Saturday, 18 July 2015
31 July 2021
برنامه زیر یه خم

«از آشنایی با مالک ایرانی یک چهارم آرسنال تا تکذیب استعفای کی‌روش»

2015 May 08

مسیب سروندی / رادیو کوچه

 

باشگاه فوتبال آرسنال در شمال شهر لندن برپا است که موفق به کسب سیزده عنوان قهرمانی در لیگ دسته اول و لیگ‌برتر انگلستان، ده قهرمانی در جام‌حذفی فوتبال انگلستان و دو قهرمانی در جام اتحادیه فوتبال انگلستان شده ‌است و این عناوین در حالی برای هواداران این تیم به دست آمده است که مالک یک چهارم باشگاه، فردی است ایرانی. برنامه زیر یه خم این هفته با توضیحاتی در خصوص «اردوان فرهاد مشیری» آغاز خواهد شد.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

«مالک ایرانی یک چهارم باشگاه آرسنال را بشناسید»

باشگاه فوتبال آرسنال، یک باشگاه فوتبال انگلیسی در شمال شهر لندن است که موفق به کسب سیزده عنوان قهرمانی در لیگ دسته اول و لیگ‌برتر انگلستان، ده قهرمانی در جام‌حذفی فوتبال انگلستان و دو قهرمانی در جام اتحادیه فوتبال انگلستان شده ‌است.

«اردوان فرهاد مشیری»، تاجر ۵۶ ساله انگلیسی-ایرانی که سال‌هاست در زمینه تجارت استیل و انرژی، شرکت‌هایی را در انگلیس و روسیه تاسیس کرده است، صاحب حدود یک چهارم سهام باشگاه آرسنال است.

وی و شریک تجاری‌اش «علی شیر عثمانوف»، که شرکت مشترکی را اداره می‌کنند، در آگوست سال ۲۰۰۷ میلادی، ١۴/۶۵درصد از سهام باشگاه فوتبال آرسنال را از نایب‌رییس سابق باشگاه، «دیوید دین» خریداری نمودند.

در ١٨ سپتامبر سال ٢٠٠٧ میلادی بود که شرکت رد اند وایت (شرکت مشیری و شریکش)، سهام خود در آرسنال را به ٢١ درصد افزایش داد و تنها ده روز بعد و پس از آن‌که مشیری در صحبت‌هایی اعلام کرد که دست کم ٢۵ درصد از سهام این باشگاه فوتبال را می‌خواسته، درصد سهام آنها به ٢٣ درصد افزایش یافت.

farhadmoshiri

آرسنال رقابتی دیرینه با همسایه‌اش تاتنهام دارد که آنها به طور منظم شهرآورد شمال لندن را برگزار می‌کنند. هم‌چنین باشگاه آرسنال در رده سوم با‌ارزش‌ترین باشگاه‌های فوتبال جهان در سال ٢٠١٠ با ارزش تقریبی یک میلیارد و صد و هشتاد و یک میلیون دلار قرار گرفته ‌است. مالکین اصلی باشگاه فوتبال آرسنال، بازرگان روسی؛ آلیشر عثمانف و تاجر ایرانی-بریتانیایی؛ اردوان فرهاد مشیری می‌باشند.

«استعفای کی‌روش تکذیب شد»

هر چه «علی کفاشیان» سعی می‌کند با یکی به نعل و یکی به میخ می‌زند، نایب‌رییس اول او این روزها مرد شماره یک فدراسیون فوتبال است.

به گزارش خبرآنلاین، تقریبن همه می‌دانند «کارلوس کی‌روش» به شدت از گفته‌های وزیر ورزش شاکی است. کارلوس کی‌روش که دعوت حضور در برنامه تلویزیونی گفت‌و‌گوی ویژه خبری را رد کرده و گفته بود ترجیح می‌دهد به جای رفتن به برنامه تلویزیونی منتظر برگشت کفاشیان بماند و آن‌جا با او درباره شرایط کاری‌اش حرف بزند. کارلوس که می‌داند قطع هم‌کاری‌اش او را به غرامتی بزرگ از فوتبال ایران می‌رساند، هنوز تلاش دارد شرایطی ایجاد شود که کارش را ادامه بدهد. او بی‌شک از سمت خود استعفا نمی‌دهد چون می‌خواهد در صورتی‌که مانع از کارش شدند، بتواند به پولش برسد. کفاشیان به همین دلیل هم هست که خبر استعفای کی‌روش را تکذیب می‌کند و می‌گوید: او خیلی شاکی است و می‌خواهد ما را ببیند.

