Saturday, 18 July 2015
26 September 2023
در جلسه غیرعلنی مجلس

«عراقچی: ایران بازرسی مدیریت‌شـده از مراکز نظامی را پذیرفته است»

2015 May 24

خبر / رادیو کوچه

 

علی‌رغم مخالفت شدید فرماندهان سپاه پاسداران و موضع‌گیری‌های تند برخی از سران جمهوری اسلامی عباس عراقچی گفته است که ایران بازرسی مدیریت‌شـده از مراکز نظامی خود توسط غرب را پذیرفته است.

جواد کریمی قدوسی، عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس ایران می‌گوید، عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه در جلسه غیرعلنی مجلس گفته است: بازرسی‌ها از مراکز نظامی به صورت مدیریت‌شده پذیرفته شده اما در خصوص دسترسی به دانشمندان هسته‌ای هنوز پاسخی به طرف مقابل داده نشده است.

جواد کریمی قدوسی روز یک‌شنبه سوم خرداد ماه، در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، با اشاره به جلسه غیرعلنی مجلس گفته است،‌ در این جلسه عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه در گزارش خود عنوان کرد: بازرسی از مراکز نظامی در پروتکل الحاقی پذیرفته شده، اما این بازرسی مدیریت شده است و مدیریت آن با جدیت انجام می‌شود.

وی افزوده است: معاون وزیر خارجه ادامه داده است که در یکی از جلسات لیست تعدادی از دانشمندان هسته‌ای کشورمان از طرف مقابل به ما داده شده و از ما خواسته‌اند تا با این دانشمندان مذاکره و مصاحبه داشته باشند.

eraghchi

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار کرده است: بازرسی از مراکز نظامی و دسترسی به دانشمندان هسته‌ای در چارچوب (PMD) است و این همان برنامه نظامی ادعای طرف غربی است که ادعا دارد ایران این برنامه نظامی را داشته و معتقدند که برای راستی‌آزمایی از سوی ایران به مراکز و دانشمندان دسترسی پیدا کنند.

کریمی قدوسی خاطرنشان کرده است: عراقچی افزود بازرسی از مراکز نظامی از سوی ما پذیرفته شده، اما درخصوص دسترسی به دانشمندان هسته‌ای اگرچه لیست اسامی دانشمندان از سوی طرف مقابل به ما داده شده، اما ما نپذیرفته‌ایم که آن‌ها بتوانند به دانشمندان ما دسترسی داشته باشند.

عضو کمیسیون امینت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشته است: همچنین در این جلسه علی‌اصغر زارعی نماینده مردم تهران با اشاره به بازرسی‌های فراپروتکلی گفت‌ که در مذاکرات لوزان تیم مذاکره‌کننده کشورمان بازرسی‌های فراپروتکلی را پذیرفته است و آمریکایی‌ها نیز هم به همین موضوع انگشت گذاشته و آن را تکرار می‌کنند.

وی افزود: درمورد لغو تحریم‌ها نیز عراقچی اظهار داشت که لغو تحریم‌ها در بخش اقتصادی درحال بحث است تا طرف مقابل با زیرساخت تحریم‌ها را با صدور یک سند بردارد و اعلام کند که اگر ایران به تعهدات خود عمل کند ما تحریم‌ها را برمی‌داریم و بعد از آنکه ما به تعهدات خود عمل کردیم، آنها تحریم‌ها را تعلیق می‌کنند.

بیشتر بخوانید

سخن‌گوی هیات رییسه مجلس: تعداد سانتریفوژهای فردو کاهش نخواهد یافت

روحانی: توافقی که براساس دسترسی به مراکز علمی و نظامی باشد امضا نمی‌کنیم

آیت‌اله خامنه‌ای: اجازه بازرسی از مراکز نظامی و صحبت با دانشمندان را نمی‌دهم

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    wh0cd5665129 keflex drug atarax tetracycline purchase