Saturday, 18 July 2015
24 June 2021
دادستان بالتیمور خبر داد

«شش پلیس بالتیمور در رابطه با پرونده قتل یک جوان سیاه‌پوست متهم شدند»

2015 May 02

خبر / رادیو کوچه

 

شش مامور پلیس ایالات متحده آمریکا در شهر بالتیمور در رابطه با مرگ یک جوان سیاهپوست در زمان بازداشت، از سوی دادستان‌های بالتیمور در شرق آمریکا متهم شناخته شدند.

«مارلین موسبی» دادستان بالتیمور روز جمعه اول ماه می، ضمن بیان این مطلب، گفت «یافته‌های بدست آمده از تحقیقات مستقل، جامع و کامل همراه با نظر پزشک قانونی، ثابت می‌کند واقعه مرگ آقای گری قتل نفس بوده و ما را متقاعد می‌کند به این که علیه این ماموران کیفر خواست صادر کنیم.»

بنابه گزارش بخش فارسی «رادیو صدای آمریکا»، بازداشت غیرقانونی، ضرب و جرح، قتل غیرعمد و همچنین قتل عمد از نوع درجه دو، از جمله اتهامات مطرح شده علیه آنهاست.

«فردی گری» جوان ۲۵ ساله سیاه‌پوست آمریکایی روز ۲۳ فروردین ماه توسط ماموران پلیس شهر بالتیمور در ایالت مریلند بازداشت شد، اما یک هفته بعد و در صبح روز ۳۰ فرودین ماه جان خود را از دست داد؛ که این موضوع موجب اعتراضات خیابانی در بالتیمور و چند شهر دیگر آمریکا شد.

2

بنابه این گزارش، «باراک اوباما»، رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا نیز روز جمعه در سخنانی گفت «همانطور که پیش‌تر در کاخ سفید هم گفتم، این بسیار حیاتی که حقیقت روشن شود که چه بر سر فردی گری آمده است.»

«باراک اوباما» در ادامه، با بیان این که تا زمانی که روال قضایی در این پرونده ادامه دارد از اظهار نظر خودداری می‌کند، گفت، با این حال این را می‌توانم بگویم که «عدالت اجرا خواهد شد.»

روز دوشنبه بیست و هفتم آوریل، صدها معترض که اغلب آنان را جوان و نوجوان، تشکیل می‌دهند، پس از برگزاری مراسم خاکسپاری فردی گری، با پرتاب سنگ با نیروهای پلیس آمریکا درگیر شدند که مقام‌های شهر بالتیمور آمریکا به دنبال خشونت‌ها و غارت‌هایی که در این شهر روی داده، وضعیت اضطراری اعلام کردند.

بنابه گفته برخی از مقامات شهر بالتیمور، ناآرامی‌های اخیر این شهر، بدترین ناآرامی از زمان نا‌آرامی‌هایی است که در سال ۱۹۶۸ به دنبال ترور «مارتین لوترکینگ» روی داد.

برخی رسانه‌های آمریکایی گفته‌اند آقای «گری»، که به هنگام انتقال به خودروی ون پلیس دستبند و پابند داشته، به دلیل برخورد سرش با بخشی از بدنه خودرو، از ناحیه گردن به شدت آسیب دید و اندکی بعد جان خود را از دست داد.

مطالب مرتبط

اعلام وضعیت اضطراری و منع عبور و مرور در شهر بالتیمور آمریکا

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,