Saturday, 18 July 2015
03 October 2023
برنامه زیر یه خم

«از اخراج کاپیتان تکواندوی بانوان از دانشگاه تا قیمت بلیت رئال-یوونتوس»

2015 May 02

مسیب سروندی / رادیو کوچه

 

کاپیتان تیم‌ملی بانوان تکواندو ایران پس از حضوری چند ماهه در اردوهای ملی به دلیل غیبت از دانشگاه اخراج شده است، برنامه زیر یک خم این هفته با این خبر آغاز خواهد شد و در ادامه به دیگر اخبار مهم هفته گذشته تا به امروز خواهیم پرداخت که از جمله آن می‌توان به خبر فروش بلیت دیدار رئال‌مادرید و یوونتوس اشاره داشت که تا مرز سیزده میلیون تومان پیش رفته است.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

«اخراج کاپیتان تیم‌ملی تکواندو ایران از دانشگاه»

بعد از مصاحبه مسوولان وزارت ورزش و علوم و تحقیقات قول مساعدت دادند و قرار شد مشکل دانشگاه من حل شود تا بتوانم تحصیلات خود را در دانشگاه ادامه دهم، اما آنها به قول خود عمل نکردند و من هم‌چنان اخراجی از دانشگاه هستم.

به گزارش مشرق، «سوسن حاجی‌پور» در خصوص دلیل اخراجش از دانشگاه اظهار داشت: به دلیل حضور ٨ ماهه‌ام در اردوهای تیم‌ملی برای بازی‌های آسیایی اینچئون از دانشگاه اخراج شدم.

وی افزود: بعد از این‌که مدال برنز بازی‌های آسیایی را کسب کردم اخراجم را در مصاحبه‌ای اعلام کردم. بعد از این مصاحبه مسوولان وزارت ورزش و علوم و تحقیقات قول مساعدت دادند و قرار شد مشکل دانشگاه من حل شود تا بتوانم تحصیلات خود را در دانشگاه ادامه دهم، اما آنها به قول خود عمل نکردند و من هم‌چنان اخراجی از دانشگاه هستم.

sosanhajipor

سوسن حاجی‌پور ادامه می‌دهد‌: بعد از گذشت چند ماه از بازی‌های آسیایی مشکل من حل نشده و به هر جا که می‌روم می‌گویند به ما ربطی ندارد. هیچ نامه‌ای هم از وزارت علوم و تحقیقات به دانشگاه من نرسیده است. وقتی به وزارت علوم مراجعه کردم گفتند نامه‌ را از کسانی بگیر که برایشان مدال گرفتی، در حالی که این مدال را من برای کشور کسب کردم.

کاپیتان تیم‌ملی تکواندوی بانوان با رد قهرش از تیم‌ملی گفت: از تیم‌ملی قهر نکرده‌ام. هم‌اکنون تمرین‌های فنی و بدن‌سازی را ادامه می‌دهم و هر وقت کادرفنی من را بخواهد در خدمت تیم‌ملی هستم.

«متقاضی خرید پرسپولیس انصراف داد»

یکی از متقاضیان خرید باشگاه فوتبال پرسپولیس که روز ٩ اردیبهشت در مزایده سازمان خصوصی‌سازی حاضر شده بود به دلایلی از خواسته خود صرف نظر کرد.

1

2

به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران «علیرضا معظمی‌نیا» که با سی‌صد میلیارد تومان پول نقد برای خرید باشگاه پرسپولیس در مزایده شرکت کرده بود از خواسته خود صرف‌نظر کرد و علت آن را چنین بیان کرد:

فدراسیون جهانی اعلام کرد

«جایزه ده هزار دلاری در انتظار معروف»

فدراسیون ‌جهانی والیبال چهار میلیون و دویست و نود و یک هزار و دویست دلار جایزه و حق‌الزحمه برای مرحله مقدماتی و نهایی لیگ‌جهانی سال ۲۰۱۵ در نظر گرفته است.

