Saturday, 18 July 2015
27 September 2023
پس از ده روز توقیف

«ایران کشتی مرسک تیگریس را آزاد کرد»

2015 May 07

خبر / رادیو کوچه

 

کشتی مرسک تیگریس که پیش از این از سوی قایق‌های نیروی دریایی سپاه پاسداران مجبور به پهلو گرفتن در بندرعباس شده بود، از سوی ایران آزاد شد.

«ایرنا» خبرگزاری رسمی ایران، صبح روز پنج‌شنبه هفدهم اردیبهشت ماه به نقل از یک منبع آگاه در سازمان بنادر و دریانوردی ایران گزارش داد که ایران، امروز (پنج‌شنبه) کشتی مرسک تیگریس را آزاد کرده است.

این منبع آگاه که ایرنا نام وی را ذکر نکرده، همچنین اعلام کرده است که در مورد جزییات آزادی این کشتی تاساعتی دیگر بیانیه‌ای از سوی سازمان بنادر و کشتیرانی صادر می‌شود.

maersk-line

کشتی تجاری متعلق به شرکت خطوط کشتیرانی مرسک (مرسک شیپینگ لاین) روز سه‌شنبه هشتم اردیبهشت ماه از سوی قایق‌های سپاه پاسداران ایران مجبور به پهلو گرفتن در بندرعباس شده بود که جمهوری اسلامی اعلام کرد، این کار براساس حکم دادگاه و در پی دادخواهی و شکایت خصوصی در ارتباط با بدهی این کشتی به شرکت های ایرانی در آب های ایران صورت گرفته است.

در این رابطه، هفته گذشته سفارت ایران در دانمارک در بیانیه‌ای با تاکید بر این‌که دلیل توقیف کشتی مرسک تیگریس در تنگه هرمز شکایت خصوصی در ارتباط با بدهی مالکان آن به شرکت‌های ایرانی بوده، اعلام کرد: روند قضایی این پرونده در سال‌های گذشته طی شده و طرف‌های دعوا نیز در جلسات متعدد دادگاه شرکت کرده و مدارک خود را ارایه داده‌اند و حتا نسبت به تصمیم های اولیه دادگاه تقاضای فرجام خواهی کرده بودند.

بیشتر بخوانید

قایق‌های سپاه هفته پیش برای یک کشتی آمریکایی ایجاد مزاحمت کرده بودند

ایران یک کشتی تجاری غربی را مجبور کرد در بندرعباس پهلو بگیرد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,