Saturday, 18 July 2015
25 September 2020
به بهانه گزارش آلزایمر سیاسی

«عملیات بهرام، دستاویز قدیمی تندرو‌ها در تلاش برای پرونده سازی»

2015 May 08

آرش پیراسته / مقاله وارده / رادیو کوچه

 

به بهانه گزارش سایت پارس با نام آلزایمر سیاسی و پرداختن به پرونده زندانی سیاسی «شاهین دادخواه» در این گزارش.

بار اول نیست که افراطیون (شما بخوانید از بانیان صنعت تحریف واقعیت) با برنامه و سناریوی از پیش طراحی شده، علیه «شاهین دادخواه»، مشاور زندانی حسن روحانی، دست به تحریف واقعیت و نمایش «آنچه خود می‌خواهند و نه آنچه که هست» می‌زنند.

تحریف واقعیت توسط افراطیون در ایران در حال تبدیل شدن به صنعتی قدرتمند شبیه صنعت فیلم سازی در هالیوود است. صنعتی که گرداننده‌اش اتاق فکر تندرو‌ها و‌ عروسکان آن‌ها در سایت‌ها و روزنامه‌ها، انجمن‌ها و بنیادهای وابسته‌شان است.

یک روز با کمک بسیج دانشگاه و انجمن اسلامی، مهدی الفت‌پور و ایمان ملکا روز دیگر با سایت فارس، خیبر آنلاین و قطره، نوبتی دیگر با مدد گرفتن از ستون ویژه روزنامه کیهان و‌ توپخانه حسین شریعتمداری، و چندی پیش با یاری گرفتن از سایت پارس و‌ گزارش ویژه‌اش با نام «آلزایمر سیاسی».

shahindadkhah

گزارشی کمدی و هفت رنگ و چهل تکه و البته با یک گاف بزرگ اطلاعاتی_ امنیتی.

گزارشی که در اولین سطرش بدون هر گونه مقدمه چینی و توضیحی در معرفی «شاهین دادخواه. در عوض از جریان نزدیک به هاشمی، می‌خواهد که درباره شاهین دادخواه توضیح دهند؟

از هاشمیون وشبکه زیتون می‌پرسد!

و از آن‌ها نقل قول می‌کند که «راه توسعه از تل آویو می‌گذرد!»

و بعد از این سه موضوع دوباره از نزدیکان هاشمی می‌خواهد تا آن‌ها «علت و چگونگی ارتباط او (شاهین دادخواه) با سرویس رژیم صهیونیستی، دیدار با وزیر صنایع این رژیم و سفر به اراضی اشغالی را توضیح دهند؟»

تاریخ انتشار این گزارش اگر پنج سال پیش _سال۸۹ _ می‌بود، یعنی زمانی که این مشاور پیشین حسن روحانی در شورایعالی امنیت ملی، به به اتهام ارتباط با دول متخاصم به تازگی دستگیر و تحت بازجویی به سر می‌برد، اینقدر پرداختن بدان عجیب و قابل تامل نمی‌آمد. اما طرح این گزارش، در این بازه زمانی، قطعا به دنبال اهدافی غیر از پرسش‌های مطرح شده است به شرح زیر:

۱- دکتر «شاهین دادخواه» در میان مدیران ارشد دولتی، حکومتی و دیپلمات‌ها نامی ناآشنا و غریبه نبوده که حال بعد از پنج سال سایت پارس با نبش پرونده و پرسش از ‌کیستی‌اش، بخواهد هویتش را کشف و یا او را همچون «مامور ۰۰۷» به خوانندگانش معرفی کند؟

۲- از کنار همزمانی میان تاریخ نشست‌های تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران با گروه ۱+۵ و پیشرفتهای حاصله در حل پرونده هسته‌ای و افزایش فشار و‌ حمله تندروهای موافق تحریم‌ها (شما بخوانید کاسبان تحریم) علیه شاهین دادخواه، نمی‌توان به راحتی گذشت.

۳ – عجیب نیست هر‌گاه در پرونده هسته‌ای ایران گامی رو به جلو برداشته شده، کاملا بطور اتفاقی «شاهین دادخواه» یا به سلول انفرادی تحت نظر اطلاعات سپاه پاسداران منتقل و از نوازش‌های پوتین بازجویانش برخوردار شده و یا انجمن‌ها و‌گروه‌های وابسته به اصولگرایان، بطور هماهنگ بدو پرداخته و گلایه‌های خود را از اضافه شدن او به تیم همراه حسن روحانی رسانه‌ای کرده باشند؟

۴- چگونه است نویسنده گزارش طی یک آلزایمر تاریخی و مصلحتی نامه این کار‌شناس ارشد مسایل سیاسی_ امنیتی خطاب به شخص رهبری را، از یاد برده و ‌دوباره دیدار با وزیر صنایع اسراییل را مطرح می‌کند!