kirosh

در حالی که کفاشیان شهامت در افتادن با وزارت ورزش برای حرف‌هایش علیه کی‌روش را ندارد، تنها این نایب‌رییس اول اوست که خیلی صریح سخن می‌گوید. آقای «اسلامیان» حالا مرد اول فوتبال ایران است. او که در انتخابات بعدی کاندیدای ریاست می‌شود، در جدیدترین اظهار نظرش با انتقاد از وزارت ورزش می‌گوید: نمی‌خواهم وارد دعوا شوم اما می‌خواهم بگویم با این شرایط نظر هیات‌رییسه فدراسیون فوتبال هم‌کاری با کی‌روش است. ما با او به توافق رسیدیم و اصلن الان زمانی نیست که بخواهیم تغییری در کادر‌فنی داشته باشیم. من حرف‌های وزیر و دلایل بیانشان را درک نمی‌کنم.

این مدیر ارشد دولتی که اگر اراده کند خیلی راحت‌تر از وزیر ورزش می‌تواند رییس‌جمهوری را ملاقات کند، به نظر می‌رسد می‌خواهد این چند ماهه قبل از انتخابات فوتبال را مدیریت کند و بعد نفر اول فوتبال ایران باشد.

«پاسخ مازیار ناظمی به هدایتی: حاج آقا با عینک مردم نگاه کن تا حقیقت را ببینی»

«مازیار ناظمی» به نوشته «حسین هدایتی» پاسخ داد و گفت بهتر است او با عینک مردم به بدهی‌هایش نگاه کند تا حقیقت را ببیند.

یک پست ساده از مازیار ناظمی مدیر روابط‌عمومی وزارت ورزش در اینستاگرامش توفانی به پا کرد. مازیار که دایی او را «آقای ضبط صوت» خطاب می‌کند، از بدهی دویست میلیارد تومانی آقای خریدار پرسپولیس سخن گفته بود. مردی که پسر ٢٠ ساله‌اش را وارد ماجرای خرید کرده تا این‌گونه نشان دهد شرکتش بدون بدهی می‌خواهد پرسپولیس را بخرد. چیزی که البته از سوی دولت رد شد و گزارش رسمی بانک مرکزی، اهلیت این گروه را برای خرید تیم محبوب پایتخت رد کرد.

هدایتی اما این گفته‌ها را بر‌نمی‌تابد. او ادعا دارد بدهی معوق بانکی ندارد و در اینستاگرامش در این‌باره نوشته است. در بندهایی مختلف توضیحاتی داده که مجموع بدهی‌هایش غیر از پنجاه میلیاردی که یکی از املاکش دارد خیلی زیاد نیست! گفته‌هایی که البته با آمار مراجع رسمی کشور در تضاد هستند.

mazyarnazemi

هدایتی در متنی که نوشته بود به شدت از مازیار ناظمی انتقاد کرده بود و درباره یک موی گندیده نوشته بود که ناظمی در پاسخ به آن در اینستاگرامش نوشته است: لیست بدهی‌ها را که دید گفت شرمنده عینکم نیست…  حاجی بیا و مردم را با عینک درستی و حقیقت ببین. خدایا در این ماه عزیز رجب بیا و تزویر را از دل‌های ما دور بفرما!

ناظمی فارغ از کرسی اجرایی‌اش در دستگاه ورزش سال‌هاست که از طریق وبلاگ یا فیسبوکش همیشه اسنادی را منتشر می‌کند که حاشیه‌های زیادی به هم‌راه دارند. او اولین‌بار حرف‌هایی از دایی و مایلی‌کهن را در سال ٢٠٠۶ روی وبلاگش گذاشت. بعدها اسنادی از دادکان، دایی، قلعه‌نویی و خیلی دیگر از اهالی فوتبال منتشر کرد که هر کدامشان موجی در فوتبال ایران به راه انداخته‌اند. او برای این اسنادی که منتشر کرده البته با انتقاد این فوتبالی‌ها هم مواجه شده و مثلن دایی صدایش می‌کند آقای ضبط صوت.