به گزارش ایلنا، لیگ ‌جهانی والیبال سال ۲۰۱۵ با حضور سی و دو تیم در ٣ سطح برگزار می‌شود. ٨ تیم برتر جهان در سطح یک این رقابت‌ها در دو گروه مسابقات دور مقدماتی خود را از هشتم خردادماه پیگیری می‌کنند که تیم‌های ایتالیا، برزیل، صربستان و استرالیا در گروه یک و تیم‌های ایران، روسیه، آمریکا و لهستان در گروه دوم با هم رقابت می‌کنند.

فدراسیون جهانی والیبال چهار میلیون و دویست و نود و یک هزار و دویست دلار جایزه و حق‌الزحمه برای لیگ جهانی والیبال در سطح یک در نظر گرفته که در مراحل مقدماتی و نهایی این رقابت‌ها برای تیم‌های شرکت‌کننده و عوامل اجرایی در نظر گرفته شده است.

در پایان دور مقدماتی هفت‌صد هزار دلار برای ۴ تیم هر گروه سطح یک به عنوان پاداش تعلق می‌گیرد که تیم اول گروه دویست و پنجاه هزار دلار، تیم دوم دویست هزار دلار، تیم سوم صد و پنجاه هزار دلار و صد هزار دلار نیز به تیم چهارم تعلق خواهد گرفت.

marof

در دور مقدماتی که هر تیم دوازده مسابقه خواهد داشت، فدراسیون جهانی والیبال برای تیم‌ها در هر بازی پاداشی در نظر گرفته که تیم برنده نه هزار شش‌صد دلار جایزه می‌گیرد و تیم بازنده چهار هزار و هشت‌صد دلار پاداش خواهد گرفت.

در مرحله نهایی لیگ‌ جهانی والیبال نیز که به میزبانی برزیل برگزار می‌شود، ۶ تیم شرکت کننده بر اساس رتبه‌ای که در پایان این رقابت‌ها کسب کنند، پاداش خاصی دریافت خواهند کرد.

مجموع پاداش 6 تیم مرحله‌نهایی دو میلیون و پنجاه هزار دلار است که بر اساس جدول زیر بین ۶ تیم تقسیم می‌شود:

قهرمان لیگ‌ جهانی سال ۲۰۱۵: یک میلیون دلار

نایب‌قهرمان: پانصد هزار دلار

تیم سوم: سی‌صد هزار دلار

رتبه چهارم: صد و پنجاه هزار دلار

تیم پنجم: هفتاد و پنج هزار دلار

تیم ششم: هفتاد و پنج هزار دلار

هم‌چنین صد هزار دلار به ٨ بازیکن برتر لیگ جهانی به عنوان پاداش از سوی فدراسیون‌ جهانی والیبال پرداخت می‌شود که فهرست آن نیز به قرار زیر است:

ارزشمندترین بازیکن: سی هزار دلار

بهترین پاسور: ده هزار دلار

بهترین اسپکر: ده هزار دلار

بهترین دریافت کننده (دو بازیکن): هر نفر ده هزار دلار

بهترین مدافع (دو بازیکن): هر نفر ده هزار دلار

بهترین لیبرو: ده هزار دلار

مجموع پاداش‌ها و حق‌الزحمه تیم‌ها، ناظران و داوران این رقابت‌ها که از سوی فدراسیون‌جهانی والیبال حکم دارند، در سال ۲۰۱۵ چهار میلیون و دویست و نود و یک هزار و دویست دلار در سطح یک است.

در این بین «سعید معروف» کاپیتان تیم‌ملی ایران که سال‌ گذشته در لیگ ‌جهانی ٢٠١۴ موفق شد عنوان بهترین پاسور را به خود اختصاص دهد، امسال نیز این فرصت را دارد تا بار دیگر این عنوان را کسب کند تا جایزه ده هزار دلاری را برای دومین سال پیاپی به جیب بزند.

