Saturday, 18 July 2015
24 September 2020
با تاکید بر اطاعت کامل از آیت‌اله خامنه‌ای

«روحانی: توافقی که براساس دسترسی به مراکز علمی و نظامی باشد امضا نمی‌کنیم»

2015 May 21

خبر / رادیو کوچه

 

«حسن روحانی»، روز پنج‌شنبه سی و یکم اردیبهشت ماه در جلسه شورای اداری استان آذربایجان شرقی  با تاکید بر اطاعت تمام و کمال دولت از آیت‌اله خامنه‌ای گفت که ایران، توافقی را که اجازه دسترسی «به اسرار علمی و نظامی» کشور را بدهد، «هرگز» امضا نخواهد کرد.

بنابه گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، «ایسنا»، «حسن روحانی» رییس جمهوری ایران با بیان این‌که، مدیریت اجرای پروتکل الحاقی با ما و بر مبنای رعایت خطوط قرمز خواهد بود، گفته است: مدیریت اجرای پروتکل الحاقی با ما و بر مبنای رعایت خطوط قرمز خواهد بود و قول می‌دهم که مذاکره کنندگان موجب افتخار ایران و ملت خواهند بود.

آیت‌اله «علی خامنه‌ای»، رهبر جمهوری اسلامی روز چهارشنبه سی‌ام اردیبهشت ماهدر دانشگاه نظامی امام حسین، تاکید کرده بود که وی اجازه بازرسی از مراکز نظامی و بازجویی از دانشمندان هسته‌‌ای ایران خود را نخواهد داد.

rohani

بر اساس پروتکل الحاقی در پیمان منع گسترش سلاح هسته‌‌‌ای، که ایران در تفاهم اتمی لوزان اجرای داوطلبانه آن را پذیرفته، بازرسان آژانس انرژی اتمی مجاز خواهند بود هر زمان که لازم بدانند از تاسیسات هسته‌ای ایران به صورت سرزده بازرسی کنند.

همچنین «مرضیه افخم» سخن‌گوی وزارت خارجه ایران نیز روز پنج‌شنبه گفت، تا همه موضوعات مورد نظر ایران در مذاکرات به نتیجه نرسد توافقی در کار نخواهد بود.

«مرضیه افخم» در پاسخ به اظهارات «ماری هارف» سخن‌گوی وزارت خارجه آمریکا مبنی بر این‌که آمریکا اگر به تضمین‌های لازم برای دسترسی به ابعاد فعالیت‌های هسته‌ای ایران نرسد؛ توافق را امضا نخواهد کرد؛ گفت: «تا همه موضوعات مورد نظر جمهوری اسلامی ایران نیز مشخص نشود و به نتیجه نرسد توافقی در کار نخواهد بود.»

بیشتر بخوانید

آیت‌اله خامنه‌ای: اجازه بازرسی از مراکز نظامی و صحبت با دانشمندان را نمی‌دهم

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,