«طرح مجلس برای ممانعت از واگذاری استقلال و پرسپولیس»

رییس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی از پیگیری طرح دو فوریتی جلوگیری از واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس خبر داد و گفت: پس از نشست هیات‌رییسه این فراکسیون این طرح به هیات‌رییسه مجلس تقدیم می‌شود.

«مقداد نجف‌نژاد» در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: هیات‌رییسه فراکسیون وزرش مجلس یک‌شنبه هفته آینده به منظور نهایی کردن طرح مذکور تشکیل جلسه داده تا همان روز این طرح به هیات‌رییسه مجلس تقدیم شود.

p-e

وی درباره این‌که آیا مجلس با واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس مخالفت دارد؟ گفت: مجلس با این رویه واگذاری‌ها که در حال انجام است مخالف است و در صدد هستیم با این طرح مکانیزمی را پیش‌بینی کنیم که شان این مساله حفظ شود.

«نیمار: هرگز از خودگذشتگی مسی را فراموش نمی‌کنم»

مهاجم برزیلی آبی‌ و ‌اناری‌پوشان کاتالونیا تاکید کرد تیمش در این فصل روی کسب هر دو جام داخلی فوتبال اسپانیا و قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا حساب می‌کند.

به گزارش تسنیم، به نظر «نیمار» او و هم‌تیمی‌هایش در این فصل شانس زیادی برای تکرار افتخاری که بارسای «پپ گواردیولا» در سال ٢٠٠٩ با کسب تمامی جام‌ها رقم زد، دارند.

نیمار که گل سوم از پیروزی ٣ بر صفر بارسلونا مقابل بایرن‌مونیخ در دور رفت از مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا را به ثمر رساند، با اشاره به آن بازی گفت: آن بازی برای ما و هواداران فوتبال عالی بود. هواداران بارسلونا از تماشایش لذت بردند چون واقعن خوب بازی کردیم و همه چیز بر وفق مراد‌مان پیش رفت. ٩٠ دقیقه دیگر باید بازی کنیم تا رویای‌مان کامل شود. حریف‌مان تیم سرسختی است و در بازی برگشت هم باید آن را شکست دهیم.

وی درباره شانس کاتالان‌ها برای کسب سه گانه قهرمانی لالیگا که در جدول رده‌بندی آن صدرنشین است، جام‌حذفی اسپانیا که به فینال آن راه پیدا کرده و لیگ قهرمانان اروپا که در آستانه صعود به فینال قرار گرفته است، تاکید کرد: هدف ما امسال کسب هر سه جام است. از ابتدای فصل تاکنون هدف ما رسیدن به هر سه جام بوده و هر چه می‌گذرد به این هدف نزدیک‌تر می‌شویم. شنبه یک بازی دیگر در لالیگا داریم و باید در این بازی بجنگیم تا به هدف‌مان نزدیک‌تر شویم.

nimar-mesi

ستاره برزیلی کاتالان‌ها درباره جو دوستانه‌ای که در حال حاضر بر رختکن تیم حاکم است، تاکید کرد: من هرگز حرکت مسی (در بازی بارسلونا برابر کوردوبا) برای تقدیم ضربه پنالتی‌اش به من را فراموش نمی‌کنم. او می‌توانست با زدن آن گل هت‌تریک کند اما گذاشت من آن ضربه را بزنم. او بهترین بازیکن دنیاست و من قدردان کاری که انجام داد هستم. از مسی درس‌های زیادی می‌آموزم و چنین‌ حرکاتی برایم آموزنده است.

نیمار درباره فینال لیگ قهرمانان اروپای فصل جاری در برلین و شانس تیمش برای رسیدن به این بازی عنوان کرد: پیش‌بینی‌ درباره این بازی سخت است چون پای چهار تیم در میان است. نسبت به بایرن‌مونیخ شانس بیشتری برای صعود داریم اما یوونتوس، رئال‌مادرید و بایرن‌مونیخ همگی بازیکنانی دارند که می‌توانند همه را غافلگیر کنند. مطمئنن بارسلونا هر آن‌چه در توان داشته باشد انجام می‌دهد. در ٩٠ دقیقه بازی برگشت در آلیانتس آره‌نا هر اتفاقی ممکن است رخ دهد.

