Saturday, 18 July 2015
20 October 2021
در سقوط هلی‌کوپترنظامی پاکستان

«کشته شدن سفیران نروژ و فیلیپین و همسران سفرای اندونزی و مالزی»

2015 May 08

خبر / رادیو کوچه

 

در جریان سقوط یک هلی‌کوپتر نظامی پاکستان در شمال این کشور در روز جمعه هشتم ماه می، سفرای نروژ و فیلیپین به همراه همسران سفرای اندونزی و مالزی جان خود را از دست دادند.

براساس گزارش رسانه‌های خبری یک فروند هلی‌کوپتر نظامی پاکستان در جریان یک فرود اضطراری در دره نلتر در شمال پاکستان سقوط کرد که علاوه بر سفرای نروژ و فیلیپین و همسران سفرای مالزی و اندونزی، دو خلبان ارتش ارتش پاکستان نیز کشته شده‌اند.

سخن‌گوی ارتش پاکستان ضمن تایید این خبر در توییتر خود، از مجروح شدن پنج تن دیگر، از جمله سفرای لهستان و هلند در جریان سقوط این هلی‌کوپتر نظامی پاکستانی خبر داده است.

22

 

به گفته سخنگوی ارتش پاکستان ۱۱ خارجی و پنج پاکستانی از سرنشینان این هلی کوپتر نظامی بودند.

این هلی‌کوپتر نظامی که حامل ١۶ سرنشین شامل ١١ خارجی و ۵ پاکستانی بوده، قرار بود این افراد را برای شرکت در مراسم بازگشایی یک پروژه توریستی به بخشی از منطقه کشمیر ببرد.

بعد از این سانحه، نخست وزیر پاکستان با لغو برنامه افتتاح این پروژه توریستی، سفر خود را نیمه تمام گذاشت و به اسلام آباد بازگشت.

در ساعات اولیه سقوط هلی‌کوپتر پاکستانی، رسانه‌های خبری از کشته شدن ٣ دیپلمات خارجی در پاکستان بدون اشاره به ملیت آن‌ها خبر داده بودند.

به گزارش خبرگزای فرانسه، طالبان پاکستان با انتشار پیامی، ضمن برعهده گرقتن مسئولیت حمله به این هلی‌کوپتر، اعلام کرده است که نواز شریف، نخست وزیر پاکستان، هدف این گروه بوده است.

مطالب مرتبط

سه دیپلمات خارجی در سقوط یک هلی‌کوپتر در پاکستان کشته شدند

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,