«منصوریان: آرزویم این است که ۶ امتیازی که از استقلال قرض گرفتم را زود پس بدهم»

«علیرضا منصوریان» می‌گوید بردهای تیمش را مدیون کار گروهی است. از کادر تدارکات تا تک تک هم‌کاران و بازیکنانش.

علیرضا منصوریان سرمربی نفت تهران در گفت‌و‌گو با خبرآنلاین، درباره تیمش سخن گفت. او اعتقاد دارد یک مجموعه کنار هم کمک کرده‌اند تا نفت تهران در مسیر موفقیت باشد. مربی جوان تیم بی‌طرفدار تهرانی که بعد از ۴ سال فعالیت در تیم‌های ملی و هم‌کاری با آقای «قطبی» و «کارلوس کروش»، در بازگشت مجدد به لیگ‌برتر توانسته متفاوت از گذشته باشد. او حالا در کورس قهرمانی در هر دو جام داخلی و صاحب شانس صعود از لیگ قهرمانان آسیاست و او را یکی از آتیه‌های مربیگری ایران می‌دانند.علیرضا منصوریان در این گفت‌و‌گو به سوالات خبرآنلاین پاسخ می‌دهد.

mansorian

علیرضا منصوریان پس از پیروزی برابر پدیده در مشهد درباره این بازی گفت: بازی سخت و دشواری بود. بازی‌های ما با تیم خوب پدیده در دفعات قبلی هم خیلی سنگین پیگیری شد و خوش‌بختانه هر بار که پیروز شدیم به واسطه بردن جنگ فیزیکی بود. این‌بار هم در مشهد به سختی توانستیم در لحظات پایانی این رقابت را به سود خود تمام کنیم.

او که تیمش تقریبن هر ۴ در وز یک‌بار در ۴ ماه گذشته به میدان رفته است، در این‌باره می‌گوید: باید قبل از هر چیز پیروزی تیم‌مان را هدیه کنم به کادر خوب پزشکی، بدن‌سازی، ماساژورها و گروه تدارکات تیمم. ما روزهای دشواری را پشت‌سر گذاشتیم و سختی‌های زیادی داشتیم. تقریبن هر 4 روز یک‌بار بازی می‌کنیم و این فشار برای هر تیمی دشوار است. ولی من خوشحالم که زحمتکش‌ترین کادر‌فنی لیگ را دارم. بچه‌های تیم پزشکی و گروه آماده‌سازی تیم ما به بهترین شکل ممکن توانستند به ما کمک کنند. این‌که بچه‌های ما توانستند تا دقیقه ٩٢ برای پیروزی بجنگند حاصل ریکاوری خوب است که گروه فنی ما به خوبی انجامش داده است.

سرمربی نفت که در هفته‌های قبل دو شکست برابر فولاد ذوب‌آهن داشت اما دوباره توانست به بازی‌ها برگردد می‌گوید: در میان بازی‌های سنگین‌مان‌، دوره‌ای هم پیش آمد که بدن بچه‌ها خالی کرد اما من با افتخار می‌گویم تیمی دارم که اقلن هجده بازیکن یک‌دست دارد. همین حالا جوانان ما دارند هر 4 روز یک‌بار بازی می‌کنند و تقریبن در هر مسابقه بین ۴ تا ۵ بازیکن‌مان را عوض می‌کنیم اما به ریتم تیم خللی وارد نشده است. ما سیستم بازی گردشی‌مان را در ٣ بازی مهم پیش‌رو برابر العین، صبا‌باتری و تراکتورسازی ادامه می‌دهیم تا بچه‌ها با توان بیشتری به مصاف رقیبان بروند. الان افتخار می‌کنم که بچه‌هایی مثل علیاری، رضاوند، بوعذار، کوروشی و شیری برای ما با همان کیفیتی بازی می‌کنند که با تجربه‌هایی چون غلامرضا رضایی، ایمان مبعلی، حمدی‌نژاد و عزتی بازی می‌کنند. داشتن تیم یک‌دست نعمتی است که من به عنوان یک مربی خوش‌شانس آن را دارم.

