفیوژ‌ها همزمان با هم هستند.»

در همین حال رییس سازمان انرژی اتمی ایران گفت که لغو «تحریم‌های ثانویه آمریکا و اروپا یک یا دو ماه» بعد از امضای توافق‌نامه» بین ایران و گروه ۵+۱ طول می‌کشد.

ایران و کشورهای ۵+١ یک روز جمعه ۱۳ فروردین امسال پس از ۹ روز مذاکره، بیانیه لوزان را صادر کردند که شامل تفاهم اولیه درباره چارچوب توافق جامعی است که قرار است تا پایان ماه ژوئن (۱۰ تیرماه) به دست آید.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,