Saturday, 18 July 2015
29 October 2020
ضمن حمله به آمریکا

«آیت‌اله خامنه‌ای از مذاکره‌کنندگان اتمی ایران خواست زیر بار تحقیر و تهدید نروند»

2015 May 06

خبر / رادیو کوچه

 

آیت‌اله «علی خامنه‌ای»، رهبر ایران، روز چهارشنبه شانزدهم اردیبهشت ماه، با بیان این‌که، مسئولان سیاست خارجی و مذاکره کنندگان بر سر پرونده اتمی ایران باید خطوط قرمز و اصلی را به دقت رعایت کنند، تاکید کرد که مذاکره کنندگان ایرانی زیر بار هیچ تحمیل، زور، تحقیر و تهدیدی نروند.

آقای «خامنه‌ای» در عین‌حال تاکید کرد: ما تمایل داریم که مذاکرات به سرانجام برسد و تحریم‌ها برداشته شود اما این بدان معنا نیست که اگر تحریم‌ها برداشته نشوند، ما نمی‌توانیم کشور را اداره کنیم.

به گزارش وب‌سایت آیت‌اله «علی خامنه‌ای»، وی، در سخنان خود، در دیدار با مسئولان وزارت آموزش و پرورش و جمعی از معلمان ایران همچنین گفته است: «همین چند روز گذشته دو مسئول رسمی آمریکا تهدید کردند که حمله‌نظامی می‌کنیم؛ اولن که غلط می‌کنید. ثانین من در زمان رییس جمهور قبلی آمریکا که تهدید می‌کرد هم گفتم که دوران بزن و دررو تمام شده.»

khamnei

پیش از این نیز، روز یک‌شنبه، سی‌ام فروردین ماه، آیت‌اله «خامنه‌ای» در جمع فرماندهان ارتش افزوده است: «طرف مقابل با وقاحت مرتب ما را تهدید نظامی می کند. این غلط اضافی را می‌کنند، بعد می‌گویند که جمهوری اسلامی توان دفاعی نداشته باشد.»

رهبر جمهوری اسلامی در ادامه سخنان خود در جمع معلمان ایرانی اضافه کرده است: «ملت ایران کسی را که تعرضی بکند رها نمی‌کند.»

«جو بایدن» معاون رییس جمهوری و «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا، در روزهای گذشته در پاسخ به انتقادهایی که دولت «باراک اوباما» را به نرمش بیش از حد در مقابل تهران متهم می‌کنند، گفته بودند که مذاکرات هسته‌ای، به معنی حذف گزینه نظامی ایالات متحده در ارتباط با ایران نیست.

آیت‌اله «خامنه‌ای» همچنین با تاکید بر مخالفت خود با مذاکراتی که به گفته وی، زیر شبح تهدید باشد، اظهار کرده است: آمریکا اگر نیازش به مذاکره بیش‌تر از ایران نباشد، کمتر نیست.

رهبر ایران ضمن توصیه به تیم مذاکره کننده هسته‌ای آن کشور، برای ادامه دادن به مذاکرات با رعایت خطوط اصلی گفته است: «اگر در این چارچوب به توافق هم رسیدید اشکالی ندارد.»

بیشتر بخوانید

آیت‌اله خامنه‌ای: کلید حل مشکلات اقتصادی ایران در لوزان و ژنو و نیویورک نیست

آمریکایی‌ها غلط اضافی می‌کنند بعد می‌گویند ایران توان دفاعی نداشته باشد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,