وقتی نفت در مسیر شکست افتاد، خیلی‌ها گفتند این عیار منصوریان است. او حالا که به بحران وارد شده نمی‌تواند تیمش را نجات دهد اما نفت دوباره برگشته و منصوریان درباره‌اش می‌گوید: البته از ابتدا هم برنامه ما برای این فصل، اثبات سبک نوی کاری‌مان بود. ما هیچ تعهدی برای قهرمانی نداشتیم و نداریم. ما می‌خواستیم نمونه‌ای از یک فوتبال خوب و علمی ایرانی را در لیگ به نمایش بگذاریم که می‌تواند نسلی نو را به فوتبال ایران معرفی کند. خدا را شکر توانستیم این تلاش‌مان را با معرفی ستاره‌هایی چون بیرانوند، امیری و پورعلی گنجی به تیم‌ملی نشان بدهیم و بازیکنان با‌ارزشی مثل رضاوند و ارسلان مطهری را هم در تیم امید داشته باشیم. همین حالا کلی بازیکن جوان شایسته حضور در تیم‌های ملی داریم که فقط کافی است به آنها از سوی گروه فنی تیم‌های ملی اعتماد شود. اما درباره این‌که عیار مربیگری من در روزهای سخت مشخص شود باید بگویم نفت متفاوت از خیلی تیم‌های دیگر است. من افتخار می‌کنم بگویم که این‌جا نگاه ما فرد محوری نیست و ما یک گروه فنی پانزده نفره هستیم. وقتی بدن بچه‌ها بر اثر فشار خالی کرد. این گروه نشست و سعی کرد برنامه‌ریزی کند. فوتبال ما متفاوت از فوتبال‌های روز و حرفه‌ای دنیاست که بازیکنانش می‌توانند هر ۴ روز یک‌بار بازی کنند. ولی ما سعی کردیم دوباره نوسازی و ترمیم را انجام بدهیم و در دو بازی گذشته ۶ امتیاز گرفتیم و حسن تیم‌مان این بوده که بچه‌ها دوباره ثابت کردند، فوتبال ٩٠ دقیقه نیست. باید تا سوت پایان بازی جنگید و نتیجه را به دست آورد. برای همین بار دیگر از کل کادر‌فنی و آماده‌سازی تیمم، مدیریت باشگاه، علیرضا عزتی به عنوان کاپیتان تیم، بزرگ‌ترهای زحمتکش تیمم و تک تک بچه‌های خوب نفت که مرد و مردانه کنارم ایستادند تشکر می‌کنم و می‌گویم به آنها افتخار می‌کنم.

naft

این روند موفقیت قرار است تا قهرمانی ادامه پیدا کند؟ منصوریان در این‌باره می‌گوید: واقعن حرف زدن در این‌باره غیر‌حرفه‌ای است. دو بازی و 6 امتیاز در لیگ پیش‌رو داریم. دو بازی سخت که یکی از آنها با تیم صدر جدول است. خیلی سخت است که درباره قهرمانی چیزی بگوییم. ما بازی به بازی و لحظه به لحظه برای موفقیت پیش می‌رویم. از یاد نبریم که الان سپاهان قرعه‌ای ساده‌تر از سایر تیم‌ها برای قهرمانی دارد. ولی این سه گانه قهرمانی به نظرم تا دقیقه آخر از لیگ می‌جنگند و پا پس نمی‌گذارند. ما هم مثل دو رقیب سرسخت‌مان برای رسیدن به قهرمانی می‌جنگیم.