«توضیحات حسین هدایتی در مورد بدهی میلیاردی‌اش به موسسات بانکی»

مالک شرکت استیل آذین در مورد مسایلی که پیرامون بدهی‌هایش مطرح شده است توضیحاتی ارایه کرد.

به گزارش مهر، «حسین هدایتی» با انتشار متنی در صفحه شخصی‌اش نوشت: گاهی اوقات دلم از سن و سالم می‌گیرد، بزرگ که باشى باید بغض‌هاى زیادى را بى‌صدا دفن کنى.

١- دوستان، شرکت استیل آذین ایرانیان و هیات‌مدیره و سهامداران آن نه بدهی بانکى دارند و نه چک برگشتى و بلکه بسیار شرکت قدرتمند و سلامت می‌باشند.

٢- دو فرزند بنده برخلاف شایعات منتشر شده اردیبهشت ١٣٩٠ و اردیبهشت ١٣٩٣ سهـامدار شرکت شدند، نه دو روز قبل از شرکت در مزایده در ضمن من خودم در سن شانزده سالگى با سه کارگر کارخانه استیل آذین را راه‌اندازى کردم. فامیل و بچه محل‌هاى عزیزم شاهدند.

٣- حسین هدایتى به عنوان شخصیت حقیقى یک ریال بدهى معوقه ندارد بلکه برجى چهارده طبقه را خریدارى نمودم که سازنده آن وامى به مبلغ ده میلیارد تومان گرفته بود و لذا ساختمان با بدهى با موافقت آن بانک محترم به من انتقال پیدا کرده و این وام جاری است و معوقه نمی‌باشد.

۴- سه شرکت تولیدى ما مطرح شده که مبلغى بدهى معوقه دارد که بنده سهامدار آن هستم و می‌گویند ما شما را می‌شناسیم نه سهامداران و شرکت را هم‌چنین بخش عمده آن تعیین تکلیف و جارى و بخشى تسویه گردیده که امیدوارم روز شنبه لیست آن سه شرکت فکس شود تا مدارک و مستندات به بانک ارایه شود.

hedaiati

۵- داشتن وثیقه‌اى ملکى در زمان اخذ وام براى کارخانجات تولیدى نشانه قدرت و اعتبار یک شرکت است و اگر از طریق قانونى کارشناسى و به بانک جهت تسویه حساب داده شود یک امتیاز و انجام وظیفه است و این ملک در سال ١٣٨٠ خریدارى شده و مربوط به منزل پدرى من نیست،ضمنن ایشان سى و سه سال پیش به رحمت خدا رفتند و اگر هم منزل پدرم بود به کسى اجازه نمی‌دادم نگاه چپ به آن کند.

۶- لیست جعلى و خبر کذب بدهـى پانصد ملیارد تومانى به بانک پارسیان سال قبل توسط یک سایت منتشر شد که ای کاش مسوول آن وجدان و انسانیتش تکانى می‌خورد که بعد از شکایت ما و اثبات کذب بودن خبر در این شرایط تکذیبیه می‌زد چون در صورت عدم رضایت ما راهى زندان می‌شد و در پایان به آن آقاى سخنگو و روابط‌عمومى می‌گویم ای‌کاش یک موى گندیده پسران من در تن شما بود در آن صورت حوزه فعالیت شما بسیار زیباتر و سلامت‌تر بود.

و در مورد مزایده چهارم اگر در کار بود دوستان بررسى و تصمیم می‌گیرند و در این شب جمعه آن هم در ماه رجب آرزو می‌کنم و التماس دعا دارم که خداوند ما را به راه راست هدایت و اهل کند.

«حسنی‌خو عنوان کرد: ماندن کی‌روش ارتباطی به انتخابات ندارد»

نماینده وزیر ورزش در مذاکره برای تمدید قرارداد «کارلوس کی‌روش» تاکید کرد که تلاش وزارت برای نگه داشتن سرمربی تیم‌ملی ارتباطی به انتخابات سیاسی پیش‌رو ندارد.

