Saturday, 18 July 2015
14 June 2021
از بيست و نهم ارديبهشت ماه

«بخش فارسی رادیو صدای آمریکا به کار خود پایان می‌دهد»

2015 May 17

خبر / رادیو کوچه

 

وب‌سایت بخش فارسی رادیو صدای آمریکا،‌ اعلام کرد که رادیوی تصویری تماشا، رادیوی فارسی صدای آمریکا، روز بیست و نهم اردیبهشت ماه برابر با نوزدهم ماه می، به فعالیت خود پایان خواهد داد.

بر اساس اعلام وب‌سایت صدای آمریکا،‌ گسترش و فراگیری رسانه‌های تصویری در ایران و تحولات در ترکیب سنی و علایق مخاطبان بخش فارسی صدای آمریکا از دلایل تعطیلی این رادیو بوده است.

رادیوی فارسی صدای آمریکا، برای اولین بار روز پنج‌شنبه اول آذر ماه سال ۱۳۵۸ شمسی، با روزانه نیم ساعت پخش فعالیت خود را آغاز و در سال‌های بعد مدت زمان پخش آن به پنج ساعت در شبانه‎روز رسید.

VOAPersian

پس از راه اندازی تلویزیون فارسی صدای آمریکا در سال ۱۹۹۶، پخش برنامه‌های رادیویی روی موج کوتاه قطع شد و رادیو صدای آمریکا در قالب رادیو تصویری تماشا به فعالیت خود ادامه داد.

در خبر مربوط به پایان کار رادیو صدای آمریکا آمده است، علاوه بر خبرهای سیاسی، رادیو صدای آمریکا در سال‌هایی که هنوز وسائل ارتباط جمعی به گستردگی و تنوع امروز نبودند، پنجره‌ای برای ارتباط ایرانیان با تحولات علمی، فرهنگی و هنری بین المللی محسوب می‌شد.

وب‌سایت صدای آمریکا همچنین نوشته است: در عرض روزهای منتهی به قطع برنامه های رادیو تماشا، تلویزیون و وبسایت صدای آمریکا، برنامه‌های متنوعی را برای مرور تاریخچه این رسانه تدارک دیده‌اند، که به زودی زمان بخش آن‌ها اعلام خواهد شد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,