Saturday, 18 July 2015
27 November 2021
با تصرف منطقه حصیبه

«شبه‌نظامیان داعش به پایگاه هوایی حبانیه در غرب بغداد نزدیک می‌شوند»

2015 May 23

خبر / رادیو کوچه

 

شبه‌نظامیان گروه دولت اسلامی، داعش، که هفته گذشته شهر رمادی مرکز استان انبار را به تصرف خود در آوردند در شرق این شهر دست به پیشروی زده و هم‌اینک به پایگاه هوایی«حبانیه» در غرب بغداد که شبه‌نظامیان شیعه در آن مستقر هستند، نزدیک می‌شوند.

بنابه گزارش رسانه‌های خبری، شبه‌مظامیان داعش روز جمعه بیست و دوم می، توانسیند با تصرف منطقه «حصیبه» خود را به نزدیکی شهر خالدیه، در مجاورت پایگاه هوایی حبانبه یکی از مهمترین پایگاه های هوایی عراق برساند.

در همین رابطه خبرگزاری «رویترز»، گزارش داده است که شبه نظامیان دولت اسلامی در حال پیشروی به سمت شرق و فلوجه هستند تا بخش‌های بیشتری از استان انبار را به تصرف خود در بیاورند .

daesh

تصرف و کنترل شهر رمادی مرکز استان الانبار، بزرگترین استان عراق توسط داعش، مهمترین پیروزی این گروه از زمان آغاز عملیات تدافعی عراق و همچنین بمباران مواضع این گروه توسط هواپیماهای ائتلاف به رهبری آمریکا است.

داعش درحالی به پیشروی به سمت بغداد ادامه می‌دهد که دولت «حیدر العبادی»، نخست وزیر عراق، پس از سقوط رمادی با استقرار نیروهای «حشدالشعبی» و شبه نظامیان شیعه در استان انبار موافقت کرد و یک سخن‌گوی شبه نظامیان شیعه عراق روز جمعه از آغاز عملیات آزادسازی شهر «رمادی» خبر داده بود.

بیشتر بخوانید

داعش درحال پیشروی از رمادی به سوی فلوجه و بغداد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,