به گزارش مهر، «علی حسنی‌خو» درباره جلسه وزیر ورزش با پیشکسوتان فوتبال که با انتقاد شدید از کارلوس کی‌روش هم‌راه بود، اظهار کرد: در ذهن وزیر این‌طور بود که باید بحث اخلاق و حرمت در اولویت باشد و هر کسی در چارچوب خودش حرف بزند و قانونی قدم بردارد.

وی افزود: من با آقای «گودرزی» هم صحبت کردم. ایشان گفت در ذهنم این بود که کی‌روش که با ما کار می‌کند نباید به ما امر و نهی کند. من خودم هم به کی‌روش گفته بودم باید طبق قرارداد عمل کنی و خودش هم نظرش این بود که این انجام شود.

hasanikho

نماینده وزارت ورزش در واکنش به انتقادات «محمد دادکان» مبنی بر این‌که «چارچوب وظیفه مسوول حراست مذاکره با کی‌روش نیست» گفت: من هیچ‌گاه درباره مسایل فنی دخالت نکردم. بحث من مدیریتی بود. ضمن این‌که موضع بنده در مذاکره با کی‌روش به عنوان مشاور وزیر بود. یک‌سری ابهاماتی در رفتار فدراسیون و کی‌روش بود که ما برای روشن شدن آن ورود کردیم. وزارت ورزش هم می‌خواهد کی‌روش بماند. اگر نمی‌خواستیم او بماند، خیلی کارها را نمی‌کردیم.

حسنی‌خو ادامه داد: جمع‌بندی وزارت ورزش این بود که کی‌روش باید بماند و ما هم این فضا را فراهم کردیم. من به عنوان نماینده وزیر و نه مدیر کل حراست، در جلسات حضور یافتم تا فضا را برای ماندن کی‌روش فراهم کنیم.

وی که میهمان تلفنی برنامه گفت‌و‌گوی ویژه خبری بود، در پاسخ به این سوال که چرا موافقت کردید کی‌روش بماند؟ تصریح کرد: با موقعیت فعلی امکان رفتن کی‌روش نبود و اصلن جایگزین مناسبی نداشتیم. ما دنبال این بودیم که اگر اختلاف و ابهامی هست حل کنیم.

«رئال‌مادرید ارزشمند‌ترین تیم جهان شد»

مجله معتبر فورس برای سومین سال پیاپی رئال‌مادرید را به عنوان ارزشمند‌ترین تیم ورزشی جهان معرفی کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، مجله فورس اعلام کرد: باشگاه رئال‌مادرید با شش‌صد و پنجاه و هشت میلیون یورو درآمد ارزشمند‌ترین تیم جهان است.

رئال‌مادرید با وجود کاهش ۵ درصدی ارزشش، هم‌چنان جای‌گاه خود را در صدر فهرست ارزشمند‌ترین تیم‌های فوتبال جهان مجله فورس حفظ  کرد.

رئال‌مادرید این جای‌گاه را در سال ٢٠١٣ با کنار زدن منچستر‌یونایتد از آن خود کرد و امسال هم دو میلیارد و نه‌صد میلیون یورو بالاتر از رقیب سنتی خود یعنی بارسلونا (به ارزش دو میلیارد و هشت‌صد میلیون یورو) قرار گرفت.

درآمد شش صد و پنجاه و هشت میلیون یورویی قهرمان اروپا، بیشترین رقم درآمد در میان تیم‌های ورزشی جهان محسوب می‌شود.

در میان بیست تیم اول فهرست فورس، ٨ تیم از لیگ ‌برتر انگلیس وجود دارند.

در این فهرست، پس از رئال‌مادرید و بارسلونا، منچستر‌یونایتد با دو میلیارد و هفت‌صد میلیون یورو ارزش، در جای‌گاه سوم قرار دارد بایرن‌مونیخ  آلمان هم با دو میلیارد و هفتاد میلیون یورو ارزش در مکان چهارم قرار دارد و تیم‌های منچستر‌سیتی، چلسی، آرسنال و لیورپول هم در جمع ده تیم اول فهرست فورس جای گرفته‌اند.