ه‌مان نامه‌ای که درون آن شاهین دادخواه با اشاره به سوابق درخشان کاریش، ارائه مستندات و رفرنس، به دفاع از خود پرداخته و اتهامات مطرح شده از جمله دیدار با وزیر صنایع اسرائیل را بطور مستند پاسخ می‌دهد.

چگونه می‌توان در صدق نویسنده شک نکرد وقتی در لایه لایه‌های گزارش تلاش برای عوام فریبی موج می‌زند.

۵- حال پرداختن به پرونده «شاهین دادخواه» در روزهایی که تا چند ماه دیگر مدت محکومیت دوم وی به پایان رسیده و آزاد خواهد شد، چه معنا و ‌مفهومی می‌تواند داشته باشد، جز آنکه تاریخ دوباره در حال تکرار بازی دو سال پیش است؟

او بنابر حکم ناعادلانه‌اش وی می‌بایست در تاریخ ۲۶ دیماه ۱۳۹۱ از زندان آزاد می‌شد اما در کمال ناباوری پرونده دیگری علیه وی تحت عنوان اقدام به براندازی، اجتماع و تبانی علیه نظام تشکیل، و بدون احضار به دادگاه و یا داشتن فرصت دفاع از خود و باز امکان داشتن یک وکیل و دفاع مناسب، به ۵ سال زندان محکوم شد.

۶- آیا ممکن وزارت اطلاعات دوره شیخ حیدر مصلحی که به شکار عبدالمالک ریگی در آسمان‌ها رفته بود، مدرکی دال بر همکاری او با موساد داشته و ‌قوه قضا از اعدام او گذشته باشد؟

مگر نه آنکه هر کس که بدین ظن بازداشت و مدرک نصفه و نیمه‌ای از همکاری احتمالی بدست می‌آمد اعدام در سرنوشتش قرار می‌گرفت؟ مگر نه آنکه مسئول دفتر سردار نقدی به همین اتهام بازداشت و به سرعت هم اعدام شد. پس چگونه است این «مامور۰۰۷»، از اعدام رهایی یافته و فقط دو سال حبس بدو تعلق گرفت؟

۷- اینکه نویسنده گزارش از هاشمی رفسنجانی می‌پرسد «شاهین دادخواه کیست؟»، شاید به تعبیر دوستان خود نویسنده به سراغ پدر خوانده معنوی حسن روحانی رفته تا با نشانه گرفتن موصل به تصرف بغداد بپردازد، که شاهین دادخواه همکار جناب روحانی در مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام هم بوده است.

این نوع نشانه گیری برای ما چندان غریبه نیست، که چند سال پیش تندرو‌ها به سراغ همکاران حسن روحانی رفته تا با پرونده سازی علیه همکارانش تلاش داشتند مانع حضورش در عرصه انتخابات شوند.

۸- حتی اگر کسی نقشه خوانی نداند با کنار هم گذاشتن پازل‌های برشمرده بالا، به راحتی می‌تواند بفهمد تمام صغری_کبری چیدن‌های این گزارش، بخشی از پروسه تخریب و‌ حمله تندرو‌ها،» با اسم شب دلواپسان هسته‌ای «، به دولت یازدهم و چه بسا یکی از زمینه سازی‌های عوام فریبانه برای کودتای احتمالی علیه دولت تدبیر و امید و قبضه کامل قدرت سیاسی و اقتصادی به تبعه آن است.

۹ – و در آخر آنکه؛ از کنار هر چه بگذریم از کنار گاف امنیتی و بچه گانه این گزارش نمی‌توان گذشت: «سفر به سرزمینهای اشغالی»

این مورد را بیشتر از این باز نکرده و به همین اشاره بس کوتاه اکتفا می‌کنیم که سفارش دهنده گزارش، که دست بر قضا گویا امنیتی بوده و به اطلاعات محرمانه دسترسی دارد، خود بخوبی متوجه منظورمان شده است. و نمی‌دانیم آیا باز باید مدارک مستند محکم را دوباره ارائه کنیم یا قرار است درب بر‌‌ همان پاشنه این دوستداران تحریم که `قانون خود ماهستیم `بچرخد و پرونده‌ای دیگر به جهت ممانعت از آزادی او در ماههای آینده در دست اقدام است؟

البته که موارد دیگری هم در گزارش مطرح شده اما برای عاقلان همین اندازه اشاره کافی است تا متوجه شوند جریانی در کشور، تا چه حد حیاتش در گرو متشنج کردن فضا و ایجاد بحران است. و صنعت تحریف و سفسطه برایشان چقدر مهم و چه کاربردهای اساسی دارد.

بیشتر بخوانید

نقش گروه‌های فشار در روابط ایران و‌آمریکا با تاکید بر روابط هسته‌ای

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,