Saturday, 18 July 2015
22 October 2020
با اشاره به جنگ یمن

«آیت‌اله خامنه‌ای آل‌سعود را بدتر از مشرکین مکه در صدر اسلام خواند»

2015 May 16

خبر / رادیو کوچه

 

آیت‌اله «علی خامنه‌ای»، رهبر ایران با اشاره به حملات عربستان سعودی به یمن گفت: در ماه حرام، مشرکین مکه هم جنگ را قطع می‌کردند. از مشرکین آن روز مکه بدتر، امروز کسانی هستند که در ماه حرام خانواده‌های یمنی را به عزا می‌نشانند.

آیت‌اله «خامنه‌ای» روز شنبه بیست و ششم اردیبهشت ماه، در جمع گروهی از مقامات ایرابی و سفیران کشورهای اسلامی در ایران گفت: «ملت یمن و بحرین و فلسطین مظلومند. ما از مظلوم حمایت می‌کنیم، هر مقدار که می‌توانیم.‌«

آیت‌اله «خامنه‌ای» همچنین در سخنان خود با اشاره به حمله کشورهای عربی به رهبری عربستان به یمن گفت: «ما همسایه هستیم. امنیت خلیج فارس به نفع همه است. اگر امن باشد استفاده می‌کنیم. اگر ناامن باشد برای همه ناامن خواهدبود.»

khamenei

وی همچنین افزود: «امنیت خلیج فارس با کسانی است که خلیج فارس خانه‌ آن‌هاست. آمریکا چه کاره است؟ آمریکا دنبال منافع خود است و اگر لازم بداند منطقه را ناامن می‌کند.‌«

آیت‌اله «خامنه‌ای» بار دیگر از حملات نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان سعودی به یمن انتقاد کرده و گفت: «در ماه حرام، مشرکین مکه هم جنگ را قطع می‌کردند. از مشرکین آن روز مکه بدتر، امروز کسانی هستند که در ماه حرام خانواده‌های یمنی را به عزا می‌نشانند.»

رهبر ایران گفت: «جاهلیت امروز با توان بسیار بالا و خطر صدها برابر جاهلیت دوران اول اسلام بازتولید شده، البته اسلام هم امروز مجهز شده. ملت‌ها و زمامداران کشورهای اسلامی بدانید ما می‌توانیم مقابل این جاهلیت بایستیم.‌»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,