فورس برای سنجش ارزش تیم‌ها، سهام، بدون خالص، درآمدهای پیش از کسر مالیات و خرید و فروش بازیکن را لحاظ کرده است.

real

فهرست بیست تیم ارزشمند از نظر فورس به ترتیب زیر است:

۱- رئال‌مادرید به ارزش ۲. ۸۷ میلیارد یورو

۲- بارسلونا به ارزش ۲. ۷۸ میلیارد یورو

۳- منچستر‌یونایتد به ارزش ۲. ۷۳ میلیارد یورو

۴- بایرن‌مونیخ به ارزش ۲. ۷ میلیارد یورو

۵- منچستر‌سیتی به ارزش ۱. ۲۱ میلیارد یورو

۶- چلسی به ارزش ۱. ۲۰ میلیارد یورو

۷- آرسنال به ارزش ۱. ۱۵ میلیارد یورو

۸- لیورپول به ارزش ۸۶۶ میلیون یورو

۹- یونتوس به ارزش ۷۳۸ میلیون یورو

۱۰- میلان به ارزش ۶۸۳ میلیون یورو

۱۱- دورتموند به ارزش ۶۱۷ میلیون یورو

۱۲- پاریس ژرمن به ارزش ۵۹۹ میلیون یورو

۱۳- تاتنهام به ارزش ۵۲۹ ملیون یورو

۱۴- شالکه به ارزش ۵۰۴ میلیون یورو

۱۵- اینتر به ارزش ۳۸۷ میلیون یورو

۱۶- اتلتیکو‌مادرید به ارزش ۳۸۴ میلیون یورو

۱۷- ناپولی به ارزش ۳۱۱ میلیون یورو

۱۸- نیوکاسال به ارزش ۳۰۸ میلیون یورو

۱۹- وستهام به ارزش ۲۲۷ میلیون یورو

۲۰- گالاتاسرای به ارزش ۲۵۹ میلیون یورو

«مایلی‌کهن: دادکان به وزیر ورزش حسادت می‌کند»

مدیر‌فنی تیم فوتبال امید گفت: دادکان از روی حسادت و سلیقه شخصی در مورد وزیر ورزش نظر می‌دهد چون فکر می‌کرد وزیر می‌شود و حال حقش خورده شده است.

به گزارش مشرق،‌ «محمد مایلی‌کهن» مدیر‌فنی تیم فوتبال امید در خصوص اظهار‌نظر اخیر «محمد دادکان» مبنی بر این‌که فدراسیون وی سیاسی نبوده و تا به امروز هیچ یک از صحبت های مایلی‌کهن را قبول ندارد، گفت: مطمئن باشید فدراسیون دادکان سیاسی‌‌ترین فدراسیون ورزش کشور بوده است. من هیچ‌گاه نگفتم «سردار یعقوبی» قائم‌مقام دادکان بوده بلکه نایب‌رییس وی بوده است. یعقوبی قائم‌مقام فرمانده نیروی انتظامی وقت بود.

mailikohan

وی افزود: آیا آصفی سخنگوی وزارت امور خارجه نبوده یا سازگارا نماینده شیراز در مجلس یا شجاعی برهان معاون وزیر بازرگانی نبوده‌اند؟ دادکان از روی حسادت و سلیقه شخصی در مورد وزیر ورزش نظر می‌دهد. همه می‌دانند دادکان ابتدا خیلی‌ تلاش کرد وزیر شود و بعد هم که نشد به دنبال قائم‌مقامی در وزارت ورزش و حال نیز دنبال ریاست فدراسیون فوتبال است. در واقع او برای خودش دولتی تشکیل داده و خودش را وزیر ورزش می‌دانست.

وی تصریح کرد: دادکان فکر می‌کند که حقش برای وزارت ورزش خورده شده و برای همین هم صادقانه صحبت نمی‌کند. او در ظاهر می‌گوید که دنبال پست نیست. ابتدا مصاحبه می‌کند مدیرعامل پرسپولیس نمی‌شوم بعد مصاحبه می‌کند اگر پرسپولیس را یک سال به من بدهند… در واقع با دست پس می‌زند و با پا پیش می‌کشد. آقای دادکان! چرا یکی به نعل و یکی به میخ می‌زنی؟

مطالب مرتبط

از اخراج کاپیتان تکواندوی بانوان از دانشگاه تا قیمت بلیت رئال-یوونتوس

از لغو تمامی کلاس‌های رونی کلمن در ایران تا عذرخواهی خادم از پرسپولیسی‌ها

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

TAGS: , , , , , ,