انگار شرایط جدول به سمتی می‌رود که در دو هفته پایانی استقلال باید تلاش کند تا برای رسیدن به سهمیه آسیایی، نفت را به صدر جدول ببرد و در مقابل هم نفت برای قهرمانی خودش باید تلاش کند تا استقلال آسیایی شود. منصوریان در این‌باره می‌گوید: راستش با همه احترامی که برای تیم‌های بالای جدولی قائلم اما یک استقلالی هستم و این را همه مردم خوب‌مان می‌دانند. اگر چه واقعن تیم خوب تراکتورسازی و مردم خوب تبریز واقعن در لیگ امسال برای قهرمانی تلاش زیادی کردند اما ما هم محکومیم برای جنگیدن و قهرمان شدن. باید از هواداران تیم محبوبم باری دیگر عذر بخواهم که به رسم حرفه‌ای فوتبال ناچار شدم برابر تیمی که یک عمر برایش بازی کردم، در دو بازی ۶ امتیاز قرض بگیرم. من این امتیازات را از آنها قرض گرفتم و تمام آرزویم این است که خیلی سریع این بدهی را جبران کنم. شرایط جدول پیچیده شده و یکی از آرزوهایم این است که به امید خدا استقلال امسال سهمیه آسیایی بگیرد. من تمام تلاشم را می‌کنم تا با تیمم در مسیر موفقییت، بتوانم کمک کنم تا استقلال سهمیه آسیایی بگیرد. یا مستقیم از لیگ‌برتر و یا از مسیر جام‌حذفی. امیدوارم تیم محبوبم در دو بازی پیش‌رو هم پیروز باشد و به امید خدا به سهمیه آسیایی برسد.

«قیمت نجومی بلیت بازی رئال – یوونتوس»

بلیت بازی رفت رئال‌مادرید و یوونتوس در بازار سیاه با رقم‌های نجومی در حال فروش است.

به گزارش ایسنا، دیدار تیم‌های رئال‌مادرید و یوونتوس در حالی قرار است در چارچوب رقابت‌های لیگ قهرمانان باشگاه‌های اروپا برگزار شود که قیمت تماشای بلیت بازی رفت به رقمی در حدود دو هزار یورو رسیده است.

22

بر اساس گزارش منابع ایتالیایی این در حالی است که بلیت‌های جای‌گاه ویژه این بازی بزرگ در بازار سیاه به سه هزار و پانصد یورو هم رسیده است؛ عددی که با یورو به قیمت سه هزار و هفت‌صد تومان به رقم تقریبی دوازده میلیون و نه‌صد و پنجاه هزار تومان می‌رسد.

«درخواست دوباره فلسطین از فیفا برای تعلیق فوتبال اسرائیل»

رییس فدراسیون فوتبال فلسطین خواستار تعلیق فدراسیون فوتبال اسرائیل شد.

به گزارش ایسنا، «رعجوب» درباره درخواست تعلیق فدراسیون فوتبال اسرائیل گفت: یک سال پیش تصمیم گرفتم که دیگر این پرونده را دنبال نکنم ولی رفتار خصمانه اسرائیل علیه ورزشکاران ما ادامه داشت و آنها به ورزشکاران ما در غزه حمله کردند و به همین خاطر تصمیم گرفتیم تا بار دیگر این پرونده در جریان بیفتد. در حال حاضر اروپا و پلاتینی دیگر نمی‌توانند بنشینند و نظاره‌گر باشند چرا که طرف حساب ما فیفاست.

رعجوب با انتقاد از «پلاتینی» ادامه داد: او همیشه از اسرائیل حمایت می‌کند و تنها کاری که برای ما کرد این بود که تعدادی وسیله ورزشی به ما داد که قبلش شانزده ماه در اختیار اسرائیلی‌ها بود و ما مجبور بودیم برای گرفتن آنها سی و دو هزار دلار بپردازیم.

fifa

«سپ بلاتر» رییس فدراسیون بین‌المللی فوتبال نیز ابتدا مخالفت خود را با محرومیت اسرائیل از فوتبال اعلام و عنوان کرد چنین اقدامی باعث ضربه خوردن خود فیفا می‌شود و تعلیق یک فدراسیون به دست فیفا به خودی خود اقدامی است که باعث ضرر خود فیفا می‌شود اما با توجه به درخواست دوباره فلسطین، از بررسی این موضوع در جلسه ٢٩ می فیفا خبر داد.

