Saturday, 18 July 2015
28 November 2020
علی قاآنی همچنان در بند کودتاچیان:

«موضع‌گیری علیه جنبش‌سبز شرط آزادی فرزند سردار قاآنی»

2010 March 20

به گزارش خبرنگار ندای سبز آزادی به نقل از دوستان علی قاآنی فرزند سردار اسماعیل قاآنی‌، وی هم‌چنان در یکی از بازداشتگاه‌های نامعلوم سپاه پاسداران در مشهد زندانی است. گفتنی است سردار قاآنی در روزهای پس از انتخابات ریاست جمهوری به شکل مشهودی و مکررن مخالفت خود را با تقلب و کودتای انتخاباتی و سرکوب مردم معترض پس از انتخابات بیان کرده است. کودتاچیان با اعمال فشار بر این سردار سپاه شرط آزادی فرزند اسیر او را موضع‌گیری این سپاهی منتقد علیه جنبش سبز عنوان کرده‌اند.

به گفته این فرد نزدیک به خانواده قاآنی کودتاچیان حتی از سردار اسماعیل قاآنی خواسته‌اند که خبر بازداشت فرزندش علی که دانش‌جو رشته برق دانشگاه آزاد مشهد است ، را تکذیب کند تا فرزندش آزاد شود.

در پی انتشار خبر بازداشت علی قاآنی فرزند سردار اسماعیل قاآنی از سرداران عالی‌رتبه سپاه و فرماندهان هشت سال جنگ با عراق در ندای سبز آزادی‌، خبرگزاری فارس از رسانه‌های حامی کودتا با انتشار خبری جعلی بازداشت فرزند سردار قاآنی را تکذیب کرد.

نکته جالب در خبر فارس که جعلی بودن آن را به اثبات میرساند در بخشی ازآن کاملن مشهود است که مدعی شده که ندای سبز آزادی خبر از بازداشت فرزند دانشجو سردار قاآنی در یکی از تجمعات دانشجویی داده است. فارس در خبر جعلی‌اش آورده : «‌… نوشته‌اند که نامبرده در تجمع‌های ضدانقلابی دست‌گیر شده است.‌« حال آن‌که در متن خبر ندای سبز آمده است: «‌علی قاآنی که دانشجوی رشته مهندسی برق دانشگاه آزاد مشهد است، هفته گذشته در این شهر بازداشت شد. با توجه به این‌که او هیچ فعالیت سیاسی یا دانشجویی نداشته و در روزهای اخیر هم تجمعی در محل تحصیل وی برگزار نشده، تردیدی باقی نمی‌ماند که بازداشت او صرفن برای اعمال فشار به پدرش بوده است‌.‌«

پیش از این ندای سبز آزادی خبر بازداشت علی قاآنی برای اعمال فشار بر پدرش را منتشر کرده بود. سردار پاسدار اسماعیل قاآنی از برجسته‌ترین فرماندهان ناراضی سپاه است که با کودتای انتخاباتی ۲۲ خرداد و سرکوب مردم پس از انتخابات مخالفت کرده است. اعتراض وی به نسبت دیگر معترضان داخلی سپاه جدی‌تر بوده و تا جایی که از شرکت نیروهای تحت امرش در سرکوب خیابانی مردم جلوگیری کرده است. سردار قاآنی از حضور در نماز جمعه ۲۹ خرداد به امامت آیت اله خامنه‌ای خودداری کرد تا اعتراض خود را به روشن‌ترین شکل نسبت به مواضع رهبر پس از انتخابات اعلام کند. وی از فرماندهان شناخته شده سپاه در هشت سال جنگ با عراق بوده و در جریانات داخل سپاه از نزدیکان محمد‌باقر قالیباف، از سرداران سابق سپاه و شهردار فعلی تهران محسوب می‌شود.

سردار قاآنی در آخرین اظهار نظر رسمی‌اش که در مراسم ختم شهید شوشتری انجام شد، گفته بود‌: «‌یک نکته مهم که در مجامع مختلف و از دیدگاه‌های متفاوت بحث و مطرح می‌شود موضوع تبدیل تهدیدها به فرصت است که این یک موضوع هنرمندانه و کارشناسانه است که یکی از هنرهای حضرت امام رضوان‌اله همین تبدیل تهدیدها به فرصت بود.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: ,