Saturday, 18 July 2015
20 October 2021
پس از پنج سال و نیم زندان

«مجید توکلی پس از پایان دوران محکومیتش از زندان آزاد شد»

2015 May 10

خبر / رادیو کوچه

 

«مجید توکلی» فعال دانشجویی دانشگاه امیرکبیر روز یک‌شنبه بیستم اردیبهشت ماه، با پایان دوره محکومیتش از زندان رجایی‌شهر کرج آزاد شد.

«مجید توکلی» دانشجوی و عضو سابق انجمن اسلامی دانشگاه امیرکبیر تهران بود که از شانزده آذر هشتاد و هشت، بعد از سخنرانی روز دانشجو در این دانشگاه، بازداشت و تاکنون در زندان به‌سر می‌برد.

آقای توکلی، در بهمن ۸۹ به شعبه ٢٨ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی مقیسه محاکمه و به اتهام اجتماع و تبانی علیه نظام ۵ سال، تبلیغ علیه نظام یک سال، توهین به رهبری ٢ سال، که در مجموع به هشت سال حبس تعزیری، پنج سال محرومیت از فعالیت سیاسی و پنج سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شد.

majidtawakoli

محکومیت هشت سال زندان این فعال دانشجویی، بعد از مدتی به پنج سال کاهش یافت اما به دلیل انتشار نامه از داخل زندان، شش ماه به دوره حبس او افزوده شد.

پس از بازداشت «مجید توکلی» در سال ۱۳۸۸، رسانه‌های حامی دولت وقت تصویری از وی را در پوشش زنانه منتشر کردند و گفتند که او برای فرار از دست ماموران چادر و روسری سر کرده است. رسانه‌های مخالف مخالف دولت اما به نقل از شاهدان عینی گفتند که آقای توکلی هنگام بازداشت که با ضرب و شتم ماموران همراه بوده، لباس زنانه نداشته و عکس او احتمالن در بازداشتگاه گرفته شده است.

پس از انتشار تصویر آقای توکلی با پوشش زنانه از سوی رسانه‌های حامی دولت، شمار زیادی از مردان ایرانی و غیر ایرانی در پاسخ به فراخوان فعالان سیاسی و دانشجویی، در حمایت از مجید توکلی عکسی با حجاب و روسری از خود را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کردند.

بیشتر بخوانید

مجید توکلی پس از چهار سال به مرخصی آمد

جایزه صلح دانشجویی به مجید توکلی اعطا شد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,