«انتقادات شدید قهرمان پیشکسوت از رضازاده»

اسطوره وزنه‌برداری می‌گوید که «رضازاده» پنج سال او را به فدراسیون راه نداد و این باعث شده بود از وزنه‌برداری بدش بیاید.

«محمد نصیری» در گفت‌وگو با ایسنا درباره حضورش در فدراسیون وزنه‌برداری تصریح کرد: من بعد از پنج سال به خانه‌ام آمده‌ام. رضازاده پنج سال من را به فدراسیون راه نداد و حقوقم را قطع کرد که باعث شد در این مدت از وزنه‌برداری بدم بیاید. به من می‌گفت در فدراسیون هیچ‌کاره‌ای. البته این حرف‌ها را «کوروش باقری» و «داراب ریاحی» یادش می‌دادند.

وی ادامه داد: وزنه‌برداری را به اسم من می‌شناسند اما او به من گفت هیچ‌کاره‌ای؛ در حالی که آقای «افشارزاده» سمت‌های زیادی به من داده بود. حتا یک‌بار می‌خواستم مدارکش را ببرم و نشانش بدهم اما گفتم نمی‌فهمد مدرک چیست، برای چه باید نشانش بدهم.

نصیری با اشاره به وضعیت رده‌های پایه گفت: جوانان و نوجوانان در مسابقه‌های قهرمانی آسیا شرکت نکردند و رضازاده آنها را به این مسابقه‌ها اعزام نکرد تا سربلند شویم و مردم بدانند چه جوانان و نوجوانانی در آسیا داریم! آنها نه قهرمان‌پرست بودند و نه پیشکسوت‌پرست. ما با زحمت تیم پیشکسوتان را به استرالیا بردیم. مگر مدال پیشکسوتان با مدال‌های دیگر فرق می‌کند؟ پیشکسوتان که حتی خودشان هزینه‌ها را پرداخت می‌کردند پس چرا به آنها اهمیت نمی‌داد و می‌خواست که پیشکسوتان نباشند؟

nasiri

نصیری با ناراحتی از افزایش دوپینگ تصریح کرد: دوپینگ در ورزش ما زیاد شده است. البته قبول دارم در سطح جهان هم دوپینگ هست اما آنها دکتر بالای سرشان است. با این حال من قهرمان دوپینگی را دوست ندارم. پنجاه سال پیش وزنه ١۵١ کیلوگرم را در دو ضرب زدم، آن هم با چای شیرین اما هنوز نمی‌توانند آن را تکرار کنند. در حال حاضر ٧١ سال سن دارم و حاضرم جوانان بیایند با من نرمش کنند.

وی درباره فعال نبودن هیات‌های استانی نیز اظهار کرد: فعال نبودن هیات‌ها به این دلیل بود که کسی پول به آنها نمی‌داد. هیات‌ها در غیاب رضازاده من را دعوت می‌کردند و می‌دیدم که سالن‌های قشنگی دارند اما این سالن‌ها حتا سرویس بهداشتی و حمام هم ندارند و این مشکل در شهرهایی بود که قهرمان جهان داشتند. زمانی که از کانادا برگشتم افشارزاده من را شش ماه به کرمانشاه و سنندج فرستاد تا آن‌جا کار کنم. هر زمان که لباس یا وسایلی می‌خواستم او در اسرع وقت می‌فرستاد. حتا خودم از جیبم برای نونهالان هزینه می‌کردم.

قهرمان اسبق وزنه‌برداری در پایان گفت: تبریک می‌گویم به وزیر و سجادی که کاری کردند دل مردم و ورزشکاران شاد شد. فدراسیون دست کسی افتاده که کاربلد است و می‌داند چه کار کند. فکر می‌کنم احتیاجی هم به کمک‌های ما نداشته باشد.

«یک‌شنبه سرنوشت‌ساز در انتظار پرسپولیس»

پرسپولیس در حالی که دو خریدار دارد در انتظار یک‌شنبه سرنوشت‌ساز است تا مشخص شود شرکت بهنام پیشرو کیش این تیم را در اختیار می‌گیرد یا شرکت استیل‌آذین.

به گزارش تسنیم، مزایده سوم پرسپولیس و استقلال در حالی روز چهارشنبه هفته گذشته برگزار شد که بی‌شک حواشی خریداران باشگاه پرسپولیس به مراتب بیشتر از باشگاه استقلال بود. پرسپولیس ٣ خریدار داشت اما استقلال تنها یک متقاضی برای خود دید که آن هم به دلیل واریز نکردن پول اولیه، رد و مزایده این باشگاه به آینده موکول شد.

در مزایده پرسپولیس، شرکت بهنام پیشرو که اسپانسر پرسپولیس در فصل جاری بود، مبلغ بیشتری نسبت به «حسین هدایتی» پیشنهاد داد اما مشکل این شرکت عدم پرداخت به موقع پول اولیه بود. مبلغ پیشنهادی شرکت بهنام پیشرو دویست و نود و هشت میلیارد تومان و مبلغ شرکت استیل‌آذین دویست و نود و شش میلیارد تومان است.

perspolis

طبق اعلام رییس سازمان خصوصی‌سازی این شرکت قرار بود پول را از حساب خود در استانبول ترکیه واریز کند. پیگیری‌های خبرنگار تسنیم نشان می‌دهد که کار ترانسفر پول این شرکت از روز جمعه هفته گذشته در ترکیه آغاز شد و قرار بود این پول روز دوشنبه به ایران برسد اما به دلیل مشکلاتی که در انتقال پول‌ها بوجود آمد، با وقفه به حساب سازمان خصوصی‌سازی واریز شد. این در حالی است که هدایتی سر موعد این پول را واریز کرد تا به نوعی شانس خود را برای برنده شدن در مزایده افزایش دهد.

نمایندگان شرکت بهنام پیشرو در تماس با پوری‌حسینی رئیس سازمان خصوصی به مشکلات انتقال پول از استانبول ترکیه اشاره کرده و این‌که تحریم‌ باعث شد پول با وقفه واریز شود و مدارک مربوط به آن را هم دارند. «پوری‌حسینی» در پاسخ اعلام کرده که قانون در این زمینه روشن است و در نهایت کمیته ٣ نفره در مورد آن تصمیم‌گیری خواهد کرد.

رییس سازمان خصوصی‌سازی البته اعلام کرده که شرکت بهنام پیشرو کیش می‌تواند مستندات خود را تا روز یک‌شنبه هفته پیش‌رو که قرار است کمیته ٣ نفره تصمیم‌گیری کند، ارایه دهد و ثابت کند که پول را پیش از ساعت ١۶:٣٠ روز سه‌شنبه هفته گذشته پرداخت کرده است.

طبق آیین‌نامه سازمان خصوصی‌سازی، سپرده باید قبل از آغاز مزایده واریز شده باشد تا متقاضی بتواند در مزایده شرکت کند و این بدین معنا است که هدایتی تنها گزینه برای خرید پرسپولیس محسوب می‌شود. با این وجود، ممکن است کمیته ٣ نفره سازمان خصوصی‌سازی تا روز یک‌شنبه به این نتیجه برسد که شرکت بهنام پیشرو تنها مشکل انتقال پول از خارج از کشور را داشته و با توجه به مبلغ پیشنهادی بالا، برنده مزایده اعلام شود.

باید دید در نهایت سازمان خصوصی‌سازی چه تصمیمی خواهد گرفت، تصمیمی که سرنوشت باشگاه پر‌طرفدار پرسپولیس را رقم می‌زند.

مطالب مرتبط

از لغو تمامی کلاس‌های رونی کلمن در ایران تا عذرخواهی خادم از پرسپولیسی‌ها

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

TAGS: , , , , ,